Śpiochy, body, koszulki, sukieneczki, wszystkie za małe na twoje dziecko ubranka, możemy wykorzystać do uszycia Misia Wspomnisia. Dzięki temu w pięknej maskotce zamykamy wspomnienia z dzieciństwa naszego dziecka. Inicjatorka tego tego pomysłu opowiedziała o wyjątkowych pamiątkach w Dzień Dobry TVN.
Wspomnienia do przytulania
Te wyjątkowe pluszaki nie tylko mogą być pamiątką z dzieciństwa, ale także mogą pełnić funkcję terapeutyczną w radzeniu sobie po odejściu bliskiej osoby. Możemy z ulubionych ubrań po ukochanej osobie uszyć takiego misia. Wtedy, jak zapewnia autorka pomysłu, zawsze jest się do kogo przytulić
- Misie powstały z ubranek, z których wyrosły nasze dzieci. Pozwala to przenieść sentyment, który ukrywamy w pudełkach, szufladach w naszym domu. Każda część misia powstaje z innego ubranka. Mój pierwszy miś powstał z płaszcza po dziadku. Oczy miał zrobione z guzików - opowiadała Claudia Poczman-Kruszewska, twórczyni pracowni szyjącej misie z ubranek.
- Mój syn kocha tego misia od pierwszego wejrzenia. To znak, że się udało. (...) Za granicą takie produkty są wykorzystywane jako terapia po stracie. Pomagają przejść przez proces po stracie kogoś bliskiego - podsumowała.
Jak powstają misie ze wspomnień?
Tworzenie własnego pluszaka to ciekawy proces, w którym możemy puścić wodze fantazji. Jak tłumaczyła inicjatorka, istnieje pełna dowolność jeśli chodzi o faktury czy wzory.
- Misie są wypełniane antyalergicznym materiałem. Sugeruję mieszanie faktur i printów. Sztruks i sukienka w połączeniu spełnią zadanie sensoryczne. Działa to na nasze zmysły - mówiła.
- Możemy dodać imię, wagę, długość dziecka. Mogą być spersonalizowane - podsumowała.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Popularna zabawka może być niebezpieczna. UOKiK ostrzega rodziców: "Ryzyko zakrztuszenia"
- Pluszowe gęsi podbijają turystyczne stragany. Dlaczego wszystkie dzieci chcą mieć właśnie tego pluszaka?
- Gęś, która zaprzyjaźniła się z człowiekiem. "Zachowuje się jak pies"
Autor: Oskar Netkowski
Reporter: Aleksandra Rogowska-Lichnerowicz