Matka 24-latka z zespołem Downa czuła się bezsilna. "Zapłacę ci za bycie przyjacielem mojego syna"

Światowy Dzień Zespołu Downa
Źródło: Dzień Dobry TVN
24-letni Christian ma zespół Downa. Jego mama przez całe życie go wspierała, często decydując się na desperackie kroki. Taki moment nadszedł, gdy zamieściła ogłoszenie, w którym poszukiwała znajomych dla syna. Odzew, z jakim się spotkała, przerósł jej oczekiwania.

Matka wspiera syna z zespołem Downa

Donna Herter przez wiele lat obserwowała, jak jej syn cierpi przez brak przyjaciół. Bardzo pragnęła, aby chłopak w końcu mógł odnaleźć bratnią duszę. Albo chociaż osobę, z którą mógłby spędzać czas. Christian Bowers ma obecnie 24 lata i mieszka z mamą w St. Charles, Missouri. W szkole średniej miał kilku znajomych i kolegów wśród swoich rówieśników. Nigdy jednak relacje te nie okazywały się trwałe. Po zakończeniu edukacji został sam.

"Down the Road"

Przemek Kossakowski o programie "Down the Road"
Przemek Kossakowski o programie "Down the Road"
Daria o programie "Down the Road"
Daria o programie "Down the Road"
"Down the Road". Tomek wystąpił w programie z narzeczoną
"Down the Road". Tomek wystąpił w programie z narzeczoną
Tomek z "Down The Road": Według mnie wszyscy są równi
Tomek z "Down The Road": Według mnie wszyscy są równi
Przemek Kossakowski o wsparciu osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi
Przemek Kossakowski o wsparciu osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi
Bohaterowie nowej edycji „Down the road”
Bohaterowie nowej edycji „Down the road”

Codzienność Christiana zaczęła robić się coraz bardziej przytłaczająca. W weekendy mógł tylko patrzeć, jak jego starsze siostry imprezują i korzystają z życia, gdy on całe dnie spędzał samotnie. Matka 24-latka była gotowa zapłacić komuś, by odmienił los jej syna.

Matka chłopca z zespołem Downa szukała dla niego przyjaciół

Mama młodego mężczyzny z zespołem Downa posunęła się do prawdziwego aktu desperacji. Zdecydowała się zamieścić w sieci ogłoszenie, w którym deklarowała, że zapłaci, by ktoś zaprzyjaźnił się z Christianem.

- Zaczęłam zastanawiać się, co się stanie, jeśli znajdę jakiegoś mężczyznę, który szuka pracy, aby zaprzyjaźnił się z moim synem, aby spędził z Christianem kilka godzin przez dwa dni w miesiącu - tłumaczy Donna Herter cytowana przez portal today.com.

Po ukończeniu szkoły Christian pytał ciągle mamę: "Kiedy przyjdą moi przyjaciele?". Kobieta nie wiedziała, co robić. To wtedy do sieci wrzuciła to ogłoszenie: "Szukam młodego człowieka, w wieku 20-28 lat, który chciałby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Dwa dni w miesiącu przez dwie godziny, zapłacę ci za bycie przyjacielem mojego syna. Wszystko, co musisz zrobić, to siedzieć z nim i grać w gry wideo w jego pokoju. Nic więcej".

Ogłoszenie Donny zostało dostrzeżone przez ludzi z całego świata dzięki licznym udostępnieniom. Do kobiety odezwali się inni rodzice dzieci z zespołem Downa, którzy zwierzyli się, że również mają ten sam problem. Zaproponowali więc, by połączyć siły. Jednocześnie zgłosiło się także kilku wolontariuszy, którzy zaproponowali wspólne spędzanie czasu z Christianem bez wynagrodzenia. Od czasu poszukiwań 24-latek ma już 4 nowych znajomych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

today.com, edziecko.pl

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Christopher Hopefitch/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości