Piękny i zielony trawnik
Jeśli w zeszłym sezonie zaniedbaliście trawniki, nic straconego. Łukasz Skop zdradził nam, co zrobić, aby nasza trawa w sezonie letnim była piękna i jednolicie zielona. Rozpoczynamy od zagrabienia trawy, a właściwie filcu, który zgromadził się w jej źdźbłach.
Filc to resztki organiczne np. pozostałość trawy ściętej w poprzednim sezonie, kawałki liści, różne chwasty i wszystkie inne zanieczyszczenia, które uniemożliwiają dostęp świeżego powietrza, wody i składników pokarmowych do korzeni trawy. A jeśli te wszystkie składniki nie mogą dotrzeć do korzeni, to trawa nigdy nie będzie pięknie rosła
- wytłumaczył prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie". Jak przyznał, początkowo trawnik będzie wyglądał gorzej, jednak po 2 tygodniach trawa odzyska swój piękny wygląd i będzie można na niej spokojnie wypoczywać.
Kosiarka – obowiązkowy sprzęt każdego ogrodnika
Każdy działkowicz wie, że jednym z najistotniejszych sprzętów, jakie ułatwiają pracę w ogrodzie, jest kosiarka. Maszyna maszynie nierówna. Polecamy wiec zwracać uwagę na takie, które nie zatruwają powietrza spalinami, a także nie mają plączących się pod nogami kabli. Przy pracach ogrodowych nietrudno przecież o wypadek. Nasz ekspert doradził, aby wybierać kosiarkę na akumulator.
- Jeśli kilka rzeczy, które mogą nam uprzyjemnić koszenie, np. kosiarka wyposażona w kosz, który ma wskaźnik swojego napełnienia. Szczególnie przydatny jest grzebień pod spodem kosiarki, który będzie nam zbierał trawę znajdującą się tuż na obrzeżach chodnika – wyjaśniał.
Ogrodnik zdradził nam także pewien patent. Jak się okazuje, po skoszeniu trawy, ścinków wcale nie musimy zbierać do kosza.
- Na małych trawnikach po skoszeniu trawy ścinków wcale nie musimy zabierać do kosza. Możemy wykorzystać kosiarkę z funkcją mulczowania, czyli ściółkowania trawnika resztkami skoszonej trawy - podkreślił Łukasz Skop.
Jak zapełnić luki w trawie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz także:
Pierwszy w Polsce dom nasion zaprasza pasjonatów ogrodów. "Mamy ogórka, który był hodowany w Alpach"
Autor: Nastazja Bloch
Reporter: Łukasz Kowalski