książka

  książka

  Janusz Onyszkiewicz to człowiek legenda, działacz Solidarności, matematyk, alpinista, polityk, dwukrotny minister obrony narodowej, poseł na Sejm, eurodeputowany. Od 39 lat mąż Joanny Jaraczewskiej, wnuczki Józefa Piłsudskiego. W latach 80. wielokrotnie aresztowany za zaangażowanie opozycyjne nawet tuż przed swoim ślubem. Historii jest wiele, a część z nim opisana została w książce "Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powroty".

  Tony Halik zapisał się w naszej pamięci jako wielki podróżnik, który w czasach, kiedy odkrywanie świata, nie było na wyciągnięcie ręki, docierał do najdalszych zakątków. Mirosław Wlekły, reportażysta, wydał książkę dla dzieci o przygodach Halika. Autor wraz z Elżbietą Dzikowską, życiową partnerką Tony'ego, pojawili się w Dzień Dobry TVN.

  Relacje z teściową bywają tak trudne, że stały się tematem licznych skeczy i żartów. Znalezienie wspólnego języka z mamą partnera może wydawać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli obydwie strony mają odmienne poglądy, a co za tym idzie nie czują potrzeby zacieśniania więzi. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by poprawić rodzinne stosunki. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym psycholożka biznesu, Iwona Golonko. Natomiast Filip Chajzer sprawdził, czy Polacy starają się utrzymywać zażyłe relacje z mamami swoich drugich połówek.

  W czym tkwi tajemnica długowieczności? Czy każdy może dożyć 100 lat? Odpowiedzi na to pytanie naukowcy szukają od dawna. Zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne i sen to nie wszystko. Sekret długiego i szczęśliwego życia oraz jaki ma to związek z kameleonami zdradziła w Dzień Dobry TVN Marta Zaraska, dziennikarka naukowa.

  Na rynku ukazała się właśnie książka "Stulecie kobiet. Usłyszeć siebie". Jej bohaterki z różnych epok i środowisk opowiadają o własnej drodze w świecie zaprojektowanym przez mężczyzn. O szczegółach w Dzień Dobry TVN mówiły neurobiolożka, dr Alicja Puścian oraz redaktorka Ośrodka KARTA, Aleksandra Bellwon.