krytyka

  Kim według niej są hejterzy? O tym opowiedziała w rozmowie z reporterką Karoliną Kalatzi.

  Radosław Majdan zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, które ukazuje, jak jego syn Henio bawi się z psem. Zniesmaczeni internauci wprost napisali, co na ten temat sądzą. - Trzeba dziecko uczyć, że nie wolno dręczyć zwierząt, bo to nie zabawki, tylko żywe stworzenia - czytamy.

  Joanna Koroniewska ma duży dystans do siebie i nie boi się mówić co myśli.

  Kate Winslet to światowej sławy aktorka, która niezmiennie zachwyca widzów kunsztem swoich umiejętności. Utalentowana Angielka zapisała się w historii kina chociażby za sprawą kreacji Rose DeWitt Bukater w kultowej produkcji "Titanic". Okazuje się, że przełomowa rola niosła za sobą nie tylko wielką sławę, ale i brzemię krytyki związanej z wyglądem.

  "Dajesz dziecku cukierki? Co z ciebie za matka?!" - pewnie nie raz słysząc takie i inne stwierdzenia, miałaś poczucie rodzicielskiej porażki. Czas nauczyć się mówić "nie" dobrym radom.

  Julia Kamińska zyskała uznanie szerszej grupy publiczności dzięki roli Uli Cieplak w serialu "Brzydula". Wszechstronnie utalentowana artystka doskonale odnajduje się nie tylko przed obiektywem kamery czy na deskach teatralnych, ale także w studiu nagraniowym, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności wokalne. Choć trudno w to uwierzyć, początki jej kariery nie były łatwe.

  Wciąż w Internecie spotykamy się ze zwrotami typu: "Kobiecie w tym wieku nie wypada", "Kobiecie z taką tuszą nie przystoi". Dlaczego pomimo równouprawnienia wciąż nie wszystko nam wolno? Z jaki komentarzami spotykamy się najczęściej? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z DJ Wiką, Beatą Tadlą i Klaudią Klimczyk.

  Kobieta wygląda jak dziecko, a jej wygląd jest skutkiem przebytej w przeszłości choroby.

  Harry Styles padł ofiarą krytyki byłego gitarzysty kultowej grupy Oasis. To nie pierwszy raz, kiedy słynący z wybuchowej natury Noel Gallagher w ostrych słowach odniósł się do twórczości innych artystów. 

  Dwuznaczne komplementy to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z pozoru niewinne komentarze dotyczące wyglądu czy życiowych osiągnięć zwykle wywołują niesmak i zniechęcają nas do obcowania z niektórymi osobami, ale mogą też stać się przyczyną kompleksów, a co za tym idzie prowadzić do obniżenia naszej samooceny. Jak bronić się przed fałszywymi uprzejmościami, mającymi niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie?

  "Zrujnowałaś sobie życie".

  Zaburzenia osobowości to częste schorzenia psychiatryczne. Wyróżniamy wiele ich rodzajów, jednym z nich jest osobowość paranoiczna, której najbardziej charakterystyczną cechą jest nadmierna podejrzliwość w stosunku do otoczenia oraz wrażliwość na krytykę.

  Pod najnowszym postem Izabeli Juszczak, uczestniczki "Ślubu od pierwszego wejrzenia 5", pojawił się nieprzychylny komentarz. Gwiazda programu w rozmowie z nami odniosła się do niego w wymowny sposób. - Zrobiło mi się bardzo przykro - przyznaje.

  Co jakiś czas media podbijają historie nieudanych renowacji obrazów i rzeźb. Ostatnio głośno zrobiło się o dziele Stanisława Wyspiańskiego pt. "Matka Boska w stroju krakowskim", które według internautów fatalnie odrestaurowano. Czy rzeczywiście obraz nie oddaje już wizji malarza?

  Sara Prokopek znana jest z zamiłowania do sportu i zdrowej diety. Posty publikowane przez nią w mediach społecznościowych stanowią cenną inspirację dla wielu osób, ale czasem spotykają się też z otwartą krytyką internautów. W odpowiedzi na nieprzychylne wiadomości, uczestniczka programu "Hotel Paradise 3" podzieliła się z fanami ważną refleksją dotyczącą wyglądu kobiecego ciała.

  Joanna Racewicz zamieściła w mediach społecznościowych fotografię przystrojonej choinki. Niektórzy internauci nie przebierając w słowach napisali, co sądzą na temat bożonarodzeniowego drzewka. "Tak samo nabotoksowana, jak właścicielka" - czytamy. Dziennikarka odniosła się do nieprzychylnych słów.

  Pokazała wymowne nagranie.

