kolarstwo

    kolarstwo

    Podstawowe akcesoria kolarskie to także dobrze dobrane skarpety. Jak wybrać te najodpowiedniejsze? Pierwszym kryterium jest oczywiście rozmiar, dopiero później wszystkie inne parametry. Skarpety kolarskie powinny mieć odpowiednią długość, a jak się okazuje często również kolor.

    Miłość do rowerów rozbudził w nim starszy brat. Przez lata w czasie wyścigów kolarskich Łukasz i Maciej Bodnarowie ścigali się razem. Dziś w Dzień Dobry TVN Maciej Bodnar opowiedział o swojej pracy, a zarazem pasji. Czy pamięta swój pierwszy rower? Na czym polega praca pomocnika kolarskiego? Czy jest taki czas, kiedy rower mu nie towarzyszy? I kiedy znajduje czas dla swojej rodziny oraz dziewczyny?

    Był pierwszym trenerem, mistrza świata, Michała Kwiatkowskiego. Jak mówi jego kolega, Zbigniew Barcikowski: "Ten człowiek dzieciaków nie zawodzi. To jest tak jakby przed nim stał przyszły mistrz świata i tak ich traktuje". Dzięki temu jego wychowankowie od lat zdobywają medale mistrzostw Polski. Jak wygląda trening kolarskiego mistrza i jakim trenerem jest Wiesław Młodziankiewicz spytaliśmy samego zainteresowanego oraz jego zawodniczki: Weronikę Wróblewską, Elizę Rabażyńską i Karolinę Dominiak.

    Ula Chincz wybrała się na spotkanie z mistrzem w jego "naturalnym środowisku". To był prawdziwy wywiad "bez hamulców" i ... tylko w lewo! Udało nam się też namówić Adriana Teklińskiego na chwilę przerwy w treningach i wizytę w naszym studiu. Czym różni się rower torowy od zwykłego roweru, jakie prędkości osiągają zawodnicy i jak kończy się wywrotka na torze? Gratulujemy medalu i życzymy kolejnych sukcesów!

    23-letnia Katarzyna Niewiadoma to utytułowana polska kolarka szosowa. Niedawno zajęła 3. miejsce w kolarskim wyścigu Amstel Gold Race. Na co dzień ściga się w barwach holenderskiej grupy kolarskiej, a mieszka w Hiszpanii, której klimat sprzyja codziennym, wielogodzinnym treningom. Kasię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała nam o sobie i swoich sukcesach sportowych. Jak wygląda rywalizacja w peletonie kobiecym? Co ją interesuje poza sportem?

    Podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio polscy sportowcy zdobyli 39 medali, w tym 9 złotych. Wśród tych, którzy stanęli na najwyższym podium były kolarki: Aleksandra Tecław i Iwona Podkościelna. O swoim pierwszym spotkaniu, współpracy i planach opowiedziały prowadzącej "Zielone Drzwi" Annie Maruszeczko.

    Niewiele osób wie, że poza muzyką pasją Staszka Karpiela-Bułecki jest sport. W jakiej dyscyplinie odnajduje się góral? I jak uzasadnia swoją nadaktywność? Muzyk o swoich pasjach, a także o planach zawodowych opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

    Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie, zorganizował w Toruniu pierwszy amatorski wyścig kolarski. Po co to zrobił? W sportowym wydarzeniu udział wzięły również polskie gwiazdy. Jak na trasie poradziła sobie Katarzyna Bujakiewicz oraz Tomek Karolak? Które z nich było pierwsze na mecie? Uczestnikom wyścigu towarzyszyła dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

    Ile startów w sezonie zalicza 25-letni Michał Kwiatkowski? Dlaczego Michał Kwiatkowski dzieli sezon na trzy etapy? Co oznacza, że "kolarz musi dobrze czytać peleton"? W jakim języku można dogadać się jadąc w peletonie? Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie szosowym, był gościem Dzień Dobry TVN.

    Strome zbocze góry w Arizonie, wysoko i niebezpiecznie. To był zjazd na krawędzi bezpieczeństwa. Dokonał tego Polak Michał Kolbek i... został gwiazdą internetu. Zainteresowały się nim media z całego świata. Jak Michał Kollbek ocenia to, co zrobił? Jak przygotowywał się do ekstremalnego zjazdu, co mu to dało i czy podjąłby się tego po raz drugi? Czy do tego typu wyczynu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i, ile to wszystko kosztuje? Z Michałem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

    Ile kilometrów pokonuje rocznie na rowerze Maja Włoszczowska? Kto zaszczepił w niej miłość do sportu oraz czy zmieni dyscyplinę i przerzuci się na biathlon? Zobaczcie czego dowiedzieliśmy się od "siłaczki" z Jeleniej Góry podczas jej wspólnej przejażdżki z Otylią Jędrzejczak i rozmowy w studiu Dzień Dobry TVN.

    Gabi Drzewiecka zabrała kamerę Dzień Dobry TVN do krakowskiego miasteczka rowerowego, gdzie z młodymi adeptami kolarstwa spotkał się, nasz mistrz, Rafał Majka. Jakie błędy, najczęściej, popełniają początkujący kolaże, czy Rafał pamięta swój pierwszy rower i czy aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do ślubu?

    Mamy kolejnego mistrza świata! Tym razem na najwyższym podium stanął kolarz Michał Kwiatkowski. Reporterka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska spotkała się w bratem kolarza - Radkiem i trenerem Marcinem Mientkim, aby porozmawiać o emocjach, które im towarzyszyły w czasie oglądania startu Michała Kwiatkowskiego.