Martyna uczciła pierwszy śnieg. "Zdjęcie No makeup, a jednak zobaczcie ten śnieżny makijaż na rzęsach"
Martyna Wojciechowska postanowiła zachęcić swoich fanów do ruchu na świeżym powietrzu. Na jej instagramowym profilu pojawiło się zdjęcie upamiętniające kilkukilometrowy bieg w plenerze.
Pia Skrzyszowska nie ma sobie równych w biegach przez płotki. Jest najszybszą Polką od niemal 40 lat
Pia Skrzyszowska jest mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Od blisko 40 lat nie było tak szybkiej zawodniczki, jak ona. Jak to się stało, że zaczęła trenować akurat tę dyscyplinę sportu? O tym biegaczka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Anita Werner zalała się łzami. "Nie chciały przestać"
Anita Werner osiągnęła kolejny sukces - przebiegła maraton, czyli ponad 42 km. - Ze szczęścia i ze zmęczenia lały mi się z oczu łzy - przyznała za metą prowadząca "Fakty" TVN w mediach społecznościowych. Pod postem posypały się liczne gratulacje od redakcyjnych koleżanek i kolegów oraz osób ze świata show-biznesu.
Zawody w bieganiu tyłem. Na czym polega ten sport? "Spala się nawet 10 razy więcej kalorii"
Słyszeliście kiedyś o bieganiu tyłem? Ta oryginalna dyscyplina doczekała się już swoich zawodów. Skąd się wzięła i na czym polega? O tym naszej reporterce w Dzień Dobry TVN opowiedział trener personalny Mateusz Musiolik.
Anna Dereszowska o udziale w charytatywnym biegu po schodach. "Nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności"
Odbyła się jubileuszowa X edycja imprezy charytatywnej "Bieg Na Szczyt Rondo 1", która miała rangę mistrzostw Europy. Anna Dereszowska była uczestniczką wydarzenia.
Rękawki do biegania – czym się kierować przy ich wyborze?
Rękawki do biegania to element odzieży sportowej, po który sięga coraz więcej biegaczy. Przy wyborze rękawków należy kierować się ich funkcją oraz tym, jakiego wsparcia potrzebuje ciało podczas aktywności. Rękawki do biegania mogą spełniać rolę ochrony termoaktywnej lub funkcję kompresji. Jakie najlepiej wybrać?
Wiosenne bieganie z Ryszardem Kałaczyńskim. Jak przygotować się do maratonu?
Ryszard Kałaczyński stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania dla wielu osób. Doświadczony maratończyk ze wsi Witunia ma na swoim koncie liczne sukcesy i nieraz udowodnił, że pracę na roli można z powodzeniem połączyć z aktywnością fizyczną.
Zygmunt Chojna - Mistrz Świata w biegach ekstremalnych. "Nie lubię nudy, lubię jak coś się dzieje"
Zygmunt Chojna to człowiek, który jest Mistrzem Świata Spartan, czyli ekstremalnych biegów. Co drugi dzień potrafi pokonywać odległości nawet 20 km w trudnych warunkach. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pasji.
Zegarek dla biegacza to podstawowe wyposażenie każdego, kto regularnie trenuje biegi zarówno krótko, jak i długodystansowe. Dzięki wielu parametrom, profesjonalne zegarki pozwalają nie tylko na bieżące monitorowanie aktywności, ale też stają się osobistym trenerem z planem ćwiczeniowym. Zegarek dla biegacza pozwoli na usystematyzowanie treningów, monitoring biegów oraz bieżący zapis postępów. Czym się kierować przy wyborze takiego zegarka i na jakie jego funkcje zwrócić uwagę?
Monika Olejnik kocha sport. Wspomniała o jednym z biegów: "Potwornie go przeżyłam". Co się stało?
Bieganie to dyscyplina sportu, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jakie korzyści daje? Dlaczego warto biegać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Moniką Olejnik, dziennikarką oraz Katarzyną Staszak, dziennikarką medyczną.
Rodzaje dwuboju – zimowy, siłowy i nowoczesny. Czym się od siebie różnią?
Pod nazwą dwubój kryją się całkowicie odmienne od siebie dyscypliny sportowe. Nowoczesna odmiana tego sportu składa się z biegów i pływania, jednak zawodnikami dwuboju są również narciarze oraz sztangiści.
Mali biegacze ekstremalni. Jak się przygotowują do zawodów?
Ekstremalne biegi z przeszkodami organizowane są nie tylko dla dorosłych. W takich zawodach chętnie uczestniczą dzieci. Startują w nich m.in. Aleksandra Szojda, Aleksander Zadarnowski i Nadia Skorupa. Jak zaczęła się ich przygoda z bieganiem?
Maraton historycznie został zapoczątkowany przez bitwę pod Maratonem w 490 r. p.n.e., a dokładniej przez dystans, jaki pokonał posłaniec grecki Fejdippides między Maratonem a Atenami, by obwieścić zwycięstwo. Współcześnie wyróżniamy wiele rodzajów maratonów – klasyczny maraton na 42 km ("królewski"), a także ultramaraton powyżej 42 km lub minimaratony, np. na 10 km lub na podobny, krótszy względem oryginalnego maratonu, dystans.
Co to jest lekkoatletyka? Popularne sporty lekkoatletyczne i zasady
Jakie dyscypliny uprawia lekkoatleta? Główne konkurencje lekkoatletyczne to biegi, skoki, chód i rzuty. Zawody lekkoatletyczne odbywały się już w starożytnej Grecji, lekkoatleci konkurowali m.in. w biegu na krótkim dystansie i rzucie dyskiem.
Najszybsza babcia świata nie zwalnia tempa. Basia Prymakowska kolejny raz wbiega na Kasprowy Wierch
Barbara Prymakowska w ciągu zaledwie kilku lat przebiegła 60 maratonów, w tym Koronę Maratonów Świata, niezliczoną ilość półmaratonów i maratonów na rolkach. Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w biegach górskich. 78-latka dziesięć lat temu jako najstarsza Polka na świecie zdobyła Mont Blanc i pierwsze miejsce wbiegając na Kasprowy Wierch. Co motywuje ją do działania?
Jak zacząć biegać? Przygotowanie i plan treningowy
Bieganie staje się coraz popularniejszą formą aktywności. Jest sposobem na utrzymanie dobrej kondycji, wzmocnienie, ale także zrzucenie zbędnych kilogramów czy choćby przyjemne spędzenie czasu. Pobudek do tego, żeby zacząć biegać, może być naprawdę wiele. Najważniejsze jest, aby mimo początkowych trudności nie zniechęcać się i nie porzucać zamiarów. Do biegania trzeba się odpowiednio przygotować, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.
Biegną, żeby pomagać. Jubileuszowa edycja Poland Business Run 2021
Już w najbliższą niedzielę, czyli 5 września odbędzie się 10. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Na jubileuszowy bieg zapisało się ponad 28 tys. osób. Wystartuje w nim m.in. aktor Mateusz Janicki i Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.