pieniądze

  Pochodząca z Korei Południowej 18-letnia Kim Jung-youn dołączyła do grona najbogatszych ludzi na świecie.

  Klaudia i Paweł Dziukowie to młode małżeństwo z trójką małych dzieci. Oboje są motorniczymi, ale po narodzinach najmłodszej pociechy mężczyzna zdecydował się zostać w domu z dziećmi, a jego żona wróciła do pracy. Mimo dwóch pensji, rosnąca inflacja i wzrost stóp procentowych mocno odbijają się na ich domowym budżecie. Jak sobie radzą? O tym małżeństwo opowiedziało w Dzień Dobry TVN.

  Kiedy ceny żywności zaczną w końcu spadać?

  Już 19 września na antenie TTV zobaczymy premierowy odcinek nowego programu "Życie na kredycie". Bohaterami reality show są rodziny, które odważyły się otwarcie mówić o swoich zarobkach i codziennych rachunkach.

  "Liczby nie kłamią".

  Czy uda mu się wygrać maksymalną kwotę?

  Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów spłynęły skargi konsumenckie odnośnie 12 biur podróży. Sprawę zbadał prezes UOKIK Tomasz Chróstny. W związku z nieuczciwym zachowaniem usługodawców część konsumentów będzie mogła otrzymać zwroty pieniędzy za niewykorzystane vouchery turystyczne. Których biur podróży dotyczy decyzja?

  Galopująca inflacja i wysokie ceny produktów sprawiły, że Polacy szukają sposobu na to, aby za zakupy płacić mniej. Z badań przygotowanych przez Izbę Gospodarki Elektronicznej wynika, że aż 78 proc. Polaków - w poszukiwaniu oszczędności - robi zakupy w internecie. Co najczęściej kupujemy online?     

  To niezwykła gratka dla kolekcjonerów.

  W życiu Victorii Beckham ostatnio sporo się dzieje. Zagraniczne media rozpisują się o jej konflikcie z synową, ale nie pozostają też obojętne na sytuację finansową rodziny. Marka kosmetyczna i modowe imperium założone przez żonę znanego piłkarza mają przynosić milionowe straty.

  - Nigdy nie miałam kompleksu - komentuje po latach.

  Polacy należą do grona najbardziej zapracowanych narodów świata. Najnowsze badania pokazują, że przeciętnie wydłużamy swój czas pracy o blisko 6 godzin tygodniowo. Z czego to wynika?

  Główny Urząd Statystyczny poinformował, ile w drugim kwartale 2022 roku wyniosło przeciętne wynagrodzenie. Jego wartość to 6156,25 złotego, a to oznacza spadek w porównani do pierwszego kwartału.

  Rodzice i uczniowie zdradzają swoje patenty na oszczędzanie

  Bardzo wysoka inflacja i galopujące ceny sprawiły, że wiele osób bardzo rozważnie planuje domowy budżet. Trudna sytuacja sprawia również, że przybywa Polaków, którzy myślą o wyjeździe z kraju w poszukiwaniu lepszej pracy i wyższych zarobków. Choć badania pokazują, że o emigracji myśli niemal co piaty z nas, to zdaniem ekspertów największy boom emigracji zarobkowej mamy raczej już za sobą.

  Karolina Pisarek od kilku tygodni jest szczęśliwą mężatką. Jej przygotowania do ślubu pokazywaliśmy nawet w Dzień Dobry TVN. Ostatnio modelka wyznała, jakie prezenty otrzymała wraz z Rogerem Sallą od gości, którzy przybyli na uroczystość zaślubin.

  Do tej pory gaz, który trafiał do wielu gospodarstw w Unii Europejskiej płynął z Rosji. Niestety wojna w Ukrainie wywołana przez Putina sprawiła, że wiele krajów zaprzestało kupowania rosyjskiego surowca. Ta decyzja pociąga za sobą określone konsekwencje i sprawia, że w krajach wspólnoty może zacząć brakować gazu. W związku z tym Komisja Europejska zachęca do tego, aby rozsądnie korzystać z surowca i w miarę możliwości ograniczyć jego zużycie.

  Ogromna inflacja i wzrost cen sprawiły, że spłacanie rat kredytów dla wielu osób jest bardzo trudne. Rząd wyszedł kredytobiorcom naprzeciw i przygotował ustawę, która pozwala na tzw. na wakacje kredytowe. Jest już podpis prezydenta. Na jakich zasadach odroczenie spłat kredytu będzie możliwe i kto może z niego skorzystać?

  Pandemia COVID-19 zupełnie zmieniła świat, w którym żyjemy. Dwuletnia obecność wirusa i licznych, zmiennych obostrzeń, które mają przed nim chronić, znacznie wpłynęły na wielu ludzi, ich zachowania, sposób i możliwości wykonywania pracy. Kryzys dotkliwie odczuły również liczne przedsiębiorstwa, zwłaszcza te mniejsze, wymagające bezpośredniego kontaktu z klientami. Właściciele firm zaczęli szukać rozwiązań, które pomogą przetrwać trudniejszy czas. Jak zmieniły się małe przedsiębiorstwa?

  Klienci której placówki muszą zachować ostrożność?

  Badanie alkomatem wykazało, że miała niemal 2 promile.

  Z początkiem nowego miesiąca rusza nabór wniosków do programu Dobry Start. Rodzice mogą dostać w jego ramach 300 złotych. Dodatkowe pieniądze przysługują wszystkim opiekunom, których dzieci uczęszczają do szkoły.

  Zmiana przepisów budzi kontrowersje.

  Z najnowszych badań wynika, że na taki ruch decyduje się blisko 40 proc. z nas.

  Pierwszy weekend wakacji dla klientów wielu banków upłynie pod znakiem przerw technicznych.

  Woda jest nam niezbędna do picia, gotowania, mycia, zmywania czy podlewania kwiatów. Niestety badacze ostrzegają, że jeśli nie zaczniemy używać jej rozsądnie, to wody może nam zabraknąć. Aby tak się nie stało ,trzeba się nauczyć mądrego gospodarowania tym surowcem. Jak to zrobić? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Mowa o bezwarunkowym dochodzie podstawowym przez 2 lata.

  Co to jest freeganizm? Na czym polega skipowanie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała blogerka Ola Kleinszmidt.

  Najnowsze badania pokazują, że wakacje to dla Polaków nie tylko czas odpoczynku. Wielu z nas podczas urlopu skupia się na jedzeniu i poszukiwaniu nowych kulinarnych doznań. Co ciekawe, to właśnie na jedzenie w czasie wakacji wydajemy najwięcej pieniędzy. Ile gotowi jesteśmy za nie zapłacić?