zabawki

  zabawki

  Jeśli nie wiecie, co zrobić z zabawkami, którymi wasza pociecha już dawno przestała się bawić, z pomocą przychodzi akcja, podczas której będziecie mogli wymienić się nimi z innymi rodzicami. W nasze przedsięwzięcie włączyło się stowarzyszenie Współdzielnik (Wolskie Centrum Kultury) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach - to tam trafią zabawki, które zostaną nam z wymiany.

  Papugi to bardzo mądre ptaki. Badania wykazują, że ich inteligencja jest na poziomie dwu- lub trzyletniego dziecka. Bardzo lubią się bawić. Jest to czynność wręcz niezbędna dla ich prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia. Zabawki dla papug to istotny element wyposażenia ich klatek.

  Nadeszła jesień, pogoda za oknem nie rozpieszcza, a my większość czasu mamy ochotę spędzać w domu pod kocem. Niestety dzieci potrzebują ruchu i to najlepiej w formie zabawy. Jak więc połączyć przyjemne z pożytecznym? O tym opowiedziały nam Anna Nowak oraz doktor Aleksandra Piotrowska, psycholog.

  Połowa wakacji za nami. Jesteście już po urlopie, musicie skupić się na pracy, a wasze najmłodsze pociechy zaczynają narzekać na nudę? Najlepszym sposobem na pokonanie tego stanu będzie puszczenie wodzy fantazji. Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i terapeuta sensoryczny zdradziła nam, jak zaaranżować dziecku wolny czas, by przy okazji się rozwijało i budowało swoją kreatywność.

  Lalka to jedna z najpopularniejszych zabawek niemalże każdej dziewczynki. Może ona mówić, mrugać oczkami, śpiewać czy płakać. W ostatnich latach furorę wśród dzieci na całym świecie robią laleczki LOL Surprise zamknięte w plastikowych kulach. Co to za zabawki? Na czym polega ich fenomen? Sprawdźmy to!

  Jak zrobić tablicę manipulacyjną? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy poszukują idealnej zabawki dla dziecka. Jak się okazuje, zwykła tablica z narzędziami i przedmiotami użytku codziennego może dać maluchom o wiele więcej radości niż wyszukane zabawki ze sklepu. Co warto zatem na niej umieścić? I o czym należy pamiętać?

  Badania prowadzone przez neurobiologów z Uniwersytetu Cardiff udowodniły, że zabawa lalkami aktywuje obszar mózgu odpowiedzialny za przetwarzanie informacji społecznych, w tym za empatię. To cenne odkrycie, szczególnie w czasach pandemii, gdy kontakt dziecka z rówieśnikami jest znacznie ograniczony. O tym, jak samodzielna zabawa wpływa na rozwój maluchów, opowiedziały nam Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca oraz Sylwia Anderson-Hanney, trenerka umiejętności wychowawczych.

  Psy i koty zostawione same w domu potrafią wyrządzić wielkie szkody. Choć przez ostatnie miesiące, podczas pracy zdalnej, mieliśmy nad nimi nieco większą kontrolę, wszystko może się zmienić, gdy wrócimy do pracy. Warto więc nieco wcześniej zadbać o gadżety, które skutecznie zajmą nasze czworonogi na kilka godzin. Najciekawsze zabawki pokazał nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.

  Inspekcja Handlowa skontrolowała dwanaście modeli zabawek dla dzieci poniżej trzech lat, m.in. książeczki do kąpieli czy kostkę do gry. Część z nich zawierała niedozwolone stężenie toksycznego przy połknięciu fosforanu tris. W przypadku niektórych modeli stwierdzono braki formalne.

  Zabawki drewniane zawojowały rynek już parę lat temu. Ich popularność nie słabnie a wręcz przeciwnie. Z roku na rok rośnie i trudno się dziwić. Zabawki z drewna są nie tylko ładne, ale także ekologiczne i trwałe. Jukki jako producent zabawek drewnianych oferuje szeroki wybór i atrakcyjne ceny. Przedstawiamy modele dostępne w sklepie Jukki, które cieszą się największą popularnością.