zabawki

  55-letnia Marina wybrała się na wycieczkę do Berlina. Kobiecie w wyprawie towarzyszył pluszowy miś. Podczas zwiedzania jednej z dzielnic stolicy Niemiec pluszak się zawieruszył. Zrozpaczona turystka wyznaczyła nagrodę tysiąca euro dla osoby, która odnajdzie i zwróci jej maskotkę. Jak wygląda zgubiony miś?

  Z badań przeprowadzonych przez UNICEF wynika, że polskie dzieci mają podwyższonych poziom ołowiu. Pierwiastek ten jest bardzo niebezpieczny i może prowadzić do poważnych zaburzeń neurologicznych.

  Jak zareagowali internauci?

  Maluchy zaczęły spadać z dużej wysokości.

  Wyjeżdżając z dziećmi warto mieć pod ręką ciekawe zabawki i gadżety.

  Zabawy, które pomogą maluchom oswoić emocje, mogą być doskonałym wsparciem dla rodziców. Które z nich wybrać? O tym w kawiarence Dzień Dobry TVN opowiedziała Dorota Maciejec, psycholog dziecięca.

  W Dzień Dobry TVN opowiedział nam o tym, jak łączy rzeźbiarstwo z misją historyczną.

  Jak wygląda nowy model Barbie? Sprawdź.

  Wystarczy odrobina wolnego czasu i chęci, aby zabrać się za domowe majsterkowanie w drewnie. Dzięki temu możesz stworzyć unikatowe zabawki, a także dekoracje do domu. Sprawdź, jak je wykonać.

  Huggy Wuggy to pluszowa przytulanka zyskująca popularność wśród wielu dzieci na całym świecie. "Miłośnik przytulania" stanowi jednak niebezpieczeństwo. Na czym polega? Przed czym przestrzegają pedagodzy?

  Na rozwój dzieci ogromny wpływ mają zabawki, które nie tylko bawią, ale także uczą i pozwalają na poznawanie świata. Które z nich są najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała pedagog i mama dwójki dzieci, Ewa Jodłowska.

  Magdalena Kordaszewska podpowiada, po które zabawki warto sięgnąć w czasie majowego wypoczynku. To nieocenione pomysły na nadchodzące letnie miesiące.

  Zabawki dla szczeniaka pozwalają mu zaspokoić naturalną potrzebę żucia i gryzienia.

  Na czym polega ich unikatowość? W jaki sposób powstają te małe dzieła sztuki?

  Mis Uszatek to dla wielu starszych widzów kultowa postać z bajki. Tę niezwykłą zabawkę z klapniętym uszkiem szyje jeden z polskich zakładów. Jak to się zaczęło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Akcesoria dla królików to niezbędny element ich życia. Zabawki stwarzają królikom idealne warunki do rozwoju i doskonale wypełnieniają im czas. W przeciwnym razie króliki się nudzą i niszczą wyposażenie domu.

  Chomiki to jedne z najpopularniejszych zwierzątek domowych. Przyszli hodowcy powinni zaopatrzyć się w szereg niezbędnych akcesoriów, takich jak klatka, poidełka, miseczki i zabawki. Biorąc pod uwagę fakt, że gryzonie należą do bardzo ruchliwych i aktywnych zwierząt, konieczne jest zapewnienie im możliwości rozładowania energii. Jedną z popularniejszych zabawek jest kula dla chomika służąca do biegania. Należy jednak zauważyć, że część hodowców ma do niej sceptyczne, a nawet negatywne podejście. Z czego ono wynika?

  W jakich schorzeniach mogą pomóc?

  Szczury są bardzo inteligentne i chętnie podejmują różne formy aktywności – zarówno poza klatką, jak i w niej. Zabawki dla szczura to ważna część wyposażenia klatki ogoniastego pupila. Powinny interesować i tym samym mobilizować zwierzę do ruchu.

  Które eksponaty są najciekawsze?

  Dzięki zabawkom wiemy, czym są prądy morskie.

  Wiedzę najlepiej przekazywać dzieciom przez zabawę. Na rynku dostępne są m.in. gry i układanki, które nie tylko sprawią przyjemność dziecku, ale także zmobilizują je do nauki liczenia czy alfabetu.

  Bartek Jędrzejak przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by pokazać widzom Dzień Dobry TVN ciekawe miejsca. Tym razem nie musiał daleko szukać - odwiedził Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie można zobaczyć wyjątkową wystawę, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku.

  "Najważniejsze, że dzięki temu pomagamy" .

  Z klocków Lego można zbudować praktycznie wszystko. Agnieszka i Piotr Rybakowie w ostatnim odcinku programu "Lego Masters" stworzyli smoka. Niestety to nie wystarczyło, aby przejść do finału. Czy wiedzą gdzie popełnili błąd? Dowiecie się tego z naszego materiału?

  Już po 6 miesiącu życia dobrze jest otwierać dziecko na otaczającą go rzeczywistość, by rozwijać jego inteligencję oraz kreatywność. Od czego zacząć i jak prawidło to robić? O tym opowiedziała nam dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcia.

  "Chodzenie po lumpeksach kojarzyło się ze wstydem, a dzisiaj to modne".

  Jeśli nie wiecie, co zrobić z zabawkami, którymi wasza pociecha już dawno przestała się bawić, z pomocą przychodzi akcja, podczas której będziecie mogli wymienić się nimi z innymi rodzicami. W nasze przedsięwzięcie włączyło się stowarzyszenie Współdzielnik (Wolskie Centrum Kultury) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach - to tam trafią zabawki, które zostaną nam z wymiany.

  Magdalena Kordaszewska, ekspert ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci podpowiada, czym najlepiej zająć malucha.

  Kasia Pietrzak pewnego dnia usiadła przy maszynie i zaczęła improwizować. Tak narodził się pierwszy zwierzak o imieniu Heniek. Kobieta pochwaliła się nim w mediach społecznościowych i wkrótce otrzymała zaproszenie na targi rękodzieła w Anglii. O jej pracach zrobiło się głośno.