zespół Downa

  Daria i Przemek poznali się na planie 3. edycji "Down the Road. Zespół w trasie". Zakochani po kilku miesiącach związku zaręczyli się. Pokazali romantyczne zdjęcia.

  Bartosz Matusiewicz pokazał, jak spełnia się marzenia. Jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła triathlon na pełnym olimpijskim dystansie. Jest także wicemistrzem Europy w pływaniu stylem zmiennym osób z zespołem Downa. W Dzień Dobry TVN pojawił się wraz ze swoim tatą, by opowiedzieć o pasji do sportu.

  Załoga Teatru 21 pracuje nad projektem Centrum Sztuki Włączającej. To pierwsza społeczna instytucja kultury w Warszawie, która w całości będzie poświęcona twórczości osób z niepełnosprawnościami.

  21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto od 2012 roku objęte jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Jak postrzegane są osoby z tym zespołem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadały uczestniczki programu "Down The Road" oraz Przemysław Kossakowski, prowadzący show.

  "Odnalazłem swoją wymarzoną, pierwszą, prawdziwą miłość"

  Po serii skandali Victoria's Secret udowadnia, że zmienia swój kierunek i stawia na różnorodność. Sofía Jirau przeszła właśnie do historii jako pierwsza modelka marki z zespołem Downa. 24-latka wzięła udział w najnowszej kampanii bielizny.

  Historia Collette DiVitto daje nadzieję na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Amerykanka, mimo problemów zdrowotnych i przeciwności losu, osiągnęła niezależność finansową. Jej firma warta jest 1,2 miliona dolarów.

  Chelsea Werner udowadnia, że chcieć to móc. Wystarczy tylko mieć marzenia i sumiennie za nimi podążać. Dziewczyna mimo tego, że urodziła się z zespołem Downa, czerpie z życia garściami. Nie tylko zastała modelką, ale także 4-krotną mistrzynią olimpijską.

  "Down the Road. Zespół w trasie" bez wątpienia podbił serca widzów TTV. Obecnie emitowany jest trzeci sezon programu, w którym osoby z zespołem Downa pokonują swoje słabości i pokazują, jak wygląda ich życie. Przemek Kossakowski wyznał, że prowadzenie telewizyjnego show bardzo na niego wpłynęło.

  Bohaterowie programu "Down the Road. Zespół w trasie" już po raz trzeci podbijają serca widzów TTV. Osoby z zespołem Downa pokazują w nim, jak wygląda ich życie i jak odbierają otaczającą ich rzeczywistość. Daria, uczestniczka, nie ma wątpliwości, że show ma wyjątkową misję.

  Anna Lewandowska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z osobami chorującymi na zespół Downa. Z okazji Dnia Godności postanowiła przypomnieć, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. "Miałam przyjemność poznać wiele osób, które niestety wciąż o tę godność muszą walczyć" – dodała. 

  W trzeciej edycji "Down the Road. Zespół w trasie" wśród uczestników znalazła się para. Tomek i Agnieszka są razem już 10 lat i czują się gotowi, by realizować wspólne plany. Co chłopak chciał pokazać rodzicom swojej partnerki?

  Przemek Kossakowski jest prowadzącym programu TTV "Down the Road. Zespół w trasie". Spotkania z ludźmi z zespołem Downa sprawiły, że zaangażował się w niesienie im pomocy na różnych płaszczyznach. Zdaniem podróżnika ważne jest, by nie tylko mieli dostęp do rehabilitacji czy edukacji, ale przede wszystkim, by mogli realizować się zawodowo.

  "Najważniejszą osobą jest moja mama"

  O 12-letniej Wanessie Bąkowskiej z zespołem Downa, która wysłała swój obraz do królowej Elżbiety II i otrzymała oficjalną odpowiedź z podziękowaniami – pisał cały świat. W cyklu "Siła jest kobietą" mama dziewczynki - Karolina Bąkowska opowiedziała o talencie córki, blaskach i cieniach macierzyństwa i "szklance, która jest do połowy pełna". - Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością jest dla nas zaszczytem – deklaruje.

  "Wszystko co nam się przydarza jest po coś".

