rower

  rower

  Małgorzata Rozenek-Majdan opublikowała w mediach społecznościowych post, przekonujący o licznych urokach jazdy rowerem. Gwiazda zaskoczyła fanów krótkim, ale za to bardzo sugestywnym komentarzem. Udowodniła, że nadejście wiosny i możliwość zażywania ruchu na świeżym powietrzu to niejedyne powody, dla których warto zdecydować się na przejażdżkę jednośladem.

  Dodatnie temperatury i słoneczna pogoda sprawiły, że sezon rowerowy rozpoczął się już w połowie marca. Jazda na jednośladzie to świetny sposób na poprawę kondycji i dołożenie cegiełki do zminimalizowania smogu. Czy można jeździć rowerem po chodniku?

  Zanim w roku 2003 wprowadzono obowiązek jazdy w kasku (w zawodowym peletonie), w powszechnym użyciu były czapeczki kolarskie. Choć zniknęły na kilka lat, bardzo szybko wróciły do łask, pojawiając się w wersji udoskonalonej. Tak jak niegdyś, chronią przed słońcem i chłodem, a daszek osłania oczy i zapobiega spływaniu deszczu na twarz. Ulepszona wersja pozwala na noszenie czapek pod kaskiem.

  Nadeszła jesień, ale to nie znaczy, że mamy zrezygnować z aktywności na powietrzu. Wystarczy odpowiednio się ubrać i dalej możemy jeździć na rowerze, rolkach czy hulajnogach. Jak zatem się wyszykować, aby z przyjemnością korzystać ze spotów i nie marznąć? O tym opowiedziała nam Agnieszka Kałuża, "Aga Pomaga", blogerka, pasjonatka rowerów, na których jeździ przez cały rok.

  Maja Włoszczowska poinformowała, że padła ofiarą kradzieży. Medalistka olimpijska w kolarstwie górskim opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym zaapelowała o pomoc. Okazało się, że straciła cenne trzy rowery. Funkcjonariuszom policji udało się odzyskać skradziony sprzęt.

  Podstawowe akcesoria kolarskie to także dobrze dobrane skarpety. Jak wybrać te najodpowiedniejsze? Pierwszym kryterium jest oczywiście rozmiar, dopiero później wszystkie inne parametry. Skarpety kolarskie powinny mieć odpowiednią długość, a jak się okazuje często również kolor.

  Kolarstwo górskie jest coraz popularniejszym w Polsce sportem, który spopularyzowała m.in. Maja Włoszczowska. Mogą go trenować dzieci już od 8. roku życia. Jedną z fanek tej dyscypliny jest Karolina Poroś, którą trenuje tata. Jak układa im się współpraca?

  Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.

  Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Spora grupa ludzi w trosce o zdrowie, ale i o środowisko, zamienia cztery kółka na jednoślad. Przybywa też miast, które robią wszystko, aby zachęcić mieszkańców do jazdy na rowerze. Poznaj 20 miejsc, po których jeździ się najlepiej.