Huczne przyjęcia komunijne to kaprys? Joanna Przetakiewicz ocenia: "Nierówność jest bolesna"

Joanna Przetakiewicz ocenia modę na wyprawianie dzieciom hucznych imprez komunijnych
Joanna Przetakiewicz ocenia modę na wyprawianie dzieciom hucznych imprez komunijnych
Joanna Przetakiewicz ocenia modę na wyprawianie dzieciom hucznych imprez komunijnych
Ile kosztuje organizacja komunii?
Ile kosztuje organizacja komunii?
Prezentownik komunijny 2022
Prezentownik komunijny 2022
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Dress code na komunię
Dress code na komunię
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
W obecnych czasach obserwujemy modę na wyprawianie dzieciom pompatycznych przyjęć komunijnych, które coraz częściej przypominają małe wesela. Czy to dobry trend? Joanna Przetakiewicz w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską wyraziła jasne zdanie na temat rozpieszczania pociech. - Usłyszałam ostatnio doskonałą teorię - zaznacza bizneswoman.

Joanna Przetakiewicz ocenia słuszność organizowania imprez komunijnych

Rodzice dzieci w wieku komunijnym prześcigają się w tym, by uroczystość wyprawiana z okazji przyjęcia sakramentu była hucznie celebrowana. Zazwyczaj imprezy te nie mają jednak zbyt wiele wspólnego z przeżyciami duchowymi. Wręcz przeciwnie - kojarzą się z nowobogackim środowiskiem i pełnymi materialnych kontekstów zachciankami, które uwydatniają wśród rówieśników dysproporcję finansową i sprawiają przykrość maluchom będącym w gorszej sytuacji ekonomicznej. Co na ten temat sądzi Joanna Przetakiewicz? W dziendobry.tvn.pl zapytaliśmy bizneswoman o to, jak ocenia modę na organizowanie kilkulatkom okazałych ceremonii.

- Nierówność jest bardzo bolesna i bardzo niesprawiedliwa. Z jednej strony mamy sytuację piękną i cudowną. Ja ostatnio poszłam na trening do lasu z moimi psami. Dosłownie w tym momencie podjechały trzy samochody i wysiadła z nich cała szczęśliwa rodzina, celebrując komunię. Miło było na to patrzeć, ponieważ widać było, że to jest moment takiego wielkiego święta, bliskości, troski, rodziny, (...) który tak bardzo warto celebrować. W związku z tym myślę, że każdy sobie musi odpowiedzieć sam na to pytanie, co jest już kaprysem i tandetną przesadą, a co jest tą cudowną, rodzinną celebracją. Zawsze pozostanie ten dylemat - stwierdziła przedsiębiorczyni w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską.

Przepis Joanny Przetakiewicz na wychowywanie dzieci w świecie konsumpcjonizmu

Joanna Przetakiewicz otwarcie głosi, że jest czerpiącą przyjemności z codzienności hedonistką. Projektantka mody nie zgadza się z teorią, że pełna obfitość to zbędna część ludzkiego funkcjonowania. - Oczywiście, że życie musi mieć sens i cel - to jest najważniejsze - ale musi być również przyjemne. Oczywiście przyjemność jest chwilowa i może być głupia jak alkohol czy używki, ale może też być mądra jak zjedzenie pysznego posiłku. Ale przede wszystkim w życiu musi być radość. Powinniśmy być szczęśliwi, bo szczęśliwi ludzie są o wiele zdrowsi, o wiele bardziej produktywni, o wiele bardziej wspierają innych - wyjaśnia przedsiębiorczyni.

Śladami Joanny Przetakiewicz idą już jej dorośli synowie, którzy również osiągają sukcesy w biznesie, dlatego w dziendobry.tvn.pl zapytaliśmy gwiazdę, jak zdrowo i mądrze przeprowadzić dorastającą młodzież przez ten hedonistyczny świat, by jednocześnie zaszczepić w niej także niematerialne wartości.

- Usłyszałam ostatnio doskonałą teorię, która jest stworzona przez psychologów całego świata, którzy zajmują się relacjami pomiędzy rodzicami a dziećmi. Jest taka świetna definicja, że rodzice nie muszą być lubiani, ale muszą chronić swoje dzieci. To, że dziecko prosi o cukierki, nie znaczy, że musimy ich dać sto. (...) I to jest najbardziej banalny przykład tego, że nie możemy dzieci rozpieszczać, że musimy stawiać im granice, że musimy pokazywać im, co ma sens, a co nie - wskazała bizneswoman.

Jaką Joanna Przetakiewicz dostrzega różnicę między przyjemnością a radością? W rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską powołała się na słowa autorstwa Oprah Winfrey. Sprawdź w naszym wideo umieszczonym na górze strony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?