łukasz skop

  Nawłoć kanadyjska to niejedyny chwast, który przeszkadza nam w uprawach.

  "Zachowuje kolor przez całą zimę".

  Poznaj porady ogrodnika.

  Niektóre rośliny warto posadzić już teraz.

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Co zrobić, gdy nie mamy komu zostawić naszych kwiatków? Łukasz Skop, ogrodnik, zdradził nam sposoby na podlewanie rośliny podczas naszej nieobecności.

  Końcówka maja to ostatnia chwila, żeby w pełni nacieszyć się kwiatami lilaków. Za chwilę zaczną też kwitnąć czarne bzy. Jak przygotować z nich herbatę?

  Jak stworzyć domowy warzywniak na balkonie? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN ogrodnik, Łukasz Skop.

  Na przełomie kwietnia i maja zakwitają rośliny, które są silne i delikatne jednocześnie – magnolie. O uroku tych niezwykłych kwiatów opowiedział nam Łukasz Skop.

  Czego potrzebują teraz nasze rośliny doniczkowe?

  Te kwiaty są przystosowane do słonecznych i chłodnych miejsc. Jak o nie dbać? W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym ogrodnik Łukasz Skop.

  Zbliżają się Walentynki, a to najlepsza okazja by wręczyć komuś bukiet pięknych kwiatów. Przyjęło się, że symbolem miłości jest czerwona róża. Jeśli jednak szukasz naprawdę oryginalnego pomysłu pomyśl o... szparagu. Jak wykorzystać go w bukiecie dla ukochanej, radzi w swoim cyklu "Co z tego wyrośnie" Łukasz Skop.

  Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie" zachęca do tego, aby obudzić rośliny do życia. Jak zatem je przesadzać, rozmnażać i odświeżać, aby pięknie kwitły wiosną?

  Wielu z nas ma te rośliny w swoich domach, dlatego warto wiedzieć, jak o nie zadbać, by cieszyły oko kolorowymi kwiatami.

  Kwiaty doniczkowe powinny pięknie rosnąć i cieszyć oko. Niestety, czasem zdarza się, że mimo wysiłków i starań rośliny nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlaczego? Przyczyną problemu może być ziemia.

  Oto rady specjalisty.

  Niektórzy rezygnują z dużych choinek na rzecz miniaturowych drzewek świątecznych, które można trzymać w domowym zaciszu. Jakie gatunki są do tego najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział autor popularnego bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.

  Na początku są małe i pojawiają się nie wiadomo skąd. Plamy na liściach - to przez nie rośliny zostają gołe i wcale nie wesołe. Łukasz Skop w najnowszym odcinku "Co z tego wyrośnie?" zdradza, co zwiastują zmiany na roślinach doniczkowych.

  Czy można uciąć suche liście?

  Jak wyczyścić ich liście i zapewnić im podparcie?

  Sezon wytężonej pracy na działce dobiegł końca. Rośliny weszły w stan spoczynku, żeby w dobrej formie przetrwać zimę. A jak zadbać w tym czasie o domowe kwiaty doniczkowe? O tym opowiedział autor bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.

  Ze względu na nadejście jesieni, dla działkowiczów zbliża się czas odpoczynku. Przed nim jednak należy posprzątać ogródek, by w kolejnym roku plony również dopisywały. O tym, jak to zrobić, w Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Skop, autor popularnego bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin.

  Przed nastaniem mrozów należy zająć się rosnącymi na działce kwiatami. Jak to zrobić, aby w następnym sezonie cieszyć się ich kolorami? O tym w Dzień Dobry TVN w cyklu "Co z tego wyrośnie?" opowiedział dyplomowany biotechnolog roślin, Łukasz Skop.

  Chryzantemy to ostatnie kwiaty, którymi możemy cieszyć się, gdy przyroda szykuje się do zimowego snu. Te efektowne rośliny nie są zbyt wymagające, jednak warto zadbać, by miały wszystko, czego potrzebują. Łukasz Skop zdradził, co trzeba wiedzieć o królowych jesieni.

  Zobacz, jak zrobić wazon z dyni.

  Plastikowe odpady stanowią poważne zagrożenie dla środowiska. Ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych to jedno z najważniejszych przedsięwzięć proekologicznych, w którym może wziąć udział każdy z nas. Łukasz Skop przekonuje, że działania sprzyjające idei "zero waste" można wprowadzić w życie nie tylko w domu, ale także na działce i w ogrodzie.

  Poznaj porady naszego ogrodnika.

  Jesienią kwitnie wiele kwiatów, ale to też czas przesadzania okazów, które nie przyjęły się wiosną. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie" opowiedział, jak pielęgnować rośliny o tej porze roku.

  Kiedy należy je zasiać?

  To ostatni dzwonek na przycinanie drzewek owocowych. Ma ono na celu usuwanie młodych przyrostów, przez które owoce słabiej się rozwijają.

  Mimo że kalendarzowe lato zbliża się ku końcowi, to na działkach i balkonach wciąż jest kolorowo. Kwitną teraz rdzawe dzielżany, na żółto - rudbekie i słoneczniki, a elektryzujące jeżówki przyciągają pszczoły. Do tej pięknej kompozycji brakuje jeszcze wrzosów. O tym, jak sadzić te rośliny powiedział Łukasz Skop.