  Wanessa Bąkowska interesuje się wszystkim, co jest związane z księżniczkami i z dworem królewski, ale tworzy także obrazy. Postanowiła wysłać swoje dzieło samej królowej Elżbiecie II. Ku zdziwieniu dziewczynki, brytyjska monarchini odpisała.

  Przemek Kossakowski wraz z uczestnikami programu "Down the road" wziął udział w spotkaniu Akademii Sztuk Przepięknych. Zdjęciem z wizyty w Makowicach skradł serca obserwatorów.

  Bartosz Matusiewicz to 23-latek z zespołem Downa, który ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Już w 2022 roku będzie reprezentować Polskę na igrzyskach olimpiad specjalnych w Rosji. Jak do tego doszło? O tym razem ze swoimi rodzicami opowiadał w Dzień Dobry Wakacje.

  Przemek Kossakowski wraz z grupą sześciu osób z zespołem Downa po raz kolejny wyruszają w trasę. Tym razem wybrali się do malowniczej Turcji. Jakie przygody ich tam czekają? Czy Stambuł zrobi wrażenie na uczestnikach wyprawy? Poznaj szczegóły trzeciej serii "Down the Road. Zespół w trasie".

  Michał Milka, bohater pierwszego sezonu "Down the road. Zespół w trasie" został głównym bohaterem książki Doroty Bielskiej. O nowym wydawnictwie w mediach społecznościowych poinformował Przemysław Kossakowski. "To przewodnik pozwalający zrozumieć część wspólnej rzeczywistości, której większość nie zna" – czytamy.

  Adam Wdówka jest najmłodszym uczestnikiem programu "Down the Road". Chłopak w programie Kuby Wojewódzkiego wyznał, że bardzo chciałby zagrać z zespołem Afromental. Na odpowiedź grupy nie trzeba było długo czekać. Muzycy zaprosili Adama do siebie do studia. Jak wyglądało to niezwykłe spotkanie? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Bohaterowie programu "Down the Road. Zespół w trasie" prowadzonego przez Przemysława Kossakowskiego gościli niedawno w show Kuby Wojewódzkiego. Podczas rozmowy jeden z uczestników podzielił się z widzami swoim największym marzeniem. Czy udało się je spełnić?

  Gośćmi w programie Kuby Wojewódzkiego byli Janusz Chabior i Agata Wątróbska oraz ekipa Down the Road razem z prowadzącym, Przemkiem Kossakowskim. W trakcie programu padły nawet pewne propozycje zawodowe. Jak wypadli goście Kuby?

  Dominika Kasińska doskonale jest zanana widzom pierwszej edycji "Down the Road. Zespół w trasie". Uczestniczka po programie postanowiła kontynuować telewizyjną karierę i przeprowadzać wywiady. O swojej dziennikarskiej aktywności opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Przy okazji zadała szereg pytań naszym prowadzącym. Jak im poszło?

  Rozpoczęły się poszukiwania uczestników do trzeciej edycji programu "Down the Road". Premiera nowego sezonu planowana jest na koniec tego roku w serwisie Player.pl. Kolejną odsłonę programu zapowiada Przemek Kossakowski.

  21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia ludzie na całym świecie zakładają dwie odmienne skarpetki jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi trisomią 21. Wśród gwiazd, które przyłączyły się do obchodów, znaleźli się Anna Lewandowska, Przemek Kossakowski i Ewa Szabatin.

  Wyruszyli w trasę po Chorwacji i Grecji. "Down The Road 2" to opowieść o szóstce młodych ludzi, którzy razem z Przemkiem Kosakowskim udają się w podróż swojego życia. Czym ta edycja różni się od poprzedniej?

  Janek Skiba to niezwykły dwudziestoośmiolatek. Jego wyjątkowość polega nie tylko na tym, że posiada dodatkowy chromosom, ale przede wszystkim na tym, że w życiu stara się łamać wszelkie stereotypy. Ma wiele pasji i niesamowitą ciekawość świata. Kim jest niezwykły bohater "Down The Road 2"?

  Tommy i Maryanne Pilling poznali się na początku lat 90. XX w., kiedy razem pracowali na stołówce w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Między dwójką szybko zaiskrzyło i już dwa lata później stali na ślubnym kobiercu będąc tym samym pierwszym małżeństwem z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii.