Komunia święta a rozwód rodziców
Pierwsza komunia święta z założenia powinna być wzniosłym i radosnym momentem dla dziecka, które przystępuje do sakramentu. Taki stan rzeczy pokrzyżować mogą niejednokrotnie relacje panujące w rodzinie. Pewna z kobiet postanowiła, że na uroczystość nie zaprosi swojego byłego męża, ani jego rodziny.
- Jak tylko dowiedziałam się o terminie komunii córki, zarezerwowałam salę. Poinformowałam przy tym byłego męża, że nie jest zaproszony na organizowane przeze mnie przyjęcie, tak samo, jak jego bliscy. Wyjaśniłam, że ma to być radosny dzień dla naszego dziecka, a kwaśne miny zwaśnionych rodzin z pewnością się do tego nie przyczynią. Myślę, że postąpiłam słusznie, bo od razu wyjaśniłam, co i jak - opowiadała pani Agata w rozmowie z portalem edziecko.pl.
Zorganizowali córce dwie komunie
Kobieta, która postawiła na samotne zorganizowanie przyjęcia dziecku, przyznała, że nie obyło się bez nieporozumień i wymiany zdań. Zaznaczyła jednak, że do kościoła może przyjść każdy. Po dłuższych dyskusjach doszli jednak do porozumienia i poszli na kompromis. Mężczyzna z uwagi na chęć przeżycia razem z córką tej ważnej chwili zarezerwował inną salę, w pobliżu tej, gdzie odbywała się impreza organizowana przez matkę.
- Były mąż powiedział, że zarezerwuje salę niedaleko tej, którą ja wybrałam i po południu chce zorganizować przyjęcie dla swoich bliskich. Wydało mi się to trochę dziwne, ale nie mam prawa mu tego odmawiać. Ustaliliśmy, że do godz. 14.00 córka jest ze mną, a o 14.30 weźmie udział w drugim przyjęciu komunijnym z ojcem. Trochę to dziwne, ale finalnie moje dziecko bardzo się cieszy, bo jak samo przyznało "różne atrakcje będą na komunijnych imprezach, ale dwóch przyjęć nie ma nikt". Moim zdaniem, mimo wszystko, to najlepsze rozwiązanie - relacjonowała mama dziewczynki w rozmowie z portalem edziecko.pl.
Dwie imprezy komunijne
Choć eks małżonkowie doszli do porozumienia i znaleźli wspólne rozwiązanie sytuacji, nie wszystkim spodobał się taki układ. Ich najbliżsi i znajomi, bojkotowali pomysł dwóch imprez komunijnych.
- Znajoma zarzuciła mi, że to już jest przegięcie i rozpuszczanie dziecka, które w ogóle już nie będzie myśleć o przyjmowanym sakramencie, a o dwóch wypasionych imprezach. Trochę mnie to zaniepokoiło, bo o tym jednak nie pomyślałam, mimo wszystko uważam, że to najlepsze wyjście - żaliła się kobieta.
Jak myślicie? Dwa przyjęcia po sakramencie pierwszej komunii to dobre rozwiązanie?
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Sofia Vergara rozwodzi się. Jej małżeństwo trwało 8 lat
- Co robić, gdy dziecko nie lubi nowego partnera rodzica? "Nie chce z nią spędzać czasu, bo nie jest naszą rodziną"
- Ma 35 lat i 12 dzieci. "W pierwszą ciążę zaszłam w wieku 15 lat"
Autor: Oskar Netkowski
Źródło: edziecko.pl
Źródło zdjęcia głównego: Rainbowphoto/Getty Images