Prezenty na komunię 2024. Co wybrać? "Te rzeczy będą rozwijać pasje dzieci"

1E5A7139
Źródło: Dzień Dobry TVN
Oszczędzamy na komunii
Oszczędzamy na komunii
Najlepsze prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Najlepsze prezenty na Pierwszą Komunię Świętą
Już wkrótce rozpocznie się sezon komunijny. Czas więc sprawdzić, jak można oszczędzić na organizacji tej uroczystości. Zastanawiasz się, co podarować dziecku na komunię? Oto najpopularniejsze pomysły, które pobudzą jego kreatywność i dostarczą mu wielu wrażeń.

"OszczędzaMY" na komunii

W nowym odcinku cyklu "OszczędzaMY" dekoratorka przyjęć Joanna Kazimierczuk zaprezentowała widzom, jak przygotować stylowe i tanie ozdoby na komunię. Samodzielnie możemy wykonać m.in. wianek, czyli jeden z popularnych dodatków do stroju dla dziewczynek.

- Najpierw wykonujemy podstawę wianka. Zakładam, że główka dziecka jest trochę mniejsza od mojej głowy. Ten drut zaplatamy kilkukrotnie, a następnie owijamy wokół osi. Kwiatuszki przyczepiamy przemiennie. Koszt takiego wianka to około 15 zł, a podobny w kwiaciarni będzie kosztował około 150 zł - powiedziała Joanna Kazimierczuk.

Na przyjęciach bardzo modne są też fotościanki. Te również wykonamy samodzielnie, tym samym zaoszczędzając dużą sumę pieniędzy. Czego potrzebujemy?

- Będziemy potrzebować włókniny, piór, szablonu skrzydła, no i tekera. Szablon skrzydła możecie samodzielnie wyciąć z dykty. Włókninę układamy na szablonie skrzydła, a następnie tekerujemy i teraz wbijamy w tą włókninę pióra - tłumaczyła dekoratorka przyjęć.

- Teraz przymocuję skrzydło do stelaża. Jako stelaż wykorzystałam zwykły wieszak na ubrania. On kosztuje około 70 zł. Taką ściankę możecie zrobić za około 250 zł. Natomiast koszt wynajmu gotowej ścianki to około 1500 zł - dodała.

Prezent na komunię 2024

W studiu Dzień Dobry TVN ekspert od gadżetów Konrad Koterba przedstawił widzom kilka pomysłów na prezent komunijny. W pobudzeniu kreatywności dziecka pomóc może zakup miniaturowej maszyny do szycia, ukulele, gitara elektryczna czy rakieta tenisowa. - To są takie rzeczy, które będą rozwijać pasje, żeby spędzić czas razem z dzieckiem - powiedział nasz gość.

Bardzo popularnym prezentem jest też sprzęt elektroniczny. - Część osób daje telefony. Dzieciakom zależy na dobrym aparacie, dużej ilości pamięci, żeby to sprawnie działało - zaznaczył Konrad Koterba. - Świetna jest też konsola mobilna. Możemy podłączyć ją do też telewizora. Jeżeli mamy większy budżet możemy kupić większą konsolę z padem. To już koszt powyżej 3 tysięcy złotych - zaznaczył ekspert od gadżetów.

Więcej pomysłów na zaoszczędzenie na komunii i prezenty dla dzieci znajdziesz w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Reporter: Sylwia Ciźla

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes