prawo

  prawo

  Ujednolicono tekst rozporządzenia, w którym określa się, jakie czynności może podjąć ratownik medyczny samodzielnie i na zlecenie lekarza. Co zakłada? Jak od tej pory będą wyglądać kompetencje ratowników?

  Część osób uprawnionych do pobierania dodatkowych świadczeń emerytalnych, może już składać o nie wniosek. Dodatkowa kwota 200 złotych będzie wypłacana co miesiąc. Jednak nie wszyscy emeryci mogą ją dostać i nie jest ona uzależniona od wysokości otrzymywanego do tej pory świadczenia. Kto zatem może o nią wnioskować?

  Naukowcy dowiedli, że nawet nieduże ilości alkoholu są rakotwórcze. W związku z nimi Unia Europejska chce wprowadzić znaki na etykietach alkoholu podobne, jakie znajdują się na papierosach. Pomysł spotkał się ze sprzeciwem. 

  Z końcem roku 2021 miał zostać usunięty obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych po zakupie pojazdu. Rząd nie zdążył jednak z przygotowaniem potrzebnych przepisów. Z tego powodu termin zniesienia tego obowiązku przesunięto na koniec stycznia 2022 r. Co jeszcze się zmieni?

  W związku z rosnącą inflacją rząd próbuje wprowadzać środki zaradcze, które pozwoliłyby ją obniżyć. Jest nim, między innymi, rządowa tarcza antyinflacyjna. Niedawno padł również pomysł regulowanych cen żywności. Czy jest to powód do zmartwień? Czy rząd pracuje nad projektem?

  3 stycznia 2022 roku weszły w życie przepisy, dzięki którym można zbudować dom jednorodzinny do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Przewidziano także możliwość korzystania z darmowych projektów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc postawić taki dom? Co się zmieni w prawie?