Parenting

    Parenting

    W związku z koniecznością wdrożenia unijnej dyrektywy work-life balance z 2019 roku, zmienią się przepisy między innymi w kwestii urlopów rodzicielskich. Do tej pory mogła z niego skorzystać matka lub ojciec po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Prace legislacyjne wciąż trwają. Co ma się zmienić od sierpnia?

    Programy społeczne mające na celu zachęcenie Polaków do powiększania rodzin nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Okazuje się, że lepiej niż finansowa zachęta, może podziałać czas wspólnie spędzony w domu. Tak przynajmniej wynika z niemieckich analiz.

    Choć do rozpoczęcia szkoły zostało jeszcze trochę czasu, to część rodziców już teraz zaczęła kompletować wyprawkę szkolną dla swoich dzieci. Co gorsza, jak wynika z obliczeń, ekspertów, za podręczniki, książki, czy szkolne przybory trzeba zapłacić znacznie więcej niż w zeszłym roku. Z jakimi kosztami muszą się jeszcze mierzyć rodzice? Na co wystarczy im 300 złotych z programu "Dobry start"? Odpowiedzi na te pytania szukała reporterka TVN24.

    Charli Kate i Cullen Adamsowie to wyjątkowa para, która mimo licznych przeciwności losu postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Z uwagi na choroby związane z niedoborem wzrostu, małżonkowie wielokrotnie informowani byli przez lekarzy o konieczności rezygnacji z rodzicielstwa. Zakochani postanowili jednak sprzeciwić się rekomendacjom medyków, dzięki czemu powitali na świecie trójkę dzieci. Najmłodsza pociecha nie odziedziczyła ich przypadłości.