rozwód

  rozwód

  Dlatego smutek i lęk przed tym, co będzie, są u niego większe niż u kobiety, która do zerwania lub rozwodu dojrzewa przez długie miesiące, a nawet lata. Jak kochają panowie doświadczeni utratą partnerki?

  Decyzja o rozwodzie niesie za sobą szereg trudnych emocji. Otwarcie nowego rozdziału w życiu stanowi nie lada wyzwanie dla obu płci, a jednak wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Czasem rozstanie stanowi odpowiedź na wiele problemów i choć niełatwo jest przywyknąć do zmian, warto próbować oswoić się z odejściem partnera. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym psycholog Marzena Mawricz i podróżniczka Hanna Zborowska.

  Jeśli zastanawiacie się, co czeka was w najbliższym czasie, prawdę powiedzą wam… gwiazdy. Astrologowie każdego roku przypatrują się niebu i ustalają, jakie dni będą nam sprzyjać, a które wręcz przeciwnie - dostarczą negatywnych emocji. Jak się okazuje, brytyjscy specjaliści wyznaczyli także dzień, w którym małżeństwa podejmą ostateczną decyzję o rozwodzie. Na kiedy przypada?

  April i John Kirk z całą pewnością nie są konwencjonalną parą. Gdy się poznali, obydwoje byli w innych związkach. Dziś tworzą niezwykłą patchworkową rodzinę, w której wszystko jest możliwe. Co ciekawe, była żona Kirka, choć na początku nie pałała miłością do jego nowej oblubienicy, obecnie nie wyobraża sobie bez niej życia. Ich niestandardowa zażyłość zainteresowała produkcję programu "Ja, ty i mój eks".

  Coraz częściej na rozstania decydują się pary z długoletnim stażem małżeńskim. Publicznie mówią o tym nawet gwiazdy, które postanowiły odejść od partnerów nawet po ponad 30 latach spędzonych u swojego boku. Co jest przyczyną srebrnych rozwodów, z czego one wynikają i czy na pewno są przemyślane? Z Celiną Marią Niwald, stałą mediatorką przy sądach okręgowych oraz trenerką rozwoju osobistego rozmawiała Nastazja Bloch z serwisu Dzień Dobry TVN.