gadżet

  gadżet

  Technologia nieustannie ulega ciągłym zmianom. Wciąż tworzone są nowe urządzenia, które odgrywają ważną rolę w codziennym życiu. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się tworzenie gadżetów typu wearables, czyli tak zwanych ubieralnych. Najczęściej nosi się je na nadgarstku. Do tej kategorii zaliczają się również smartwatche. Jednak zanim przejdziemy do jego zalet, wyjaśnijmy czym dokładnie on jest.

  Przykładanie do ciała ciepłych termoforów rozszerza naczynia krwionośne i limfatyczne, co pozytywnie wpływa na leczenie stanów zapalnych oraz zmniejsza ból. Mięśnie stają się mniej napięte, co daje przyjemne odczucie ukojenia i rozluźnienia. Zdarza się jednak, że termofory pękają. Jak się wtedy zachować i co zrobić, by tego uniknąć opowiedziały w Dzień Dobry TVN blogerka Katarzyna Harmony oraz fizjoterapeutka Dorota Chałubińska.

  Któż z nas nie lubi soków, czy to owocowych, czy warzywnych? Pani Gadżet - Anna Nowak-Ibisz przyniosła dziś do studia Dzień Dobry TVN wyciskarki, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie produkować pyszne soki w domowym zaciszu!

  Nawijaczki do słuchawek, torby na laptopy dla Harry'ego Pottera i Teletubisiów, "skóreczki" do personalizowania tabletów, podstawka na telefon i podgrzewaczka do kubka, na której Marcin Prokop chciałby ugotować jajka - to gadżety do sprzętu elektronicznego. Pokazała je w Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz.

  Jesienna aura nie sprzyja wczesnemu wstawaniu. Anna Nowak-Ibisz postanowiła nam to ułatwić. Zobaczcie gadżety, które nie pozwolą Wam zaspać do pracy. :)

  Annie Nowak-Ibisz: "Dom sprząta się sam". Zobaczcie jak od codziennych obowiązków uwalniają ja ... roboty i gadżety sterowane za pomocą aplikacji w telefonie!

  Już za chwilę maj, czyli czas na piknikowanie. W Dzień Dobry TVN nasza ekspertka Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które przydadzą się podczas majowych weekendów. Były wśród nich: "kapturki" do naczyń, urządzenie, dzięki któremu będziemy niewidzialni dla kleszczy i komarów, niepokojący kwiat z wąsami, karty ogrodowe dla wielkoluda i "cicha taca dla księdza" ;)

  Wiele już powiedziano o zasadach dzielenia śmieci, niestety nadal wielu z nas ma z tym problemy. W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które ułatwiają segregowanie śmieci. Wśród nich znalazły się: kosz obrotowy z trzema kolorowymi pojemnikami, worki na odpady, kosz z filtrem pochłaniającym zapachy i sortownik odpadów.

  Misie, otulacz, śpiworek wchłaniający wilgoć i kołyska, która rośnie razem z dzieckiem - to wszystko ma pomóc przy usypianiu noworodka. Jakie inne gadżety przydadzą się świeżo upieczonym rodzicom? O tym ekspertka Dzień Dobry TVN Anna "Gadżet" Nowak-Ibisz. Posłuchajcie, jak szumią grzyby ;)

  W związku z rozpoczynającym się sezonem ogrodniczym, Kuba Klawiter przyniósł ze sobą kilka gadżetów ułatwiających pracę ogrodnikom. Zaprezentował nam między innymi: automatyczną kosiarkę do trawy, ręczne przycinarki do roślin, a nawet niezapominajki, które "wysyłają" nam sms, gdy mają sucho w doniczce :)

  Archeolodzy z Gdańska mogą pochwalić się bardzo oryginalnym wykopaliskiem - zabawką erotyczną. Z czego wykonany jest gadżet? Do kogo mógł należeć? Z którego wieku może pochodzić niecodzienny eksponat? I gdzie będzie można go zobaczyć?

  Anna Nowak-Ibisz pokazała w Dzień Dobry TVN gadżety do sadzenia i trzymania roślin. Jak działa donica samonawadniająca dwufunkcyjna? Jak wygląda doniczka do ziół? Jaka donica jest ostatnim krzykiem mody? Co w niej można sadzić?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy wynalazcę i propagatora polskiej technologii Marka Cieślę. Pokazał nam portfel, którego nie zgubimy. Z czego jest uszyty? Jak działa aplikacja, w którą wyposażony jest portfel? Kto zainspirował wynalazcę do stworzenia takiego gadżetu? Pan Marek wytłumaczył również, jak działa sterownik, na bazie którego można zbudować roboty.

  Plecak z baterią słoneczną, plecak z etui na okulary, torba ze szmatką na smyczy, plecak z RFIDsafe, telefon komórkowy z linijką - te innowacyjne gadżety przedstawił w Dzień Dobry TVN Kuba Klawiter.

  Podgrzewające i bezprzewodowe wkładki do butów, pachnący miś do podgrzewania w kuchence mikrofalowej, czapka z brodą, w której można obrabować bank i pierścionek, dzięki któremu się chudnie. Jakie inne nietuzinkowe gadżety przyniósł do Dzień Dobry TVN Kuba Klawiter?

  Przed nietypowym zadaniem postawił polskich projektantów producent nowego smartfonu Xperia S - zaproponował im zmianę tabletu w gadżet modowy. Zobaczcie jak sobie poradzili.