rower

  Panowie postanowili odnaleźć się po ponad 40 latach, by odtworzyć zrobione im niemal pół wieku temu zdjęcie. O okoliczności powstania obu fotografii, panów wypytała Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz.

  Sezon letni się kończy. Jesteśmy gotowi na powroty do pracy i szkoły. Ale koniec wakacji nie oznacza końca przygody z rowerem. Szczególnie w kontekście obecnej sytuacji ekonomicznej i przy obecnym poziomie cen paliw rowery elektryczne to najlepsza forma transportu po mieście. ​

  Sławomir Zgubiński jako dziecko miał wypadek, w którym stracił obie ręce. Mimo niepełnosprawności jest zapalonym rowerzystą. Jak narodziła się jego pasja do jazdy na rowerze?

  Amortyzator rowerowy to jedno z ważniejszych urządzeń w tym pojeździe. Dzięki amortyzatorom w rowerze jeździ się płynnie i przyjemnie nawet wówczas, gdy na drodze pojawiają się nierówności. Wyróżnia się wiele rodzajów amortyzatorów rowerowych. Które są najpopularniejsze i jak działają?

  Za pragnienie miłości przyjdzie mu słono zapłacić.

  W ostatnich sezonach ceny rowerów poszybowały w górę. Warto poszukać promocji i zniżek, by odrobinę zaoszczędzić. Polski producent rowerów Tabou rozpoczął właśnie akcję promocyjną, która pozwala kupić rower nawet kilkaset złotych taniej. Sprawdzamy, na czym polega promocja.

  Film opublikowany przez policję zaskoczył internautów.

  Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Wiele osób przed wyjściem z domu i wejściem na jednoślad wypija filiżankę kawy. Czy mała czarna przed jazdą wpływa na to, jak działa organizm człowieka? Odpowiedzi na pytanie poszukali badacze z Wielkiej Brytanii.          

  Kamizelka rowerowa to element odzieży sportowej, który powinna mieć każda osoba jeżdżąca rowerem na długich dystansach. Dobrze dopasowana i wykonana z wysokiej jakości materiału wpłynie na komfort jazdy. Warto zainwestować w droższą kamizelkę, która posłuży nam kilka lat.

  Spodnie rowerowe to niezbędny element garderoby rowerzysty. W zależności od pogody, warunków panujących na zewnątrz, wyprawa na rower wymaga założenia odpowiednio spodni krótkich lub długich, wykonanych z materiału przewiewnego lub ocieplanych. Spodnie mogą być dopasowane lub luźniejsze – wszystko zależy od preferencji użytkownika.

  Wśród zawodników prestiżowego konkursu możemy oglądać także czterech polskich zawodników.

  Sezon Dzień Dobry Wakacje rozpoczęliśmy w słonecznym Kołobrzegu. Tam z widzami spotkał się Bartek Jędrzejak, który pokazał, jak aktywnie można odpoczywać w tym mieście. Jakie atrakcje na nas czekają?

  Rower to nie tylko środek transportu. Odpowiedni model pozwala wykonywać niezwykłe ewolucje. Miłośnicy tego rodzaju sportu zaprezentują swoje umiejętności już w najbliższy weekend na Happy Bike Beskidy w Bielsko-Białej. Jednym z uczestników będzie Kamil Kobędzowski. Jak zaczęła się jego przygoda z ekstremalną jazdą na rowerze?

  Joanna Jabłczyńska, Tomasz Ciachorowski i Bartosz Gelner opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o swojej kolarskiej pasji. Każdy z aktorów odkrył inne zastosowanie roweru.

  Pan Mieczysław Parczyński z Gdańska na cześć zmarłej żony pokonał na rowerze prawie 6 tys. km. Jego wyczyn, znany jako "Rajd Jadzia", zaimponował Martynie Wojciechowskiej. Podróżniczka opisała niezwykłą historię miłości, która wzrusza do łez.

  - Są po to, by ułatwiać nam życie - przekonuje w Dzień Dobry TVN Kuba Wesołowski.

  Mieszkańcy mogą skorzystać z darmowych przejazdów, a nawet oddać swój stary pojazd, by posłużył innym.

  Pogoda za oknami zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, w tym także do jazdy na rowerze. Niestety przepisy ruchu drogowego niektórym miłośnikom jednośladów mogą wydawać się niejasne.

  Aby wyprawa była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna, warto się do niej odpowiednio przygotować.

  Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

  Do tej pory na dwóch kołach przejechali ponad pół miliona kilometrów. Jak zrodziła się ich wspólna pasja? Opowiedzieli o tym w reportażu Marty Wrońskiej dla Dzień Dobry TVN.

  "Jeżdżę całą zimę" - przekonuje pan Piotr.

  Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w mediach społecznościowych post, przekonujący o licznych urokach jazdy rowerem. Gwiazda zaskoczyła fanów krótkim, ale za to bardzo sugestywnym komentarzem. Udowodniła, że nadejście wiosny i możliwość zażywania ruchu na świeżym powietrzu to niejedyne powody, dla których warto zdecydować się na przejażdżkę jednośladem.

  Dodatnie temperatury i słoneczna pogoda sprawiły, że sezon rowerowy rozpoczął się już w połowie marca. Jazda na jednośladzie to świetny sposób na poprawę kondycji i dołożenie cegiełki do zminimalizowania smogu. Czy można jeździć rowerem po chodniku?

  Wsiadając na rower, warto pamiętać, że mamy obowiązek go odpowiednio wyposażyć. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemności, a przede wszystkim mandatu, który może wynosić nawet 500 złotych. Co powinien mieć rower, którym poruszamy się po drogach publicznych?

  "Można przewozić towary, można przewozić dzieci".

  Wiele prywatnych osób, jak i organizacji pomaga osobom z Ukrainy zaaklimatyzować się w Polsce. Zalicza się do nich m.in. Stowarzyszenie Rowerowe "Piasta Opole", które wymyśliło oryginalną akcję. - Zbieramy rowery i przekazujemy je dzieciom uchodźców - informuje Piotr Oliwa.

  Dawid i Szymon Godziek są rowerowymi akrobatami. Pochodzą z rodziny z górniczymi tradycjami, sami jednak postanowili zająć się czymś zupełnie innym. Choć jak wspominają, ich dziadek Brunon, a później także tata, jeździli na motorze i próbowali swoich sił w motocrossie.

  Sprawdź porady eksperta.