Zaglądanie do telefonu podczas opieki nad dzieckiem zdarza się każdemu z nas, jednak gdy dzieje się to zbyt często - może mieć opłakane skutki. Odrzucenie i lęk to tylko początek konsekwencji phubbingu. Czym jest to zjawisko i dlaczego jest tak szkodliwe dla psychiki dziecka?
Nie od dziś wiadomo, że silny stres w ciąży może niekorzystnie odbić się na rozwoju dziecka. Zdenerwowanie i napięcie kobiety w stanie błogosławionym jest odczuwalne także dla maluszka i może powodować zaburzenia jego prawidłowego rozwoju.
Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że zaczynamy ubierać nasze pociechy wielowarstwowo. Jak się okazuje - większość nas nieco przesadza z ciepłą odzieżą dla niemowląt.
Pewne małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych pojechało do salonu samochodowego, by obejrzeć auta. Zachwyceni jednym z modeli, postanowili go przetestować. Towarzyszące im dziecko zostawili pod opieką sprzedawcy. Jak zakończyła się ta historia?
Zmiana garderoby z jesiennej na zimową bywa kłopotliwa. Zwłaszcza jeśli pod jednym dachem mieszkają rodzice i 11-osobowa gromadka. Rodzina Clarków w materiale Dzień Dobry TVN "Pełna Chata" pokazała, jak skomplikowana logistycznie potrafi być sezonowa wymiana garderoby.
"Zaopiekujcie się Mayą" to dokument, który nagłośnił sprawę polskiej rodziny mieszkającej od lat w Stanach Zjednoczonych. Beata i Jack Kowalscy, na skutek oskarżeń szpitala, stracili prawa rodzicielskie do chorej córki. Mama dziewczynki nie mogła się pogodzić z tą decyzją i z rozpaczy popełniła samobójstwo. 9 listopada 2023 r. sąd w Venice na Florydzie przyznał rodzinie ogromne odszkodowanie.
Od bycia rodzicem nie można wziąć urlopu na żądanie czy zwolnienia lekarskiego, ale można spróbować nauczyć się odpuszczać i szukać równowagi. Jak to zrobić?
Doktor Wojciech Falęcki opowiedział o tym, jak wyglądają jego nocne dyżury na porodówce. Zaznaczył, że to nie jest najprzyjemniejsza część jego obowiązków, ale i tak uwielbia swoją pracę. Co dzieje się w trakcie takich dyżurów?
Sprawa wyszła na jaw, gdy dzieci pochwaliły się tatuażami w szkole.
Kasia, Małgosia i Kinga to matki, które z dużym zaangażowaniem pomagają swoim dzieciom w lekcjach i szkolnych pracach plastycznych. Mimo stosowania różnych strategii, niezaprzeczalnie łączy je jedno - chcą być w tym najlepsze.
Niektóry rodzice od początku ciąży mają już swoje preferencje dotyczące płci dziecka.
Jak można zwrócić wadliwy zakup?
"Choroba spowodowała 231 martwych urodzeń i 51 zgonów".
Poród to dla wielu kobiet jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Część przyszłych mam chce, aby w tej wyjątkowej chwili był przy nich ktoś bliski. Taką możliwość daje rodzącym szpital w Chełmnie. Jak to wygląda w praktyce?
"Napięcie przenosi się na stopę".
Z pomocą rodzicom przychodzi słuchowisko edukacyjne.
"Jeśli rodzic nie zapewni dodatkowej aktywności, dziecko ruchu ma minimum"
Adopcja jest poważną decyzją i na pewno nie jest dla wszystkich. Co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę podejmując takie postanowienie i jakie kryzysy mogą się zdarzyć w rodzinach adopcyjnych? Przypominamy z okazji Światowego Dnia Adopcji.
Justyna Suchecka i Szymon Jadczak powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. Z tej okazji dziennikarze opublikowali w swoich mediach społecznościowych rozczulające zdjęcia, na którym pozują wspólnie z córką.
Śpiącego malca zauważyła kobieta, która z psem spacerowała obok przedszkola. Okazało się, że wychowawczynie nie zorientowały się, że w grupie dzieci, po zabawie na dworze, brakuje jednego z chłopców. Trzylatek "zasnął wśród tui przy ogrodzeniu obok placu zabaw". Sprawą zajmuje się policja.
Co wydarzyło się na stole zabiegowym?
Transportowanie dzieci bywa męczące.
Policjanci z Florydy zostali wezwani do jednego z domów w hrabstwie Hillsborough. Po służby zadzwonił mały chłopiec. Malec zrobił to, żeby móc się do kogoś przytulić. Nagranie z tej niecodziennej interwencji trafiło do sieci.
Derek jest pierwszym dzieckiem w Europie i drugim na świecie, które na etapie embrionalnym było noszone przez dwie kobiety. Takie rozwiązanie umożliwiła nowa metoda wspomaganego rozwoju Invocell. Na czym ona polega?
Uzależnienie od alkoholu to problem, który coraz częściej dotyka dzieci. Szacuje się, że po tę używkę sięgają już 12-13-latkowie. Jak rozpoznać, że z nastolatkiem dzieje się coś niepokojące? Dlaczego dzieci sięgają po alkohol? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały dr Maria Banaszak, specjalistka psychoterapii uzależnień, MONAR oraz Michalina Kobla, dziennikarka.
"Polecam takie rozwiązanie".
O tym, że korzystanie z telefonu komórkowego może mieć negatywny wpływ na męską płodność lekarze informowali już dawno. Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców ze Szwajcarii rzucają na tę kwestię nowe światło i pokazują, że problem jest dużo bardziej złożony.
W niektórych przedszkolach, bawialniach i żłobkach można - za dodatkową opłatą - zostawić pociechę na noc i odebrać ją przed południem następnego dnia. Dla wielu rodziców to jedyny czas, kiedy mogą odpocząć. W naszym studiu gościliśmy mamy: Joannę Ibisz, Natalię Hołownię i Karolinę Malinowską, z którymi porozmawialiśmy o tym, dlaczego zostawiając dzieci na "nocowanki" często towarzyszą nam wyrzuty sumienia?
Wielu dorosłym może wydawać się, że dzieciństwo to czas beztroski i zabawy. Jak się jednak okazuje, najmłodsi także przeżywają napięcia, mają kłopoty, z którymi się borykają. Bywa, że doświadczają zbyt dużego stresu, jak na swoje możliwości. I tu z pomocą przychodzi Magda Kordaszewska, która podpowiedziała nam, jak poprzez zabawę pomóc najmłodszym odpocząć, naładować baterie i zregenerować mózg.
Małżeństwo z Waszyngtonu adoptowało zarodki, które zostały zamrożone ponad 30 lat temu. Wówczas sami byli dziećmi - mieli trzy i pięć lat. Maluchy przyszły na świat rok temu, a ich rodzice zdecydowali się na ten krok pomimo, że od samego początku wiedzieli o obciążeniach genetycznych w związku z poważną chorobą ich biologicznego ojca.