sport

  sport

  Maja Kuczyńska jest zawodniczką indoor skydivingu. Podczas jednego weekendu zdobyła mistrzostwo Europy w indoor skydivingu, a także stanęła na podium Pucharu Świata. Jak zaczęła się jej przygoda z tym niezwykłym sportem? Czy każdy - niezależnie od wieku - może trenować powietrzne akrobacje? O tym sportsmenka opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Szachy to jedna z najstarszych i najpopularniejszych planszowych gier strategicznych. Jej zasady nie należą jednak do najłatwiejszych. Gra wymaga skupienia oraz logistycznego myślenia. Dowiedz się, jak prawidłowo grać w szachy.

  W Chorwacji startują jedne z najważniejszych zawodów żużlowych, czyli mistrzostwa świata. Najlepsi zawodnicy z całego globu będą walczyć o to, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Wśród nich znajdują się również Polacy. Jakie mają szanse? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Michał Korościel, dziennikarz Eurosportu.

  Słyszeliście kiedyś o aerial jodze? To zajęcia, które łączą elementy jogi, pilatesu i tańca. Co ciekawe wykonywane są na specjalnym hamaku zawieszonym na suficie. Zainteresowani? To świetny sposób nie tylko na odprężenie, ale także na rozciągnięcie całego ciała. Więcej o założeniach i celach opowiedziała nam Joanna Gruszka, instruktorka aerial jogi, studio WDECH.

  Między 22. a 24. kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się XVLI Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness 2022. Jedną z mniej znanych konkurencji, w której startują zawodnicy jest tzw. występ-taniec par mieszanych. Na czym ona polega? Co jury bierze pod uwagę przy wystawianiu oceny? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Tomasz Laszko, kulturysta i trener oraz Justyna Stefanik, zawodniczka fitness.

  Na pewno wielu z Was widziało je w filmach westernowych. Nosili je kowboje, a dziś noszą je także miłośnicy jazdy konnej. Mowa oczywiście o czapsach, które są częścią ekwipunku każdego wytrawnego fana tego sportu.

  Rękawki do biegania to element odzieży sportowej, po który sięga coraz więcej biegaczy. Przy wyborze rękawków należy kierować się ich funkcją oraz tym, jakiego wsparcia potrzebuje ciało podczas aktywności. Rękawki do biegania mogą spełniać rolę ochrony termoaktywnej lub funkcję kompresji. Jakie najlepiej wybrać?