sport

  "Nie ma miejsca na błędy".

  Do tej pory w Toruniu orliki były bezpłatne. Dzieci mogły na nich grać m.in. w ramach treningów piłkarskich organizowanych przez kluby sportowe. Niebawem pojawić się mają jednak opłaty za korzystanie z boisk.

  Magdalena Andruszkiewicz do listopada 2018 r. była niezwykle aktywną kobietą: prowadziła własną firmę, uczyła tańczyć, jeździła konno. Aż nagle jej świat stanął w miejscu. Doznała obszernego udaru mózgu i móżdżku.

  Czy ten problem dotyczy każdego sportowca?

  Karolina Gorczyca jest nazywana aktorką od zadań specjalnych. Obecnie możemy ją podziwiać w serialu "Szadź 3", gdzie wciela się w postać policjantki Eweliny Wrońskiej.

  Podczas mistrzostw Europy 2022 nasi koszykarze zajęli 4 miejsce. Jest to największy sukces polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie od 51 lat. O rozgrywkach i emocjach, jakie towarzyszyły podczas turnieju opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Aaron Cel i Jarosław Zyskowski.

  W Krakowie przy klubie sportowym Prokocim działa drużyna złożona z mam młodych piłkarzy. Panie, kiedy uporają się już z codziennymi obowiązkami spotykają się wieczorami na traningach. co ciekawa, żadna z nich wcześniej nie miała styczności z piłką nożną, zatem, jak to się stało, że zaczeły grać? Drużyna mam

  Marzeniem wielu mężczyzn jest posiadanie tzw. kaloryfera na brzuchu. Do tej grupy należy Damian Michałowski - prowadzący Dzień Dobry TVN. Dziennikarz postawił przed sobą wyzwanie, że w przeciągu 12 tygodniu zbuduje atletyczną sylwetkę. Jak mu idzie? Czy widać już efekty treningów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli specjaliści, którzy pomagają Damianowi spełnić marzenie o idealnej sylwetce.

  Fiann Paul to człowiek renesansu. Mężczyzna jest psychoanalitykiem, fotografem, a także wybitnym sportowcem i multirekordzistą. Ma także na swoim koncie aż 33 rekordy Guinnessa. Co pozwala mu osiągnąć tak niesamowite rezultaty? O tym zawodnik opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie?

  "Piszą o tym wszyscy na całym świecie".

  Przyjęło się uważać, że piłka można to typowo męski sport. Tymczasem ta dyscyplina cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Dowodem na to, że panie również doskonale radzą sobie na boisku, jest klub piłkarski Diamenty Warszawa.

  Zwolnienie z WF to plaga w polskich szkołach. Powodów dla których dzieci niechętnie chodzą na lekcje wychowania fizycznego jest wiele, m.in. słaba infrastruktura sportowa czy nudne zajęcia. Co jeszcze sprawia, że młodzież unika WF-u? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: mamę dwóch synów Iwonę Tomaszewską, dziennikarkę TVN24 Justynę Suchecką i mamę trójki dzieci Olgę Hilger. Byliśmy także w miejscowości, gdzie uczniowie lubią zajęcia sportowe w szkole.

  Anita Werner osiągnęła kolejny sukces - przebiegła maraton, czyli ponad 42 km. - Ze szczęścia i ze zmęczenia lały mi się z oczu łzy - przyznała za metą prowadząca "Fakty" TVN w mediach społecznościowych. Pod postem posypały się liczne gratulacje od redakcyjnych koleżanek i kolegów oraz osób ze świata show-biznesu.

  - Są bardzo dojrzałe - ocenia trenerka Agnieszka Szot.

  "Doszedł do świetnej formy".

  Zobacz, jak wygląda trening.

  Dziewczynka, która w tyczce zakochała się od pierwszego wejrzenia, skoczyła ostatnio 2,82 m bijąc tym samym rekord świata w swojej kategorii wiekowej.

  W rozmowie z Anitą Werner w "Faktach po Faktach" tenisistka wyznała, że chciałaby być w pewnej kwestii przykładem dla innych sportowców.

  Na czym polega? Jak zacząć?

  - Było trudniej pod względem fizycznym - wyznała podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku.

  Wielkie sportowe emocje czekają wszystkich widzów finału US Open. Iga Świątek zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

  Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka w Dzień Dobry TVN opowiedział o sportowej pasji i zawodowych planach na przyszłość.

  Studenci Politechniki Gdańskiej samodzielnie zaprojektowali i zbudowali wyścigowy bolid, a obecnie testują jego moce podczas prestiżowych zawodów. O swojej pracy opowiedzieli Agacie Zjawińskiej.

  Beza została odłowiona przez schronisko w małej wsi pod Iławą. Była w ciąży, a na jej szyi wisiał zerwany łańcuch. Jej nowi opiekunowie bardzo szybko odkryli niesamowity talent małej suczki, która okazała się nieoszlifowanym diamentem w psim frisbee. O drodze ze schroniska do mistrzostw Europy opowiedział jej opiekun Paweł Jakubowski.

  Alex Koliadych to pochodzący z Ukrainy kajakarz, który zdobywa medale dla Polski. 24-latek w tym sezonie zdobył brąz mistrzostw Europy oraz niespodziewanie został mistrzem świata. Podczas wyścigu w Kanadzie nie dał rywalom szans. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Tomasz Sobania chce pokonać trasę z Gliwic do Barcelony. 24-latek wystartował 3 września, a na metę zamierza dobiec w ciągu 60 dni. Na stadionie Camp Nou chciałby się spotkać z Robertem Lewandowskim, który jest piłkarzem klubu FC Barcelona. Jaki cel przyświeca biegaczowi?

  Korfball to coraz popularniejsza dziedzina sportowa, którą postanowił poznać bliżej reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. Okazja ku temu była wyjątkowa. W Parku Kultury w Powsinie spotkał się z polskimi zawodnikami, którzy w Maroko zdobyli tytuł mistrzów świata.

  Przed kamerami Dzień Dobry TVN opowiedzieli, co jest dla nich największym wyrzeczeniem.