rower

  rower

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

  Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Spora grupa ludzi w trosce o zdrowie, ale i o środowisko, zamienia cztery kółka na jednoślad. Przybywa też miast, które robią wszystko, aby zachęcić mieszkańców do jazdy na rowerze. Poznaj 20 miejsc, po których jeździ się najlepiej.

  W czasie pandemii kluby fitness i siłownie zostały zamknięte. Jedną z dostępnych aktywności fizycznych była jazda na rowerze, dlatego też Polacy tłumnie ruszyli do sklepów po zakup jednośladu. Jakie korzyści płyną z jazdy na rowerze? Jaki model wybrać? Dla kogo lepszy będzie rower elektryczny? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Mają Włoszczowską, kolarką, mistrzynią olimpijską i ambasadorką marki Kross.

  Sezon rowerowy już otwarty, a sklepy oferujące jednoślady przechodzą istne oblężenie. Trudno się temu dziwić. Od kilku tygodni niemal cały swój czas spędzamy w domach, przez co brak aktywności fizycznej coraz bardziej nam doskwiera. W programie rozmawialiśmy o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie roweru, aby spełnił wszystkie nasze sportowe oczekiwania.

  Ładna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i większej aktywności. Jeśli jednak znudziła wam się tradycyjna jazda na rowerze, mamy coś, co może was zainteresować - bike polo. Na czym polega ta dyscyplina? O tym opowiedział nam Denis, jeden z zawodników.

  Nadeszła wiosna, a nas już kusi, by wybrać się na pierwszą wycieczkę rowerową. Niestety pogoda w Polsce lubi płatać nam figle. Często zachęcający do aktywności fizycznej słoneczny poranek już za chwilę zamienia się w deszczowe popołudnie. Jak więc ubrać się na rower, by było nam nie tylko ciepło, ale i wygodnie? O tym opowiedział "król rowerów" Mikołaj Pytel, a nasz reporter Piotr Wojtasik wybrał się na przejażdżkę bambusowym rowerem.

  Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.