Katarzyna Madej to ratowniczka medyczna, która od dwóch lat uczy przedszkolaków, jak udzielić pierwszej pomocy. Ponadto dba, by najmłodsi mogli dzielić się zdobytą wiedzą z rodzeństwem czy rodzicami. Jak wyglądają zajęcia prowadzone przez instruktorkę?
Październik to miesiąc świadomości ADHD. Jak wygląda codzienność osób, które usłyszały taką diagnozę? Co może sugerować, że dana osoba ma właśnie ADHD. O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Agata Strzegowska, osoba z ADHD, Kamila Szulc, mama dziecka z ADHD oraz dr Wenesa Gajos, psychiatra, kierowniczka Poradni ADHD u Dorosłych w Centrum Terapii Dialog.
Codziennie czy co kilka dni? W czym? I przede wszystkim - jak trzymać malucha w czasie kąpieli? Wszelkie wątpliwości naszych czytelników i czytelniczek rozwieje Monika Łapczyńska, położna i fizjoterapeutka.
Kolki niemowlęce to najbardziej znana i prawdopodobniej najmniej zrozumiała przypadłość dotykająca dzieci krótko po narodzinach. Jej uciążliwość sprawia, że zarówno specjaliści, jak i matki, wciąż szukają skutecznego sposobu na pozbycie się jej.
Zaledwie jedno przytulenie może uratować komuś życie. Przekonała się o tym pewna mama. Gdy złapała w objęcia swoją córkę, wyczuła na jej żebrach zgrubienie. Dziecko trafiło do szpitala. Szybka interwencja lekarzy ocaliło go przed najgorszym.
Mimo że haluksy najczęściej rozpoznawane są kobiet, to czasem zdarza się, że dotykają również dzieci. Co przyczynia się do powstawiania? Jak leczy się tego rodzaju deformacje u młodych osób? Zapytaliśmy o to dr Konrada Słynarskiego, ortopedę.
Dziś przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka tabliczki mnożenia zazwyczaj odbywa się w drugiej i trzeciej klasie szkoły podstawowej. Niektóre maluchy nie mają najmniejszych problemów z jej opanowaniem, jednak część dzieci będzie potrzebować pomocy w nauce.
Niedotlenienie okołoporodowe jest największym zagrożeniem dla życia dziecka w trakcie porodu i bezpośrednio po nim. Może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym mózgowego porażenia dziecięcego. Wszystko zależy od tego, ile czasu maluchowi brakowało tlenu. 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.
Pojawienie się w domu pierwszego dziecka zwykle związane jest z silnymi emocjami. Z każdym kolejnym potomkiem emocje zaczynają opadać i rozsądek wraz doświadczenie przejmują kontrolę nad nerwami. Czy pierwsze dziecko faktycznie jest bardziej stresujące, niż opieka nad jego rodzeństwem opowiedzieli w Dzień Dobry TVN goście - Justyna Kozłowska, dziennikarka i mama, Wojciech Błach, aktor i tata oraz Monika Perkowska, psycholożka dziecięca.
O problemie przemocy ekonomicznej w szkołach rozmawiali w Dzień Dobry TVN Michalina Popko, która doświadczyła tego typu gnębienia w podstawówce oraz Marcin Józefaciuk, nauczyciel.
Podczas gdy jedni rodzice nie widzą powodu, by ich dziecko bezpodstawnie opuszczało szkołę, ta młoda mama wypracowała w swoim domu nieco inne zasady. Jak się okazuje, raz w miesiącu pozwala swojej córce na nieobecność na lekcjach. W tym czasie zabiera ją m.in. na zakupy.
Ta sytuacja to przestroga nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim rodziców. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Do sieci trafiło bowiem nagranie, w którym mała dziewczynka, leżąc na pomoście karmi ryby. W ciągu kilku sekund doszło do niebezpiecznego zwrotu akcji. Co się wydarzyło?
W okresie dojrzewania ciało dziewczynki nabiera bardziej kobiecych kształtów, zaczynają też rosnąć piersi. Tym samym konieczny jest wybór pierwszego biustonosza. Jak się do tego zabrać? Na co zwrócić uwagę? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Anna Zawadzka, brafitterka oraz dr Małgorzata Uchman – Musielak, ginekolog, położnik.