komunia święta

  Maja Hyży świętowała pierwszą komunię bliźniaków. Do instagramowej galerii wokalistki trafił rodzinny kadr z uroczystości. "Chłopaki, cudna stylówa" - komplementowali internauci.

  Z okazji komunii wiele dzieci otrzymuje gotówkę, która najczęściej trafia potem do rodziców i ślad po niej ginie. Pojawia się więc pytanie - do kogo należą te pieniądze - mamy i taty czy ich pociechy? Na pytanie odpowiedzieli prawnicy.

  Czasy organizowania obiadów w domu minęły, teraz wynajmuje się restauracje i sale weselne.

  Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Każdy stara się, by dzieci wyglądały jak najlepiej, dlatego niektórzy posuwają się do zaskakujących pomysłów. Zdarza się nawet, że dziewczynki przystępują do sakramentu w sukniach ślubnych.

  Przyjęcie Komunii Świętej to ważny moment dla dzieci i ich rodziców. O czym należy pamiętać, przygotowując pociechę do tego sakramentu? Rozmawiamy z Iwoną Tomaszewską, mamą dwóch synów oraz ojcem Pawłem Gużyńskim, dominikaninem.

  Sakrament pierwszej komunii świętej to wyjątkowa chwila dla dzieci i rodziców. Bliscy często zastanawiają się, jakie życzenia komunijne złożyć, aby przekazać wszystkie emocje, a przy tym zawrzeć w nich sens całej uroczystości. Piękne życzenia komunijne wcale nie muszą być długie. Najważniejsze, żeby były wybrane dla konkretnego dziecka i sprawiały mu radość. Czego życzyć na pierwszą komunię?

  Nastał czas komunii i choć wiadomo, że to wyjątkowy czas dla dziecka, również dorośli, a w szczególności ich rodzice, muszą w dniu wydarzenia prezentować się nienagannie. Czym się kierować i jakich fasonów najlepiej unikać? Sprawdźcie podstawowe rady.

  Sezon komunijny zaczyna się pełną parą. O ile to wydarzenie było w zeszłym roku przekładane na jesień, w tym roku większość parafii zadecydowała o terminie majowym. No i pojawia się w związku z tym pytanie: ile pieniędzy daje się na komunię w 2021 roku i co sprezentować współczesnemu 9-latkowi przy tej okazji?

  500 zł w gotówce, obrus biały z nadrukiem, polimeryzacja podłogi - co parafia to inne pomysły. Prezenty dla księży odprawiających komunijną mszę jednych bawią, innych oburzają. Czy rodzice powinni wręczać dary duchownym? Sprawę komentuje ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  Komunia święta to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie i pierwsza tak ważna uroczystość dla dziecka. Niejednokrotnie rodzicom sen spędza z powiek jednak strój pociechy. O ile z chłopcami sprawa jest prostsza, dziewczynki często chcą wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Można to osiągnąć, własnoręcznie robiąc wianek. Zobacz, jakie to proste.

  Pandemia koronawirusa wymusiła wiele zmian w życiu ludzi na całym świecie. Od wielu miesięcy także w Polsce poddajemy się obostrzeniom i rygorom sanitarnym. Czy do licznych regulacji, których celem jest zmniejszenie ilości zakażeń, dojdzie zakaz komunii świętej?

  W Polsce ksiądz może rozgrzeszyć z zabójstwa, ale z bycia w niesakramentalnym związku - już nie. Inaczej do sprawy podchodzą biskupi z Malty, którzy uznali, że w pewnych przypadkach, po odpowiednim przygotowaniu duchowym, rozwodnicy mogą przystępować do sakramentów i funkcjonować jako pełnoprawni członkowie Kościoła. Kogo dotyczy zmiana wprowadzona przez Maltańczyków? O tym w Dzień Dobry TVN jezuita o. Wacław Oszajca.

  ... ktoś pisze do niego w mailu: "Witaj" lub "Pozdrawiam serdecznie". Dlaczego? Jak trzeba się zwracać do Szymona Hołowni? Jak zwraca się do niego Marcin Prokop? :) Szymon Hołownia w Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich "alergiach".

  Komuniści i komunistki. Za chwilę przyjmą ciało Chrystusa w postaci chleba. Oprócz sakramentu przyjmują także dobra doczesne: pieniądze, sprzęt elektroniczny, rowery, zegarki, tablety, smartfony. A Wy, co dostaliście na Pierwszą Komunię Świętą?

  W kuchni Dzień Dobry TVN potrawy na przyjęcie komunijne przygotowała Agata Jędraszczak, która prowadzi blog kulinarny. Tarta ze szparagami, krem z kalafiora i pieczonego czosnku, mus z twarożku oraz kurczak w sosie holenderskim. Które z tych dań zaserwujecie na komunii swojego dziecka?