Czy rodzice mający nieślubne dziecko mogą przyjąć komunię? Ksiądz stawia sprawę jasno

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rozwodnicy w nowym związku - stanowisko Kościoła
Rozwodnicy w nowym związku - stanowisko Kościoła
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Ksiądz Piotr Jarosiewicz chętnie odpowiada na pytania internautów za pośrednictwem TikToka. W jednym z filmów wyjaśnił, czy rodzice mający nieślubne dziecko mogą przyjąć komunię. Odpowiedź duchownego skłoniła internautów do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Ma nieślubne dziecko i chce przyjąć komunię

Ksiądz Piotr Jarosiewicz prowadzi konto na TikToku, które cieszy się ogromną popularnością. Internauci chętnie korzystają z porad duchownego, czy proszą go by za pomocą swoich krótkich filmów wyjaśniał im tajemnice i zasady wiary katolickiej. W ten sposób możemy poznać odpowiedź, na często nurtujące nas pytania, które wstydzilibyśmy się zadać "na żywo".

W najnowszym nagraniu na TikToku, jeden z obserwatorów zapytał księdza o kwestie związane z przyjmowaniem eucharystii. - Mam nieślubne dziecko i żyję z partnerką. Czy mogę przyjąć komunię? - napisał. Duchowny, jak zwykle, postawił sprawę jasno i odpowiedział mu dosłownie w dwóch, krótkich zdaniach.

Ksiądz odpowiada na pytania nurtujące internautów

Duchowny oznajmił, że rodzice mający nieślubne dziecko, mogą bez problemu przyjąć eucharystię. -  Może pan korzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjmować komunię świętą- poradził internaucie ksiądz. Niby proste pytanie, wywołało zaciekłą dyskusję w komentarzach. Internauci postanowili podzielić się swoimi poglądami i doświadczeniami.

- "Byliśmy bez ślubu i mieliśmy dziecko absolutnie nie mogłam iść do spowiedzi ani do komunii. nie mogłam być nawet chrzestną - pożaliła się jedna z obserwatorek duchownego. - "A co ma ksiądz do tego, będzie pozwalał lub nie, każdy robi jak uważa" - stwierdził inny internauta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages / Pascal Deloche / Godong / TikTok: ks.piotrjarosiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości