komunia

  komunia

  Przyjęcie pierwszej komunii świętej to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Jednak z biegiem lat istota sakramentu schodzi na dalszy plan, a priorytetem staje się zorganizowanie huczne uroczystości - nawet z udziałem księcia z bajki.

  Sprawdź, kto powinien to zrobić.

  Joanna Moro pochwaliła się w mediach społecznościowych, że jej drugi syn przystąpił do pierwszej komunii świętej. Aktorka podzieliła się refleksją odnośnie do wyprawiania komunijnych przyjęć oraz wręczanych z tej okazji prezentów. Co uważa na ten temat?

  Gdzie odłożyć serwetkę? Jak dyskretnie wyjść do toalety? Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN trenerka etykiety Aleksandra Pakuła.

  Dzieci, które przystępują do pierwszej komunii, najczęściej w ramach prezentu otrzymują pieniądze. Co ciekawe, większość z nich widzi je w dniu uroczystości pierwszy i ostatni raz. Co dzieje się z tymi pieniędzmi? O swoich wspomnieniach z tego szczególnego wydarzenia w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Smolasty, Robert Motyka oraz Joanna Pachla.

  "W zeszłym roku śpiewali piosenkę Anny Jantar"

  Pierwsza Komunia Święta to dla maluchów wielkie emocje i stres. Podczas sakramentu jedna z dziewczynek zszokowała wiernych, a księdza wpędziła w konsternację. Dziecko bowiem sięgnęło po wino i wypiło je duszkiem. Sytuację zarejestrowała telefonem rodzina, a nagraniem trafiło na TikToka.

  Czy chrzestni powinni dołożyć się do organizacji uroczystości?

  Organizując imprezę, taką jak wesele, studniówka czy nawet komunia, konieczne może się okazać opłacenie ZAiKS-u. W przeciwnym wypadku narażamy się na nieprzyjemne konsekwencje. Czym jest ZAiKS, kiedy trzeba go opłacić i w jaki sposób to zrobić? Sprawdzamy w serwisie Dzień Dobry TVN.

  Stylistka Agnieszka Koper przedstawiła w Dzień Dobry TVN najpopularniejsze propozycje: podpięty twist, klasyczny kok oraz fale i loki.

  W kuchni Dzień Dobry TVN podpowiadamy, jak przygotować desery na przyjęcie komunijne w domu? Jak zrobić pyszny i piękny komunijny tort owocami? Sprawdź przepis Bartka Boratyna.

  Jeśli potrzebujesz inspiracji na domowe przyjęcie komunijne, to warto sięgnąć do przepisów Bartka Boratyna, którymi podzielił się w kuchni Dzień Dobry TVN. Jak zrobić pyszne komunijne ciasto z mango?

  Wypieki na komunię to także kruche mini tarty z owocami, które znakomicie urozmaicą menu tej wyjątkowej uroczystości. W kuchni Dzień Dobry TVN najlepszymi przepisami podzielił się Bartek Boratyn.

  Historia tej pary pokazuje, że nie trzeba wydać dużej kwoty.

  Zorganizowanie komunii to spory wydatek. Trzeba kupić odpowiednie ubranie i dodatki, zorganizować poczęstunek dla najbliższej rodziny, a wcześniej wynająć salę na takie przyjęcie. Ile to wszystko kosztuje i gdzie jest najdrożej?

  Sprawdź, jakie uczesanie wykonasz bez wizyty u fryzjera.

  Czasy organizowania obiadów w domu minęły, teraz wynajmuje się restauracje i sale weselne.

  Czas komunii zbliża się wielkimi krokami. To wielkie wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla całej rodziny. Jak ubrać się na tę okazję? W Dzień Dobry TVN o odpowiednim dress codzie opowiedziała stylistka, Malwina Wędzikowska.

  Jaki manicure wybrać na komunię? Podpowiadamy.

  Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Każdy stara się, by dzieci wyglądały jak najlepiej, dlatego niektórzy posuwają się do zaskakujących pomysłów. Zdarza się nawet, że dziewczynki przystępują do sakramentu w sukniach ślubnych.

  Przyjęcie Komunii Świętej to ważny moment dla dzieci i ich rodziców. O czym należy pamiętać, przygotowując pociechę do tego sakramentu? Rozmawiamy z Iwoną Tomaszewską, mamą dwóch synów oraz ojcem Pawłem Gużyńskim, dominikaninem.

  Luzowanie obostrzeń w związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń koronawirusem odbywa się stopniowo. Kolejny etap łagodzenia restrykcji wprowadzonych ze względu na pandemię wchodzi w życie 28 maja. Otwarte mają być baseny, siłownie, kluby fitness, kasyna, solaria. Sprawdź, co się zmieni od piątku.

  Jaki rzeczy można podarować dziecku na komunię, by prawić mu radość, a przy tym nie wydać fortuny? Kilka propozycji podsuwa Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów. Gość Dzień doby TVN podpowiada także, czym warto kierować się przy wyborze komunijnego upominku.

  Nastał czas komunii i choć wiadomo, że to wyjątkowy czas dla dziecka, również dorośli, a w szczególności ich rodzice, muszą w dniu wydarzenia prezentować się nienagannie. Czym się kierować i jakich fasonów najlepiej unikać? Sprawdźcie podstawowe rady.

  Sezon komunijny zaczyna się pełną parą. O ile to wydarzenie było w zeszłym roku przekładane na jesień, w tym roku większość parafii zadecydowała o terminie majowym. No i pojawia się w związku z tym pytanie: ile pieniędzy daje się na komunię w 2021 roku i co sprezentować współczesnemu 9-latkowi przy tej okazji?

  Komunia święta to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie i pierwsza tak ważna uroczystość dla dziecka. Niejednokrotnie rodzicom sen spędza z powiek jednak strój pociechy. O ile z chłopcami sprawa jest prostsza, dziewczynki często chcą wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Można to osiągnąć, własnoręcznie robiąc wianek. Zobacz, jakie to proste.

  Już niebawem rozpocznie się sezon Komunii. Choć w tym roku pandemia nieco pokrzyżowała rodzinne imprezy, nikt nie powiedział, że nie będą one równie wyjątkowe. Podczas takiego wydarzenia nie może zabraknąć pięknie udekorowanego tortu. Jak się okazuje, zrobienie go samodzielnie wcale nie jest takie trudne. Złote rady dali nam cukiernicy Bartek Boratyn oraz Iwona Wendel.

  Czy będzie można zorganizować w maju wesele lub komunię? Kiedy złagodzone zostaną obostrzenia? Czy pojawią się limity gości? Te pytania od dłuższego czasu zadają sobie wszyscy, którzy planują taką uroczystość. Podczas konferencji premiera 28 kwietnia dowiedzieliśmy się w kiedy restrykcje zostaną zniesione.

  Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, która zazwyczaj odbywa się w maju lub czerwcu. Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, jej organizacja obwarowana będzie restrykcjami. Jakimi? Część szczegółów zdradził rzecznik rządu Piotr Müller.

  Pierwsza komunia św. to ważne wydarzenie w życiu dziecka i całej rodziny. Tradycyjnie uroczystości odbywają się w maju. W ubiegłym roku - ze względu na pandemię koronawirusa - były przesunięte na lato i jesień. Biorąc pod uwagę trzecią falę zakażeń nie jest wykluczone, że tak samo będzie teraz. Kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie?