krytyka

  krytyka

  Atrakcyjny wygląd to bez wątpienia ważny element wizerunku. Niestety, wiele osób zatraca się w dążeniu do ideału piękna, inni skupiają się na komentowaniu cudzych niedoskonałości. Nad tym ważnym i niezwykle aktualnym tematem pochyliła się Agnieszka Włodarczyk. Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych obszerny wpis dotyczący krytyki, która dotyka coraz więcej kobiet.

  W dzisiejszych czasach większość kobiet doświadcza zbędnych uwag na temat swojego wyglądu. W sieci jesteśmy oceniani z każdej strony i hejtowani za najmniejszy kawałek niedoskonałości. Jak w takim świecie nie zwariować i pozostać sobą? O tym rozmawialiśmy z psycholożką Katarzyną Kucewicz oraz aktorkami: Martą Wierzbicką i Zofią Zborowską-Wroną.

  Małgorzata Rozenek-Majdan spotkała się z ostrą krytyką po tym, jak udostępniła zdjęcie płaczącego Henryczka. Dziennikarka, Malina Błańska, zarzuciła gwieździe, że odziera swoje dziecko z prywatności, pokazując je w tak intymnym momencie. Panie dyskutowały także publicznie.

  Anna Lewandowska zgłosiła do "Projektu Lady" ponieważ była agresywna i miała bardzo niską samoocenę. Na krytykę zawsze reagowała agresją. Dlaczego reprymenda od najbliższych osób boli najbardziej? Jak zauważyła Tatiana Mindewicz-Puacz, raniące nas słowa idą z nami przez całe życie. Jak to zmienić?

  Okazuje się, że kobiety, które świadomie rezygnują z życia zawodowego na rzecz prowadzenia domu i wychowywania dzieci są często za to potępiane. Zarzuca im się, że siedzą w domu i nic nie robią. Krytykują zwłaszcza inne kobiety. Z czego to wynika? Jak radzić sobie z niszczącą krytyką? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ekspert ds. zachowań społecznych kobiet Katarzynę Pawlikowską i Edytę Poncyliusz, mamę 4 dzieci.

  Robert Lewandowski, w wywiadzie udzielonym pewnej wpływowej niemieckiej gazecie, skrytykował władzę klubu i jego politykę transferową. Co na to władze klubu? Czy Lewandowski zostanie ukarany? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa biznesu Jacka Santorskiego, by zapytać m.in. o to, czy warto wytykać błędy szefowi. Jak nasz gość ocenia zachowanie Roberta Lewandowskiego?

  Jak uczestniczki drugiej edycji programu "Projekt Lady" poradziły sobie z kontrowersyjnym eksperymentem i, jak zniosły krytykę? Jak zrobić dobre wrażenie? O tym w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z Iwoną Radwan-Sado, trenerką w programie "Projekt Lady" oraz Julią Jaroszewską, uczestniczką programu.

  Niewierność jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń. O tym, jak poradzić sobie ze zdradą i, jak potrafi się zemścić zraniona kobieta rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z Katarzyną Fik, uczestniczką programu "Projekt Lady", Tatianą Mindewicz-Puacz, mentorką w programie oraz prowadzącą Małgorzatą Rozenek-Majdan. Czy kobiety są bardziej mściwe od mężczyzn? Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami? I komu chciała "nastukać" Dorota Wellman? :-)

  Brigitte Macron jest krytykowana m.in. za to, że ma dużo młodszego męża i za ubiór. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Małgorzatę Pieczyńską, socjolog Karolinę Oponowicz i prorektor ds. współpracy międzynarodowej Annę Kalatę, by zapytać, co według nich nie wypada kobiecie "w pewnym wieku".

  Popularność ma swoje jasne i ciemne strony. Co o tych drugich mogą powiedzieć: Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Edyta Olszówka, Daria Widawska, Edyta Herbuś, Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski i Tomasz Ossoliński? Kto z nich postraszył fotoreportera? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Lubimy narzekać i krytykować innych. Uważamy, że tylko my jesteśmy efektywnymi i rzetelnymi pracownikami. Skąd w nas taka cecha? Dlaczego tak chętnie wytykamy innym błędy? Z czego wynika aż tak duży brak zaufania społecznego? Na kanapie Dzień dobry TVN zasiedli: Robert Rutkowski, psychoterapeuta i Krzysztof Materna, satyryk, aktor, reżyser

  Niektórzy doceniają styl Marcina Prokopa, ale są i tacy, którzy go krytykują od czasu do czasu. Do tych ostatnich należy żona Marcina. Czy kiedykolwiek wyrzuciła mu jego ulubione ubranie? Jakie ciuchy Marcin nosi w domu? Czy lubi komponować swoje ubrania? Co odziedziczył po swoim dziadku? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Małgorzata Rozenek przygotowuje się do nowego programu TVN "Damą być". Gwiazda będzie uczyć savoir vivre'u i dobrego wychowania wulgarnie zachowujących się kobiet. Czy jako młoda dziewczyna Małgosia sama przechodziła okres buntu? Czy potrafi przyjąć krytykę? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Rozenek też o to, jak reagowała, gdy zwracano jej uwagę za nieodpowiedni strój.

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy Paulinę Smaszcz-Kurzajewską, dziennikarkę i bizneswoman, która mówi o sobie "korpolud". Nie rozmawialiśmy z nią jednak o jej osiągnięciach zawodowych, ale o niezwykłej metamorfozie, którą przeszła. Skąd ta potrzeba radykalnej zmiany? Jak na nowy wizerunek zareagowali najbliżsi? Jak reagowała na krytykę mediów? Podoba się Wam odmieniona Paulina?

  Blogerka modowa i żona Artura Boruca była gościem specjalnym programu "Project Runway". Jak uczestnicy poradzili sobie z zadaniem uszycia bielizny ze swoich najlepszych ubrań? Jak wyglądają zakulisowe obrady jury? Czy Sara Boruc była surowa w swojej ocenie? Jak sama reaguje na krytykę? W studiu Dzień Dobry TVN blogerka zdradziła również, czy myśli nad stworzeniem autorskiej kolekcji ubrań.

  Nie tak dawno Joanna Horodyńska skrytykowała jedną z kreacji Anny Muchy. Którą? Jak aktorka zareagowała na tę krytykę? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska dowiedziała się również, dlaczego Anna Mucha lubi nosić odważne ubrania.

  Czy małe, np. 4-letnie dziecko może już mieć pasję? Czy udział w talent show może mu pomóc, czy zaszkodzić w rozwijaniu talentu? Jak wspierać utalentowane dziecko i uodpornić je na krytykę? Dorota Wellman i Marcin Prokop rozmawiali na ten temat z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychologiem dziecięcym Martą Żysko-Pałubą, uczestnikiem 3. edycji „Mam Talent” Damianem Skoczykiem oraz właścicielką agencji aktorskiej Joanną Damięcką.

  Czy Polki lubią krytykować inne kobiety? Czy krytyka bierze się z zazdrości, czy jest raczej zjawiskiem w przyjaźni kobiet? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: aktorkę Annę Cieślak, dziennikarkę Paulinę Młynarską i psychoterapeutkę Małgorzatę Ohme.