Ksiądz ma zastrzeżenia do komunijnego wypieku. Jedna rzecz mu nie pasuje

Ksiądz ma zastrzeżenia do komunijnego wypieku. Jedna rzecz mu nie pasuje
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ile włożyć do komunijnej koperty?
Ile włożyć do komunijnej koperty?
Ile kosztuje organizacja komunii?
Ile kosztuje organizacja komunii?
Prezentownik komunijny 2022
Prezentownik komunijny 2022
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Dress code na komunię
Dress code na komunię
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Przygotowania do komunii świętej – co parafia, to obyczaj
Sezon komunijny w pełni. Dla wielu rodziców to wyjątkowy czas, podczas którego szczególnie im zależy, żeby wszystko poszło zgodnie z planem. Liczą się z tym, że wielu gości ze śmiałością oceni efekty ich starań. Nikt jednak się nie spodziewał, że to ksiądz publicznie wypowie się na temat pewnego element uroczystości. - Jedno nie pasuje - podkreślił.

Ksiądz ocenia tort komunijny

Pierwsza komunia święta to wyjątkowy moment, wierni po raz pierwszy przyjmują wtedy Ciało Chrystusa pod postacią Eucharystii. Jest to niezwykle podniosły czas, zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Nic więc dziwnego, że przygotowania do uroczystości zazwyczaj ruszają z dużym wyprzedzeniem. Zgodnie z tradycją, rodzice przygotowują wystawny obiad, który obfituje w wiele słodkości. Jednak najważniejszym z nich jest komunijny tort, który na przestrzeni lat zaczyna przybierać coraz bardziej wymyślne formy. Jedno jest pewne, liczy się nie tylko smak, ale także wygląd.

Pewna rodzina musiała zmierzyć się z opinią nie tylko komunijnych gości, ale także duchownego. Głos w sprawie zabrał ksiądz Sebastian Picur, który zdobył szerokie grono fanów na TikToku, gdzie nie tylko przekazuje nauki religijne, ale także edukuje i tłumaczy zasady wiary katolickiej.

W swoich krótkich filmach często podejmuje kontrowersyjne tematy i odpowiada na pytania swoich obserwatorów. Tym razem postanowił poruszyć kwestię tortu. - Ogólnie ten tort jest naprawdę bardzo ładny i wygląda smakowicie - zaznaczył w jednym z nagrań.

Ksiądz krytykuje jeden element tortu

Zdaniem księdza tort wygląda nienagannie, jednak jeden element jest zbędny. - Ten krzyż tutaj nie pasuje. Pamiętajmy o tym, że krzyż jest znakiem męki, cierpienia, śmierci pana Jezusa. To zestawienie krzyża z tym tortem, z tymi słodkościami nie jest najlepsze. Zatem wszystko na plus, ale jednak żeby krzyża nie umieszczać na tortach, czy na podobnych słodkościach - zaapelował.

Ocena księdza wywoła spore emocje wśród internautów, którzy nie wahali się wyrazić swojej opinii w komentarzach. Wielu z nich przyznało mu rację. - "Dokładnie. Już zauważyłam kilka razy na torcie krzyż i uważam osobiście, że nie pasuje", "Zgadzam się z tym. Ludzie czasami nie myślą, co robią", "Zgadzam się w zupełności, cieszę się, że ksiądz w końcu podjął ten temat" - komentowali.

Co ciekawe, głos w sprawie zajęła także osoba, która upiekła wspomniany tort z krzyżem. - "Dziękuję za opinię, aczkolwiek takie były zalecenia klienta" - zaznaczyła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?