Jaki wybrać rower dla dziecka na komunię? Porady eksperta

Źródło: Dzień Dobry TVN
Rowerowe ABC, czyli jaki wybrać rower
Rowerowe ABC, czyli jaki wybrać rower
Odpicuj z nami rower na wiosnę
Odpicuj z nami rower na wiosnę
Rower elektryczny: co warto o nim wiedzieć?
Rower elektryczny: co warto o nim wiedzieć?
Wybieramy pierwszy rower i hulajnogę dla dziecka
Wybieramy pierwszy rower i hulajnogę dla dziecka
Kaski i ochraniacze do jazdy na hulajnogach, rolkach i rowerach
Kaski i ochraniacze do jazdy na hulajnogach, rolkach i rowerach
Majówka za pasem, a to oznacza, że już niebawem pełną parą wystartuje sezon rowerowy. Część z nas rozważa zakupienie nowego jednośladu. Na co zwrócić szczególną uwagę, gdy decydujemy się na ten ekologiczny pojazd? Jaki wybrać rower dla dziecka na komunię? Sprawdź w materiale Dzień Dobry TVN.

Jaki wybrać rower?

Wyróżniamy 3 rodzaje rowerów: miejskie, szutrowe oraz górskie, dlatego wybierając jednoślad na nadchodzący sezon powinniśmy zastanowić się, gdzie będziemy z niego korzystać. Nie bez znaczenia przy dobieraniu odpowiedniego sprzętu jest również budowa naszego ciała oraz umiejętności.

- Wzrost na pewno będzie kluczowy przy wyborze roweru. [...] Jedni mają dłuższe nogi, inni - dłuższe ręce. Nasza waga też jest kluczowa. Z reguły jest ona determinowana przez wytrzymałość kół - tłumaczył Dariusz Trybocki, właściciel sklepu i serwisu rowerowego.

Jaki rower na komunię?

Rower to popularny prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jak podkreśla Dariusz Trybocki - decydując się na taki pojazd, podobnie jak u dorosłych, trzeba wziąć pod uwagę wzrost, wiek oraz potrzeby dziecka. Ponadto, jednoślad przeznaczony dla najmłodszych musi mieć specjalnie zaprojektowane klamki hamulcowe, aby mniejsze dłonie miały do nich łatwy dostęp.

- Nie należy kupować za dużego roweru. Często też jest taka tendencja, że rodzic chce kupić taki rower na lata. No i to jest takie troszeczkę błędne myślenie, bo to dziecko na początku będzie się na tym rowerze męczyło - podsumował ekspert.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Anna Grzymkowska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości