ksiądz

  Tak było w przypadku kucharza Patryka Galewskiego.

  "Jest jakieś drugie dno niewygodne dla Kościoła".

  Kobieta nie ma wątpliwości, że kawałek plastiku może prowadzić do opętań i zniewolenia dzieci przez demony.

  Dziennikarz zdradził, jaki ma stosunek do wiary.

  Dziewięć diakonek zostanie wyświęconych na księdza. To pierwsza taka uroczystość w kościele ewangelicko-augsburskim. Ceremonia odbędzie się już 7 maja w Warszawie. Poprowadzi ją bp Jerzy Samiec zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP .

  Rosyjska inwazja na Ukrainę sprawiła, że wielu Ukraińców musiało uciekać ze swojego kraju. Spora ich część znalazła bezpieczne schronienie w Polsce. Jedną z osób, które zaangażowały się w pomoc, jest pochodzący z Białorusi ksiądz Wiaczesław Barok. Dlaczego musiał opuścić swoją ojczyznę? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Internauci zaskoczeni odpowiedzią: "Trochę niesprawiedliwe".

  Ksiądz z Bielan zachęcał wiernych do wspólnego śpiewania.

  Zasady nie są jednoznaczne. Co na to duchowni?

  Solidarna Polska, partia Zbigniewa Ziobry, chce zaostrzenia przepisów o obrazie uczuć religijnych. Projekt zmian w kodeksie karnym trafił już do sejmu. W nowelizacji znalazł się m.in. zapis wprowadzający karę do dwóch lat więzienia za zakłócanie nabożeństw i do trzech lat za przerwanie mszy świętej lub pogrzebu. Jest też mowa o publicznym wyszydzaniu z Kościoła.

  W Poznaniu doszło do nietypowego zdarzenia. Ks. Michał Woźnicki w skutek obrażeń odniesionych w bójce trafił do szpitala. Napastnikiem miał być drugi duchowny oraz grono jego popleczników. Niegodne zachowanie jest pokłosiem wieloletniego konfliktu zakonie salezian

  Ksiądz Janusz Dołhun z podwrocławskich Ratowic wywiesił nowy cennik, który oburzył wiernych. W sprawie interweniowała kuria, a sam proboszcz tłumaczył się na kazaniu przed swoimi parafianami.

  Marcin Adamiec to były ksiądz, który po kilku latach zrezygnował z posługi. Dziś twierdzi, że "Kościół rani, zamiast leczyć. Dzieli, zamiast łączyć". W Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej drodze i książce "Zniknięty ksiądz".

  Duchowny z Bytomia, który miał molestować ministrantów, oczekuje na proces w areszcie i utrzymuje, że oskarżający go chłopcy wszystko zmyślili. Jeden z nich w ostatnim czasie podjął kolejną próbę samobójczą w obawie przed wydłużającym się procesem. Sytuacji chłopców przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  "Oni są nowym bogactwem naszego narodu".

  Jak będą wyglądały wizyty duszpasterskie?

  Ksiądz Jan Buras w niewielkiej ukraińskiej wiosce prowadzi miejsce, w którym mogą spotykać się Polacy i Ukraińcy.

  Ksiądz miał wykorzystywać chłopców w czasie wyjazdów wakacyjnych. Jedna z jego ofiar miała już trzykrotnie próbować popełnić samobójstwo. Prokuratura postawiła zarzuty duchownemu, a ten uciekł do klasztoru.

  Jak panie radzą sobie w roli duchownych?

  Jakub Śmietana do seminarium duchownego poszedł już jako dorosły mężczyzna z wyższym wykształceniem. Po dwóch latach zdecydował się na urlop dziekański i ostatecznie porzucił plany zostania kapłanem. - Nauka Kościoła sobie, a funkcjonowanie duchowieństwa sobie – powiedział w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl, opowiadając o życiu za murami seminarium. 

  Halloween, mimo stopniowego wzrostu popularności, nie zdążyło jeszcze na dobre wpisać się w kalendarz polskich świąt i wydarzeń kulturalnych. Powodu tego stanu rzeczy można upatrywać w jego pogańskich korzeniach, nie mogących się rozwinąć w katolickim kraju. O pułapkach dla osób wierzących odpowiedział serwisowi dziendobry.tvn.pl ks. dr hab. Robert Skrzypczak.

  O. Bogusław Dąbrowski w rozmowie z Ewą Drzyzgą opowiedział o 19-latach spędzonych w Ugandzie.

  "Nie można sprzedawać sakramentów"

  Decyzja o tym, aby poświęcić życie Bogu i Kościołowi nie przychodzi łatwo. Kim są mężczyźni, którzy postanowili wstąpić do seminarium? Jak wygląda przygotowywanie się do pełnienia posługi kapłańskiej? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mariuszem Sepioło, autorem książki "Klerycy. O życiu w polskich seminariach".

  Do sieci trafił filmik, na którym jeden z księży częstochowskiej parafii nakłania mężczyznę, by zapłacił za dokument niezbędny do pogrzebu matki. Za wydanie tej karteczki duchowny domagał się 800 zł, dodając przy tym, że "nic nie ma za friko". Po nagłośnieniu sprawy przeprasza wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni.

  Ogólna interpretacja snu o spowiedzi jest bardzo oczywista. W prawdziwej spowiedzi wyznajemy swoje grzechy i pragniemy uzyskać rozgrzeszenie. Sen o spowiedzi jest dokładnym odzwierciedleniem tego stanu – popełniliśmy zły czyn i mamy nadzieję, że zostanie on wybaczony.

  Sen o księdzu może zadziwiać, ale zawsze ma głębsze znaczenie. Jeśli przyśnił ci się ksiądz, sennik pokaże, w jaki sposób to zinterpretować. Czy chodzi o sferę duchową, czy o bardziej przyziemne sprawy?

  Ksiądz Roman Kneblewski postanowił na swoim wideoblogu zwrócić się do kobiet, które żyją w patologicznych związkach. Przestrzega, że przysięga, którą składają małżonkowie obowiązuje do końca życia. Tym samym emerytowany duchowny odniósł się negatywnie do rozwodów kościelnych.

  W niedzielę, 16 maja, w parafii św. Jerzego w Czerwionce-Leszczynach (woj. śląskie) odbyła się msza z okazji pierwszej komunii świętej. To właśnie na niej, w czasie kazania, dzieci dowiedziały się, że klapsy są tylko po to, żeby rodzic mógł dobrze wychować pociechę.

  Kościół powinien łagodzić spory i jednoczyć ze sobą ludzi. Tymczasem od dłuższego czasu dzieli, wskazuje tych, którzy mogą się czuć w nim bezpiecznie i tych, którzy nie mogą liczyć na jego wsparcie. Jak to naprawić? Co zrobić, aby kościół znowu stał się miejscem, do którego chce się przychodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, autorem książki "O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie".