Niezwykły Bieg Kolorowych Skarpetek. "Są symbolem akceptacji"

Bieg Kolorowych Skarpetek
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bieg kolorowych skarpetek - napisy
Bieg kolorowych skarpetek - napisy
Life On Wheelz o seksie osób z niepełnosprawnościami
Life On Wheelz o seksie osób z niepełnosprawnościami
Przemek Kossakowski o wsparciu osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi
Przemek Kossakowski o wsparciu osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
Niepełnosprawne ofiary wojny w Ukrainie. Jak im pomóc?
Niepełnosprawne ofiary wojny w Ukrainie. Jak im pomóc?
Życie z niepełnosprawnym dzieckiem
Życie z niepełnosprawnym dzieckiem
Bieg Kolorowych Skarpetek to wyjątkowe wydarzenie. Jego celem jest wspieranie osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. - Zupełnie nie chodzi o czas, o wygraną - podkreśliła Kinga Franczyk, prezeska Fundacji Tośka i Przyjaciele w materiale Dzień Dobry TVN.

Bieg Kolorowych Skarpetek - co warto o nim wiedzieć?

W Gliwicach odbył się 3. Bieg Kolorowych Skarpetek, który został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. - Żebyśmy mogli uświadamiać społeczeństwo, żeby ludzie mogli nas poznać, poznali nasze dzieciaki. Kolorowe skarpetki są symbolem akceptacji, szacunku wobec osób z zespołem Downa - powiedziała Kinga Franczyk, prezeska Fundacji Tośka i Przyjaciele.

Nasza rozmówczyni dodała, że jest to dla niej bardzo osobiste doświadczenie. - Sama jestem mamą dziewczynki z zespołem, Tośki. Ona była motorem do tego, żeby założyć fundację. Od Tośki tak naprawdę się zaczęło - wyznała.

Kto może wciąć udział w biegu?

- Biegną oczywiście rodziny z fundacji, dzieciaki z zespołem Downa, z innymi niepełnosprawnościami i ich rodziny, ale tak naprawdę wszyscy, którzy o nas słyszeli. Każdy pokonuje w swoim tempie taki dystans, na jaki ma możliwość i chęć. Zupełnie nie chodzi o czas, o wygraną, wszyscy są wygranymi - przyznała Kinga Franczyk.

Bernadeta Bożek wystartowała w biegu po raz drugi. - Chciałam wesprzeć rodziny z dziećmi z zespołem Downa, gdyż to są fantastyczne dzieciaki, są pełne życia, energii, więc dlaczego nie mają żyć normalnie tak, jak my - stwierdziła.

Co o biegu mówią inni uczestnicy? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości