aktywność fizyczna

  aktywność fizyczna

  Spodnie rowerowe to niezbędny element garderoby rowerzysty. W zależności od pogody, warunków panujących na zewnątrz, wyprawa na rower wymaga założenia odpowiednio spodni krótkich lub długich, wykonanych z materiału przewiewnego lub ocieplanych. Spodnie mogą być dopasowane lub luźniejsze – wszystko zależy od preferencji użytkownika.

  Kąpiele leśne, spływy kajakowe, czy może treningi fitness?

  Rower to nie tylko środek transportu. Odpowiedni model pozwala wykonywać niezwykłe ewolucje. Miłośnicy tego rodzaju sportu zaprezentują swoje umiejętności już w najbliższy weekend na Happy Bike Beskidy w Bielsko-Białej. Jednym z uczestników będzie Kamil Kobędzowski. Jak zaczęła się jego przygoda z ekstremalną jazdą na rowerze?

  Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska wybrała się do Torunia, gdzie spotkała się z Witkiem Orcholskim, który profesjonalnie trenuje canicross. Mężczyzna wytłumaczył, na czym polega sport, a także przedstawił swojego przyjaciela, z którym startuje w mistrzostwach.

  Mogłoby się wydawać, że nurkowanie to sport tylko dla dorosłych. Tymczasem nie jest do końca prawda. Są instruktorzy, którzy powadzą tego rodzaju kursy również dla dzieci. Jak one wyglądają? Co młodym i początkującym nurkom sprawia najwięcej kłopotu?

  Mogłoby się wydawać, że rugby to dyscyplina sportu, która w Polsce nie jest zbyt dobrze znana i ciszy się niewielką popularnością. Tymczasem mało kto wie, że w Gdańsku od wielu lat działa klub rugby.

  Ćwiczenia z kettlem pozwalają na rozbudowę masy mięśniowej, zwiększenie wytrzymałości ciała i poprawę ogólnej kondycji. Kettlebell trening, znany od kilku wieków, ostatnimi czasy wraca do łask i jest chętnie wybierany zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Jak prawidłowo ćwiczyć z kettlami i jak dobrać właściwe obciążenie?

  Wrotki mogą być idealnym pomysłem na spędzenie czasu z bliskimi.

  Opisowi towarzyszy seria wyjątkowych kadrów.

  Trener Filip Szymański udowadnia, że ta dyscyplina to nie tylko odbijanie piłeczki.

  Słyszeliście kiedyś o aerial jodze? To zajęcia, które łączą elementy jogi, pilatesu i tańca. Co ciekawe wykonywane są na specjalnym hamaku zawieszonym na suficie. Zainteresowani? To świetny sposób nie tylko na odprężenie, ale także na rozciągnięcie całego ciała. Więcej o założeniach i celach opowiedziała nam Joanna Gruszka, instruktorka aerial jogi, studio WDECH.

  Między 22. a 24. kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się XVLI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Jedną z mniej znanych konkurencji, w której startują zawodnicy jest tzw. występ-taniec par mieszanych. Na czym ona polega? Co jury bierze pod uwagę przy wystawianiu oceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Tomasz Laszko, kulturysta i trener oraz Justyna Stefanik, zawodniczka fitness.

  Spacery to doskonała forma aktywności fizycznej, dostępna dla niemal każdego.

  Czy popularne wyzwanie rzeczywiście pozwala schudnąć bez wyrzeczeń?

  "Pośladki w górę!" - zachęca do ćwiczeń Kasia Bigos w swojej najnowszej książce. Kompleksowy trening i praktyczna wiedza trenerki, pomogą nam zadbać o jedną z najważniejszych grup mięśniowych w naszym ciele. Autorka poradnika zaprezentowała w studiu Dzień Dobry TVN najskuteczniejsze ćwiczenia angażujące właśnie tę partię ciała. 

  Wiosna na dobre zagościła już w większości polskich miast. Pogodna aura ma niebagatelny wpływ na poprawę nastroju, lecz przede wszystkim zachęca do korzystania z uroków aktywności na świeżym powietrzu. Inspirujące nagranie, które Anna Kalczyńska opublikowała w mediach społecznościowych, jest tego najlepszym dowodem.

  Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w mediach społecznościowych post, przekonujący o licznych urokach jazdy rowerem. Gwiazda zaskoczyła fanów krótkim, ale za to bardzo sugestywnym komentarzem. Udowodniła, że nadejście wiosny i możliwość zażywania ruchu na świeżym powietrzu to niejedyne powody, dla których warto zdecydować się na przejażdżkę jednośladem.

  Dzięki mocnym mięśniom brzucha możemy uniknąć choćby problemów z kręgosłupem. Jak je wzmocnić? Jak często trzeba ćwiczyć, aby poczuć różnicę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Kaszuba, trenerka personalna.

  Ryszard Kałaczyński stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania dla wielu osób. Doświadczony maratończyk ze wsi Witunia ma na swoim koncie liczne sukcesy i nieraz udowodnił, że pracę na roli można z powodzeniem połączyć z aktywnością fizyczną.

  Pięknie kształtuje sylwetkę, wyrabia kondycję, a jednocześnie sprawia, że chudniemy – jazda na rolkach może przynieść mnóstwo korzyści. Warto jednak pamiętać, że należy ów sport uprawiać regularnie, jeśli chce się osiągnąć pożądane efekty. Jak wyglądają podstawy jazdy na rolkach? I o czym należy pamiętać, zakładając je na nogi?

  Medytacja to popularna technika relaksacyjna, pozwalająca zredukować stres i odzyskać wewnętrzną równowagę. Praktyka mająca na celu wyciszenie, wielu osobom kojarzy się z popularną jogą, jednak jej potencjał z powodzeniem wykorzystać można także podczas spaceru, tańca czy porannego joggingu. Jakie korzyści przynosi ćwiczenie umysłu w ruchu? Czy każdy może zdecydować się na tę formę aktywności?

  Trzynastoletni Jędrek budzi się o czwartej nad ranem, gra na komputerze, a w międzyczasie sięga po przekąskę. "Słychać tylko trzaskające drzwi lodówki" - opowiada mama chłopca.

  "Do do treningu nie trzeba mnie namawiać"

  Zegarek dla biegacza to podstawowe wyposażenie każdego, kto regularnie trenuje biegi zarówno krótko, jak i długodystansowe. Dzięki wielu parametrom, profesjonalne zegarki pozwalają nie tylko na bieżące monitorowanie aktywności, ale też stają się osobistym trenerem z planem ćwiczeniowym. Zegarek dla biegacza pozwoli na usystematyzowanie treningów, monitoring biegów oraz bieżący zapis postępów. Czym się kierować przy wyborze takiego zegarka i na jakie jego funkcje zwrócić uwagę?

  Bieganie to dyscyplina sportu, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jakie korzyści daje? Dlaczego warto biegać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Moniką Olejnik, dziennikarką oraz Katarzyną Staszak, dziennikarką medyczną.

  "Jak skończę 18 lat, mogę mieć operację zmniejszenia żołądka".

  Fani: "Takie wsparcie jest bezcenne".

  Ekstremalne biegi z przeszkodami organizowane są nie tylko dla dorosłych. W takich zawodach chętnie uczestniczą dzieci. Startują w nich m.in. Aleksandra Szojda, Aleksander Zadarnowski i Nadia Skorupa. Jak zaczęła się ich przygoda z bieganiem?

  Choć w kalendarzu mamy zimę, to nie wszędzie w ostatnich dniach spadł śnieg i jazda na nartach nie jest możliwa. Alternatywą dla amatorów białego szaleństwa mogą być nartorolki. Jak na nich jeździć? Kto może uprawić ten sport? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Surfing to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów wodnych na świecie. Łapanie fal na desce wielu z nas kojarzy się ze słoneczną aurą i wakacyjną atmosferą, jednak ta wyjątkowa dyscyplina z powodzeniem może być uprawiana także w sezonie zimowym. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym wielokrotna mistrzyni Polski w surfingu, Karolina Wolińska.