Pierwsza komunia święta to ważny czas dla całej rodziny dziecka. Dziewczynki bardzo często marzą nie tylko o ładnej sukience, ale też o pięknej fryzurze. Fryzura komunijna może zostać wykonana w salonie fryzjerskim, ale niektóre z uczesań bardzo łatwo zrobić samodzielnie. W domu można także samemu wykonać wianek komunijny, który będzie pięknie komponować się w fryzurą. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły fryzjerka Anna Cagiel i florystka Agata Krzepińska.
Z roku na rok rodzaje fryzur komunijnych bardzo się zmieniają – oprócz standardowych, skromnych uczesań, pojawiają się również bardziej wymyślne upięcia. Co wybrać, a czego lepiej unikać? Jak układać włosy średniej długości lub długie? Które akcesoria i dodatki będą najlepszym wyborem dla małych dziewczynek? Poniższe propozycje na fryzury komunijne przypadną do gustu zarówno rodzicom, jak i dzieciom, a większość z nich można wykonać bez konieczności wizyty u fryzjera.
Zobacz także: Tort komunijny. Jak go zrobić samodzielnie? Przepis krok po kroku
Fryzury na komunię – na co zwrócić uwagę?
Przed wyborem fryzury na komunię , warto zwrócić uwagę na kilka ogólnych zasad, które pomogą rozwiać wątpliwości i sprawią, że przygotowania do komunii będą znacznie przyjemniejsze.
Niezależnie od tego, na jakie fryzury komunijne dla dziewczynek zdecydują się rodzice dziecka, lepiej unikać nadmiernej ilości widocznych spinek i wsuwek. Wszystkie masywne akcesoria sprawią, że uczesanie będzie przytłaczało całą stylizację dziecka. W ramach dodatków dobrze jest wykorzystywać wstążki i opaski z ozdobnymi elementami, na przykład w formie kwiatków.
Wymyślna, szykowna fryzura komunijna będzie wyglądała znacznie lepiej, jeśli zrezygnuje się z dużej biżuterii. Dodatki w postaci kolczyków, bransoletek czy łańcuszków powinny być nie tylko wykorzystane w stylizacji w minimalnej ilości, ale także nie rzucać się zbytnio w oczy. Zamiast kolczyków w kształcie dużych kulek, można wybrać delikatne, drobne wkrętki i łańcuszek z małą zawieszką.
Najlepsze fryzury na komunię dla dziewczynek , które mają gęste i kręcone włosy to przeczesane, rozpuszczone włosy z ozdobną opaską, pojedyncze pasma najbliżej twarzy spięte z tyłu również będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli włosy naturalnie ładnie się układają, nie trzeba ich prostować ani ciasno związywać.
Jeśli chodzi o fryzury komunijne z wianuszkiem , warto przemyśleć kwestię żywych kwiatów zaplecionych w wianek. To idealny pomysł dla dzieci, które chcą iść do komunii w rozpuszczonych włosach. Wianki z żywych kwiatów można zamówić odpowiednio wcześniej i odebrać w dzień uroczystości.
Fot. Kamil Piklikiewicz / East News
Cienkich i rzadkich włosów dziecka lepiej nie traktować prostownicą ani lokówką, a także nie używać do utrwalenia fryzury komunijnej żadnych agresywnych kosmetyków.
Dużo wątpliwości budzą fryzury na komunię dla mamy . Kobiety często zastanawiają się, jak obciąć i ułożyć włosy, żeby wyglądać elegancko i z klasą. Bezpośrednio przed komunią należy zrezygnować z drastycznego strzyżenia – nie wiadomo, jaki będzie tego efekt. Zamiast tego lepiej poprosić fryzjera o zakręcenie włosów, zrobienie warkocza lub koka. Na taką uroczystość dla mam najlepiej sprawdzą się klasyczne rozwiązania.
Warkocze a komunijne fryzury
Ostatnio warkocze stały się jedną z popularniejszych fryzur na komunię. Nic dziwnego, w końcu łączą w sobie prostotę i piękno, a razem z komunijną sukienką tworzą zestawienie o romantycznym, subtelnym charakterze. Możliwości wykorzystania warkocza we fryzurach na komunię jest naprawdę sporo – od zwykłego, klasycznego splotu, przez warkocz francuski, warkocz dobierany, tzw. warkocz wodospad, aż po warkocz-wianek. Warkocze mogą tworzyć całą fryzurę lub być tylko jej elementem, czego przykładem jest warkocz w roli opaski. Takie komunijne fryzury mogą być wybierane zarówno przez osoby z długimi włosami, jak i z włosami średniej długości lub do ramion.
Fryzury komunijne długie włosy – propozycje łatwych uczesań
Kokarda to fryzura, która sprawdzi się świetnie nie tylko podczas pierwszej komunii, ale będzie także ciekawą opcją na inne uroczystości. Będzie pasować wszystkim dziewczynkom, których włosy są długie i gęste – dzięki temu kokarda będzie miała dużą objętość. Jak zrobić taką fryzurę? Po pierwsze, należy związać włosy w wysoki kucyk, prawie na czubku głowy. Przy ostatnim przeciąganiu kosmyków przez gumkę trzeba stworzyć pętelkę (zostawiając końcówki włosów pod gumką). Następnie wyciągamy cienkie pasmo z przodu kucyka. Dzielimy włosy z pętelki na dwie równe części i przeciągamy pasmo przez środek, a następnie chowamy je pod powstałą kokardą i spinamy wsuwkami, tak by nie była widoczna. Tego typu fryzury dla dziewczynek na komunię można ozdobić kolorową wstążką lub dekoracyjnymi spinkami.
Alternatywą dla kokardy, którą można zrobić samodzielnie w domu, są oczywiście loki. Zakręcenie włosów daje wiele możliwości do ich dalszego układania, z których nie zawsze trzeba korzystać – rozpuszczone, ułożone loki również mogą być bardzo eleganckie. W przypadku stylizowania włosów dziecka dobrze jest skorzystać ze sposobu, który nie wymaga użycia ciepła. Można skorzystać z zakupionych w sklepie wałków na rzepy, zawinąć włosy w papierowe ręczniki lub zrobić z włosów kilka koków i zostawić na noc. Niezależnie od metody, włosy dziecka należy zwilżyć przed rozpoczęciem kręcenia.
Zobacz także: Na komunię: naturalne fryzury i wianki ze świeżych kwiatów
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN