Celem wydarzenia jest wspieranie osób z zespołem Downa oraz ich rodzin.
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.
"Mam nadzieję, że uda mi się obronić tytuł najlepszej zawodniczki na świecie".
Społeczna Kaffka to krakowska kawiarnia, w której zatrudnionych jest pięciu pracowników z zespołem Downa. Ostatnio zdarzył się tam przykry incydent, który jest dowodem na to, że przykre słowa mogą boleśnie ranić.
Paulina Krupińska i Ala oraz Przemek Kossakowski wraz z Michałem i Kubą to część bohaterów, którzy wystąpili w wyjątkowym kalendarzu Fundacji Ja Też. O pracy nad tą piękną inicjatywą modele opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
"To jest upokarzające"
O tym, jak nieoczywiste mogą być niektóre postacie zespołu Downa, dowiedziała się pewna kobieta z Michigan. Lekarze zdiagnozowali go u niej dopiero w wieku 23 lat po tym, jak urodziła trzy córki właśnie z tym zaburzeniem genetycznym. Jak to możliwe?
Jak wygląda?
W klubie Pawła Nastuli została zorganizowana impreza sportowa dla młodych judoków z zespołem Downa.
Piotr Wojtasik wypił kawę z Robertem Makłowiczem, który od jakiegoś czasu pełni funkcję ambasadora akcji "Nic co ludzkie nie jest nam obce" Fundacji Avalon. Panowie spotkali się w nieprzypadkowym miejscu.
"Zapłacę ci za bycie przyjacielem mojego syna".
"Dziecko z milionem problemów".
Gdy brali ślub, niewiele osób wróżyło im szczęśliwą przyszłość.
Daria i Przemek poznali się na planie 3. edycji "Down the Road. Zespół w trasie". Zakochani po kilku miesiącach związku zaręczyli się. Pokazali romantyczne zdjęcia.
Bartosz Matusiewicz pokazał, jak spełnia się marzenia. Jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła triathlon na pełnym olimpijskim dystansie. Jest także wicemistrzem Europy w pływaniu stylem zmiennym osób z zespołem Downa. W Dzień Dobry TVN pojawił się wraz ze swoim tatą, by opowiedzieć o pasji do sportu.
Załoga Teatru 21 pracuje nad projektem Centrum Sztuki Włączającej. To pierwsza społeczna instytucja kultury w Warszawie, która w całości będzie poświęcona twórczości osób z niepełnosprawnościami.
21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto od 2012 roku objęte jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Jak postrzegane są osoby z tym zespołem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały uczestniczki programu "Down The Road" oraz Przemysław Kossakowski, prowadzący show.
"Odnalazłem swoją wymarzoną, pierwszą, prawdziwą miłość"
Po serii skandali Victoria's Secret udowadnia, że zmienia swój kierunek i stawia na różnorodność. Sofía Jirau przeszła właśnie do historii jako pierwsza modelka marki z zespołem Downa. 24-latka wzięła udział w najnowszej kampanii bielizny.
Historia Collette DiVitto daje nadzieję na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Amerykanka, mimo problemów zdrowotnych i przeciwności losu, osiągnęła niezależność finansową. Jej firma warta jest 1,2 miliona dolarów.
Chelsea Werner udowadnia, że chcieć to móc. Wystarczy tylko mieć marzenia i sumiennie za nimi podążać. Dziewczyna mimo tego, że urodziła się z zespołem Downa, czerpie z życia garściami. Nie tylko zastała modelką, ale także 4-krotną mistrzynią olimpijską.
"Down the Road. Zespół w trasie" bez wątpienia podbił serca widzów TTV. Obecnie emitowany jest trzeci sezon programu, w którym osoby z zespołem Downa pokonują swoje słabości i pokazują, jak wygląda ich życie. Przemek Kossakowski wyznał, że prowadzenie telewizyjnego show bardzo na niego wpłynęło.
Bohaterowie programu "Down the Road. Zespół w trasie" już po raz trzeci podbijają serca widzów TTV. Osoby z zespołem Downa pokazują w nim, jak wygląda ich życie i jak odbierają otaczającą ich rzeczywistość. Daria, uczestniczka, nie ma wątpliwości, że show ma wyjątkową misję.
Anna Lewandowska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z osobami chorującymi na zespół Downa. Z okazji Dnia Godności postanowiła przypomnieć, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. "Miałam przyjemność poznać wiele osób, które niestety wciąż o tę godność muszą walczyć" – dodała.
W trzeciej edycji "Down the Road. Zespół w trasie" wśród uczestników znalazła się para. Tomek i Agnieszka są razem już 10 lat i czują się gotowi, by realizować wspólne plany. Co chłopak chciał pokazać rodzicom swojej partnerki?
Przemek Kossakowski jest prowadzącym programu TTV "Down the Road. Zespół w trasie". Spotkania z ludźmi z zespołem Downa sprawiły, że zaangażował się w niesienie im pomocy na różnych płaszczyznach. Zdaniem podróżnika ważne jest, by nie tylko mieli dostęp do rehabilitacji czy edukacji, ale przede wszystkim, by mogli realizować się zawodowo.
"Najważniejszą osobą jest moja mama"
O 12-letniej Wanessie Bąkowskiej z zespołem Downa, która wysłała swój obraz do królowej Elżbiety II i otrzymała oficjalną odpowiedź z podziękowaniami – pisał cały świat. W cyklu "Siła jest kobietą" mama dziewczynki - Karolina Bąkowska opowiedziała o talencie córki, blaskach i cieniach macierzyństwa i "szklance, która jest do połowy pełna". - Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością jest dla nas zaszczytem – deklaruje.
"Wszystko co nam się przydarza jest po coś".
Wanessa Bąkowska interesuje się wszystkim, co jest związane z księżniczkami i z dworem królewski, ale tworzy także obrazy. Postanowiła wysłać swoje dzieło samej królowej Elżbiecie II. Ku zdziwieniu dziewczynki, brytyjska monarchini odpisała.