Papierowa koperta to już przeszłość. Nowy komunijny gadżet podbija sieć. Internauci: "Przerost formy nad treścią"

Pierwsza Komunia Święta
Źródło: Dzień Dobry TVN
Komunijny wspomnień czar
Komunijny wspomnień czar
Ile kosztuje organizacja komunii?
Ile kosztuje organizacja komunii?
Prezentownik komunijny 2022
Prezentownik komunijny 2022
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Dress code na komunię
Dress code na komunię
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Każdego roku w okresie komunijnym możemy zauważyć prezentowe szaleństwo. Dzieci wymyślają kosmiczne żądania, a rodzice, chcąc im dogodzić, podążają za nowymi trendami. Wielkie imprezy, wypasione torty i kreacje niczym na wesele. To jednak nie koniec. W tym dniu dla wielu uczniów najistotniejszą kwestią są… upominki. I to nie byle jakie. Zobaczcie gadżet, który stał się prawdziwym hitem. Czy zastąpi klasyczną kopertę?

Komunijne szaleństwo – próbne fryzury i drogie kreacje

Maj od wielu lat to czas, w którym wierzący uczniowie przystępują do pierwszej komunii świętej. To także wspaniała okazja, by spotkać się z bliską i dalszą rodziną oraz wspólnie zasiąść do uroczystego obiadu. Jest jednak jeden problem. Jeszcze kilkanaście lat temu uroczystość ta miała charakter duchowy, a prezentowym szczytem luksusu był zegarek lub rower. Z roku na rok wymagania ulegają zmianie, a nowe trendy nierzadko rujnują domowy budżet. Rodzice wydają krocie na organizację, bywa że biorą kredyty, by ich pociecha nie wypadła gorzej na tle rówieśników. Przed samą komunią "trzeba" udać się na próbną fryzurę, a na przyjęcie przygotować odpowiednią kreację. Ta potrafi kosztować swoje. Do tego dochodzą koszty samego obiadu, a właściwie "małego wesela". Wynajęcie sali, "talerzykowe", tort, słodkie stoły i atrakcje dla najmłodszych gości, tj. place zabaw czy fotobudki. To kolejne utopione pieniądze. A co z prezentem?

Jak przyznają rodzice chrzestni, coraz więcej osób świadomie rezygnuje z uczestniczenia w komuniach ze względu na wysokie wymagania, o czym pisaliśmy tutaj. Od kilku lat przyjęło się, że jednym z najlepszych upominków są pieniądze. Dzięki temu dziecko może uzbierać sobie większą sumę i przeznaczyć ją na wymarzony prezent. Tylko ile włożyć do koperty? Tu wszystko zależy od hojności gościa, jednak przy tak wystawnym przyjęciu nie wypada dać za mało. Co więcej, do lamusa odeszły już klasyczne papierowe koperty. Teraz plik pieniędzy przekazuje się w personalizowanym gadżecie.

Personalizowana koperta – nowy komunijny hit

Prezenty prezentami, teraz wśród komunijnych gadżetów pojawił się nowy hit. Jeśli planujecie podarować pieniądze, warto zaznajomić się z tego typu przedmiotem. Bowiem tradycyjnej kopercie dzieci mówią już stanowcze "nie". Obecnie upominki przekazuje się w personalizowanej kopercie wykonanej z lustra akrylowego. Trzeba przyznać, że dodatek ten wygląda naprawdę luksusowo. Przeźroczysta "skrzyneczka" występuję w dwóch kolorach – srebrnym i złotym i - jak zapewnia producent - zmieści około 12 banknotów różnej waluty i nominału. Stylowy dodatek to jednak koszt 50 złotych. Choć wygląda imponująco, przy podsumowaniu wszystkich kosztów przyjęcia nie wydaje się wydatkiem pierwszej potrzeby. Internauci mają więc podzielone zdania.  

- Polecam, piękna pamiątka na różne okazje, sama zamówiłam na pierwszą komunię świętą. Jestem zadowolona, super robotę robicie. Coś innego niż zwykła pamiątka - ocenia jedna z internautek.

Pojawiły się także głosy finansowego rozsądku. - "Przerost formy nad treścią, czy ktoś zastanowił się, co potem robić z takimi "prezentami", czy byle kabzę napchać? Śmieci niepotrzebnie tworzone", "Na półkę sobie położy te ramkę z pieniędzmi?" - zastanawiają się użytkownicy sieci.

A co wy myślicie o nowym gadżecie?

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: ASphotowed/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości