Największe błędy w stylizacjach na komunię. Ekspertka wyjaśnia, czego unikać

jak się ubrać na komunię?, stylizacje na komunie
Layne Kennedy/Getty Images
Nastał czas komunii i choć wiadomo, że to wyjątkowy czas dla dziecka, również dorośli, a w szczególności ich rodzice, muszą w dniu wydarzenia prezentować się nienagannie. Czym się kierować i jakich fasonów najlepiej unikać? Sprawdźcie podstawowe rady.

Jak ubrać się na komunię?

Pierwsza komunia święta dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny, przez co warto przemyśleć dokładnie swoją stylizację. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że w kościele obowiązuje pewien dress code. Ze względu na to należy unikać odkrytych ramion. Warto mieć przy sobie marynarkę, którą w każdej chwili można na siebie narzucić. Nasz wygląd powinien być elegancki, ale równocześnie nie zbyt zachowawczy. Dodatkami można sprawić, że nawet najprostszy strój zyska na wytworności. Jakie kolory najlepiej pasują do takiej okoliczności?

- Komunia to jest wydarzenie, które jest rano - w godzinach popołudniowych, wczesnych. Należy więc unikać kolorów czarnych , bo ciemne kolory kojarzą się tak naprawdę z wieczornymi wyjściami, wieczornymi sytuacjami. Na komunię ubieramy się jasno. Pastelowe kolory, świeże - biele, róże, beże, błękity... To jest bardzo dobre wyjście . Panowie również. A często po prostu zakładamy te ciemne kolory i to nieładnie wygląda - tłumaczy stylistka Marta Pożarnik w rozmowie z serwisem Dzień Dobry TVN.

Można zaszaleć z kolorem wtedy, jeżeli przewidujemy dwie kreacje - spokojniejszą i jasną do kościoła, natomiast koktajlową na późniejszy uroczysty obiad, bądź spotkanie z rodziną. Wówczas można pokusić się np. o odcień koralowy, fuksję lub mocniejszy niebieski. Taki zestaw nada nam więcej luzu. Zawsze należy jednak uważać na inną rzecz, a mianowicie różnorakie printy.

- Ja bym wskazała unikanie printów, napisów, czegoś, co jest mocne, bo później po komunii jest sesja zdjęciowa, zazwyczaj dla całej rodziny, a na zdjęciach niedobrze to wygląda, jak mamy na sobie jakieś dzikie wzory. Dobrze wyglądają na zdjęciach stylizacje, które są monochromatyczne, czyste, w jednym kolorze. Czyli np. jasny garnitur, jasna koszula i jasne spodnie, albo po prostu sukienka w jednym kolorze. Dobrze stawiać na takie klasyczne stylizacje, że jak wyjmiemy te zdjęcia za 2-3 lata, nie będziemy mówić: "O Boże, co ja na siebie założyłam, dlaczego tylko mnie widać na tym zdjęciu" - radzi ekspertka.

Błędy w stylizacjach na komunię

Warto wielką uwagę zwracać również na dodatki. Nie mogą one bowiem przytłoczyć całego wydarzenia ani stylizacji. Drobna biżuteria czy modny zegarek to pozornie nic nieznaczące elementy, dzięki którym strój na komunię nabierze niebywałej klasy. Z niektórymi elementami można jednak przesadzić. Stylistka wspomniała ubiegłoroczny zestaw Magdaleny Narożnej, która mimo jasnej tonacji nie trafiła z wyborem. Wszystkiemu winna była... bielizna.

- Jest zbyt wyzywająca, bo po co ten wystający stanik. Przecież to jest święto dziecka, a tutaj widać po prostu wulgarnie stanik, więc takich rzeczy też należałoby unikać. Top z takim stanikiem można założyć do klubu, a nie do kościoła i na obiad rodzinny. Nie pasuje. To jest brak klasy - dodała Marta Pożarlik.

Komunie za pasem, czas na tort! Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości