wspomnienia

    wspomnienia

    Juliusz Sienkiewicz był wykształconym etnografem związanym z Muzeum w Koszalinie, które poinformowało o jego śmierci. Wnuk polskiego noblisty był wieloletnim dyrektorem placówki, aż do czasu przejścia na emeryturę. Zmarł w wieku 89 lat.

    Piotr Stramowski jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Choć prezentuje się niezwykle męsko z dłuższymi włosami i bujnym zarostem, jako 16-latek wyglądał zupełnie inaczej. Udowodnił to publikując swoje zdjęcie sprzed lat. Jego ówczesny wizerunek mocno zadziwił fanów.

    Wszyscy, którzy dorastali w latach 90. z pewnością potwierdzą, że dzieciństwo w tamtym okresie znacznie różniło się od tego, co obserwujemy dziś. Beztroskie zabawy na trzepaku, lody z serka homogenizowanego, krzyki na osiedlu: "mamo, rzuć mi kanapkę" to była nasza codzienność, którą wielu wspomina z rozrzewnieniem. Co jeszcze powinniście pamiętać, jeśli właśnie wtedy chodziliście do przedszkola czy szkoły?

    10 czerwca urodziny obchodziłaby Anna Jantar. O rocznicy każdego roku pamięta jej córka, Natalia Kukulska. Artystka za każdym razem upamiętnia swoją mamę i wspomina stare czasy. Tym razem opublikowała w mediach społecznościowych archiwalne zdjęcie, a także skrytykowała oprawę graficzną albumu, który ukazał się bez jej wiedzy. "Grafik wyszparował głowę mojej mamy deformując jej kształt" – czytamy.