  Atrakcyjny wygląd to bez wątpienia ważny element wizerunku. Niestety, wiele osób zatraca się w dążeniu do ideału piękna, inni skupiają się na komentowaniu cudzych niedoskonałości. Nad tym ważnym i niezwykle aktualnym tematem pochyliła się Agnieszka Włodarczyk. Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych obszerny wpis dotyczący krytyki, która dotyka coraz więcej kobiet.

  W dzisiejszych czasach większość kobiet doświadcza zbędnych uwag na temat swojego wyglądu. W sieci jesteśmy oceniani z każdej strony i hejtowani za najmniejszy kawałek niedoskonałości. Jak w takim świecie nie zwariować i pozostać sobą? O tym rozmawialiśmy z psycholożką Katarzyną Kucewicz oraz aktorkami: Martą Wierzbicką i Zofią Zborowską-Wroną.

  Joanna Koroniewska często publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia, na których prezentuje się bez makijażu. Ostatnio została za to skrytykowana przez jedną z internautek. Aktorka odniosła się do słów kobiety z właściwym sobie dystansem.

  Patricia Kazadi jakiś czas temu publicznie opowiedziała o hejcie, z jakim walczyła przez lata. Podczas "Domówki u Dowborów" rozmawiała z Joanną Koroniewską i Maciejem Dowborem o tym, jak odróżnić opinie od komentarza, który może zranić drugiego człowieka.

  Karolina Malinowska zamieściła na swoim instagramowym koncie wpis, w którym odniosła się do sytuacji Patricii Kazadi, Dominiki Gwit, ale i swojej. Chodzi o szkodliwe zjawisko, jakim jest body shaming, czyli krytykowanie czyjegoś wyglądu. - Dlaczego bywamy dla siebie tak okrutne? Tak oceniające? - pyta żona Oliviera Janiaka.

  Marianna Gierszewska po raz kolejny poruszyła w mediach społecznościowych istotny temat. Tym razem aktorka zwróciła uwagę na problem "umoralniających" rad, jakie dość często wygłaszają matki. "Odmienne decyzje drugiej kobiety nie są zabieraniem twojej wolności" – dodała.

  "Widzicie ten cellulit? Mogła sobie darować te krótkie spodenki!", "Ale ma wielki bebzol! Nieźle się roztyła" – na takie komentarze można trafić w mediach społecznościowych. Natomiast Monika Mrozowska powiedziała dość i zadeklarowała, że "kocha swoje ciało". Przeczytajcie jej wpis, bo to ważny kobiecy głos na temat samoakceptacji.

  Katarzyna Glinka zamieściła w mediach społecznościowych wymowny wpis. Poruszyła w nim bowiem tematykę hejtu i samoakceptacji. Zwróciła też uwagę na niepokojące zjawisko - kobiety, zamiast się wspierać, wylewają na siebie wiadro pomyj.

  Jakub Żulczyk, autor "Ślepnąc od świateł", skrytykował Kingę Rusin za jej polityczne posty. Dziennikarka odniosła się do jego słów. - Jeśli te moje działania są odklejone, elitarne i niesmaczne, to... zachęcam do naśladownictwa! – napisała.

  Mem "miasto zachodnie po tygodniu w Polsce" stał się prawdziwym hitem Internetu. Ukazuje on zielone i zadbane miasto, które stało się brudne, szare, zaśmiecone, przepełnione billboardami i samochodami parkującymi na trawnikach. Czy obrazek ten faktycznie odzwierciedla rzeczywistość polskich miast? O to zapytaliśmy Jakuba Głazę, krytyka architektury.

  Zdarza się, że sami jesteśmy swoimi największymi krytykami. Warto jednak przestać być dla siebie surowym i zatrzymać destrukcyjne myśli. Jak to zrobić? O tym mówiła terapeutka Alina Adamowicz, współautorka książki "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie?".

  Każda matka przynajmniej raz usłyszała krytyczną uwagę na temat tego, jak pielęgnuje czy wychowuje swoje dziecko. Niestety wiele przykrych uwag pochodzi od innych mam. Dlaczego tak się dzieje? O tym opowiedziała nam Iwona Kilińska - autorka kampanii "Stop Krytyce Mam" oraz Marta Bąkowska – psycholog.

  Małgorzata Rozenek-Majdan spotkała się z ostrą krytyką po tym, jak udostępniła zdjęcie płaczącego Henryczka. Dziennikarka, Malina Błańska, zarzuciła gwieździe, że odziera swoje dziecko z prywatności, pokazując je w tak intymnym momencie. Panie dyskutowały także publicznie.