pierwsza komunia święta

  pierwsza komunia święta

  Przyjęcie pierwszej komunii świętej to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Jednak z biegiem lat istota sakramentu schodzi na dalszy plan, a priorytetem staje się zorganizowanie huczne uroczystości - nawet z udziałem księcia z bajki.

  Sprawdź, kto powinien to zrobić.

  Maja Hyży świętowała pierwszą komunię bliźniaków. Do instagramowej galerii wokalistki trafił rodzinny kadr z uroczystości. "Chłopaki, cudna stylówa" - komplementowali internauci.

  Z okazji komunii wiele dzieci otrzymuje gotówkę, która najczęściej trafia potem do rodziców i ślad po niej ginie. Pojawia się więc pytanie - do kogo należą te pieniądze - mamy i taty czy ich pociechy? Na pytanie odpowiedzieli prawnicy.

  Joanna Moro pochwaliła się w mediach społecznościowych, że jej drugi syn przystąpił do pierwszej komunii świętej. Aktorka podzieliła się refleksją odnośnie do wyprawiania komunijnych przyjęć oraz wręczanych z tej okazji prezentów. Co uważa na ten temat?

  Pierwsza komunia to ważne wydarzenie dla wielu młodych ludzi oraz ich rodziców. Przed Pierwszą Komunią Świętą dzieci powinny się wyspowiadać. Jak brzmi formuła spowiedzi dla dzieci? Jakie są warunki dobrej spowiedzi i jak powinien wyglądać rachunek sumienia?

  Niestety w tym roku koszty komunii mogą być naprawdę wysokie.

  Stylistka Agnieszka Koper przedstawiła w Dzień Dobry TVN najpopularniejsze propozycje: podpięty twist, klasyczny kok oraz fale i loki.

  Niestety koszty przyjęcia mogą być naprawdę wysokie.

  Historia tej pary pokazuje, że nie trzeba wydać dużej kwoty.

  Zorganizowanie komunii to spory wydatek. Trzeba kupić odpowiednie ubranie i dodatki, zorganizować poczęstunek dla najbliższej rodziny, a wcześniej wynająć salę na takie przyjęcie. Ile to wszystko kosztuje i gdzie jest najdrożej?

  Czasy organizowania obiadów w domu minęły, teraz wynajmuje się restauracje i sale weselne.

  Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny, które poprzedza masa przygotowań. Jedną z rzeczy, które należy wcześniej zaplanować jest strój dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze?

  Czym sugerować się przy zakupie upominku? Gdzie szukać inspiracji?

  Jaki manicure wybrać na komunię? Podpowiadamy.

  Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Każdy stara się, by dzieci wyglądały jak najlepiej, dlatego niektórzy posuwają się do zaskakujących pomysłów. Zdarza się nawet, że dziewczynki przystępują do sakramentu w sukniach ślubnych.

  Przyjęcie Komunii Świętej to ważny moment dla dzieci i ich rodziców. O czym należy pamiętać, przygotowując pociechę do tego sakramentu? Rozmawiamy z Iwoną Tomaszewską, mamą dwóch synów oraz ojcem Pawłem Gużyńskim, dominikaninem.

  Sakrament pierwszej komunii świętej to wyjątkowa chwila dla dzieci i rodziców. Bliscy często zastanawiają się, jakie życzenia komunijne złożyć, aby przekazać wszystkie emocje, a przy tym zawrzeć w nich sens całej uroczystości. Piękne życzenia komunijne wcale nie muszą być długie. Najważniejsze, żeby były wybrane dla konkretnego dziecka i sprawiały mu radość. Czego życzyć na pierwszą komunię?

  Wesele to dla wielu z nas jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. W związku z pandemią koronawirusa od ponad roku uroczystości nie mogły odbywać się w tradycyjny, huczny sposób. Od 29 maja - zgodnie z rządowym rozporządzeniem luzującym restrykcje - zmieniają się przepisy dotyczące organizacji imprez i spotkań. Ile osób będzie mogło w nich uczestniczyć? Czy można "doprosić" tych, którzy są zaszczepieni?

  Monika Chwajoł, gwiazda programu "Królowe życia" w minioną sobotę celebrowała pierwszą komunię swojej córki Michelle. Gdy zdjęcia z uroczystości obiegły sieć, niektórzy zarzucali gwieździe epatowanie bogactwem. Ostatecznie głos zabrała sama zainteresowana.

  Jaki rzeczy można podarować dziecku na komunię, by prawić mu radość, a przy tym nie wydać fortuny? Kilka propozycji podsuwa Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów. Gość Dzień doby TVN podpowiada także, czym warto kierować się przy wyborze komunijnego upominku.

  Nastał czas komunii i choć wiadomo, że to wyjątkowy czas dla dziecka, również dorośli, a w szczególności ich rodzice, muszą w dniu wydarzenia prezentować się nienagannie. Czym się kierować i jakich fasonów najlepiej unikać? Sprawdźcie podstawowe rady.

  Beata Kozidrak nie przestaje zaskakiwać swojej publiczności. Na fali wydanej niedawno autobiografii, gwiazda nie szczędzi odkrywania kulis swojego życia prywatnego. Tym razem podzieliła się zdjęciem z wyjątkowego dnia w dzieciństwie.

  Maj to tradycyjnie miesiąc komunii świętych. Choć tegoroczne uroczystości odbywają w cieniu pandemii, to nie oznacza, że zrezygnowano z eleganckiej oprawy wydarzenia. Pośród dzieci przystępujących do sakramentu znalazł się brat Roksany Węgiel, Maksymilian.

  Sezon komunijny zaczyna się pełną parą. O ile to wydarzenie było w zeszłym roku przekładane na jesień, w tym roku większość parafii zadecydowała o terminie majowym. No i pojawia się w związku z tym pytanie: ile pieniędzy daje się na komunię w 2021 roku i co sprezentować współczesnemu 9-latkowi przy tej okazji?

  500 zł w gotówce, obrus biały z nadrukiem, polimeryzacja podłogi - co parafia to inne pomysły. Prezenty dla księży odprawiających komunijną mszę jednych bawią, innych oburzają. Czy rodzice powinni wręczać dary duchownym? Sprawę komentuje ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  Komunia święta to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie i pierwsza tak ważna uroczystość dla dziecka. Niejednokrotnie rodzicom sen spędza z powiek jednak strój pociechy. O ile z chłopcami sprawa jest prostsza, dziewczynki często chcą wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Można to osiągnąć, własnoręcznie robiąc wianek. Zobacz, jakie to proste.

  Pierwsza komunia to dla katolików przeżycie duchowe. Na przestrzeni dziejów dzień przyjęcia sakramentu stał się okazją do celebracji, a ta sprawiła, że rozwinął się biznes porównywalny z branżą ślubną. Ile dziś trzeba wydać na taką uroczystość?

  Wesela i komunie to uroczystości rodzinne, które planowane są zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem. W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - stoją pod znakiem zapytania ze względu na pandemię koronowirusa i związane z nią obostrzenia. Restrykcje obowiązują co najmniej do 18 kwietnia. Czy przyjęcia komunijne i weselne będą mogły odbyć się w maju? Do tej kwestii odniósł się minister zdrowia.

  Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, która zazwyczaj odbywa się w maju lub czerwcu. Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, jej organizacja obwarowana będzie restrykcjami. Jakimi? Część szczegółów zdradził rzecznik rządu Piotr Müller.