co z tego wyrośnie

  Końcówka maja to ostatnia chwila, żeby w pełni nacieszyć się kwiatami lilaków. Za chwilę zaczną też kwitnąć czarne bzy. Jak przygotować z nich herbatę?

  Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.

  Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie" zachęca do tego, aby obudzić rośliny do życia. Jak zatem je przesadzać, rozmnażać i odświeżać, aby pięknie kwitły wiosną?

  Wielu z nas ma te rośliny w swoich domach, dlatego warto wiedzieć, jak o nie zadbać, by cieszyły oko kolorowymi kwiatami.

  Kwiaty doniczkowe powinny pięknie rosnąć i cieszyć oko. Niestety, czasem zdarza się, że mimo wysiłków i starań rośliny nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlaczego? Przyczyną problemu może być ziemia.

  Oto rady specjalisty.

  Niektórzy rezygnują z dużych choinek na rzecz miniaturowych drzewek świątecznych, które można trzymać w domowym zaciszu. Jakie gatunki są do tego najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział autor popularnego bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.

  Czy można uciąć suche liście?

  Jak wyczyścić ich liście i zapewnić im podparcie?

  Sezon wytężonej pracy na działce dobiegł końca. Rośliny weszły w stan spoczynku, żeby w dobrej formie przetrwać zimę. A jak zadbać w tym czasie o domowe kwiaty doniczkowe? O tym opowiedział autor bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.

  Przed nastaniem mrozów należy zająć się rosnącymi na działce kwiatami. Jak to zrobić, aby w następnym sezonie cieszyć się ich kolorami? O tym w Dzień Dobry TVN w cyklu "Co z tego wyrośnie?" opowiedział dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.

  Chryzantemy to ostatnie kwiaty, którymi możemy cieszyć się, gdy przyroda szykuje się do zimowego snu. Te efektowne rośliny nie są zbyt wymagające, jednak warto zadbać, by miały wszystko, czego potrzebują. Łukasz Skop zdradził, co trzeba wiedzieć o królowych jesieni.

  Zobacz, jak zrobić wazon z dyni.

  Poznaj porady naszego ogrodnika.

  Jesienią kwitnie wiele kwiatów, ale to też czas przesadzania okazów, które nie przyjęły się wiosną. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie" opowiedział, jak pielęgnować rośliny o tej porze roku.

  Kiedy należy je zasiać?

  Mimo że lato powoli się kończy i noce są już dużo chłodniejsze, to są rośliny, które nadal kwitną i cieszą nasze oczy. Są nimi m.in. hortensje. Jakiej pielęgnacji wymagają? Jak prawidłowo je przesadzać? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Wrzesień na działkach zwykle kojarzy się już tylko z plonami. Jednak jak się okazuje, to wcale nie musi być koniec siewów. U schyłku lata na rabatach wykiełkują jeszcze rzodkiewki i warzywa liściaste. Ponadto ogrodnicy mogą wykorzystać ten czas, by przygotować ziemię do sezonu wiosennego. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?". 

  To ostatni dzwonek na przycinanie drzewek owocowych. Ma ono na celu usuwanie młodych przyrostów, przez które owoce słabiej się rozwijają.

  Każda osoba uprawiająca rośliny marzy o tym, by zawsze cieszyły one swoim pięknym widokiem. Niestety czasami w realizacji tych planów przeszkodą okazują się ślimaki i inne szkodniki. Jak zabezpieczyć rośliny przed ich atakami? Z poradą spieszy Łukasz Skop w kolejnym odcinku "Co z tego wyrośnie?".

  Czy czerwiec to dobry moment na nowe sadzonki? Ogrodnik przekonuje, że tak. Łukasz Skop pokazał, jak rozmnażać buraki, bukszpany, tuje, irysy i miętę. Co z tego wyrośnie? Przekonaj się o tym, korzystając z niezawodnych porad naszego eksperta.

  Czy wiedzieliście, że trawnik o wymiarach 15x15 metrów potrafi zaopatrzyć w tlen 4-osobową rodzinę? Co więcej, trawniki produkują trzykrotnie więcej tlenu od drzew i wyłapują rocznie 12 milionów ton kurzu. To wystarczające powody i najwyższy czas, by dać swojemu trawnikowi trochę miłości. Jak o niego zadbać? To zagadnienie wyjaśnił nam ogrodnik Łukasz Skop.

  Maj to najlepszy miesiąc na założenie warzywnika, bo dopiero kiedy nasiona trafiają do rozgrzanej ziemi mamy gwarancję, że coś z nich wyrośnie. Jak stworzyć urozmaiconą rabatkę na niewielkiej przestrzeni? Kilku porad udzielił ogrodnik Łukasz Skop.

  Żywopłot to piękna zielona ściana, która odgradza nasze podwórko od ulicy. Dzięki niemu podczas prac w ogrodzie czy wypoczynku czujemy się po prostu bardziej komfortowo. Jednak, aby żywopłot spełniał swoje funkcje, trzeba o niego zadbać i odpowiednio go przycinać. Jak to zrobić?

  W ogrodzie albo na działce kwitną już pierwsze wiosenne drobno cebulowe kwiaty. Wśród nich bladoniebiesko Puszkinia cebulicowata i ciemnoniebieska Cebulica syberyjska. Cebulica ma kwiaty zwrócone w dół, a podobny do niej śnieżnik w górę. Garną się do nich już motyle i pszczoły. Kwietniowa pogoda jest kapryśna, ale to nie powód, by rezygnować z wiosennych wysiewów i sadzenia roślin. Najlepiej zacząć od tych pod szkłem.

  Wraz z nadejściem wiosny wiele osób powraca na działki. Jak je przygotować do uprawy roślin? O tym w cyklu "Co z tego wyrośnie?" opowiedział Łukasz Skop. Zdradził także, jak przy pomocy naturalnych barwników ozdobić pisanki.

  Wakacje pod palmami mogą trwać krótko, ale w rzeczywistości palmy to rośliny długowieczne, które mogą z nami zostać na długie lata. Warto więc zadbać, by odpowiednio zająć się ich domową uprawą. Krok po kroku wyjaśnił to Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?". Pokazał też, jak przygotować palemkę wielkanocną.

  Wczesną wiosną wszystkim nam przyda się dodatkowy zastrzyk witamin i minerałów. Rośliny doniczkowe nie są pod tym względem wyjątkiem. Już teraz możemy rozpocząć nawożenie ich, żeby bez opóźnień zaczęły sezon. Jak to zrobić?

  Cebulki kwiatowe to jedne z pierwszych roślin, które pojawiają się wiosną w naszym ogrodzie. Marzec to idealny czas, by je przesadzić. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?" pokazał, jak zrobić to w prawidłowy sposób.

  Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Najlepszy prezent na święto zakochanych to tradycyjnie kwiaty, cięte albo doniczkowe, które każdemu na pewno sprawią dużo radości. Jakie wybrać? O tym opowiadał Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie".