Wielu rodziców zastanawia się, co można podarować dziecku na Mikołajki bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Przedstawiamy kilka uniwersalnych pomysłów, które spodobają się chłopcom i dziewczynkom, a można wykonać je samodzielnie z niewielkim nakładem pracy.

  Zofia Zborowska- Wrona kolejny raz zdecydowała się na poruszenie tematu tabu za pomocą mediów społecznościowych. Jasno wyraziła swoją opinię na temat zabezpieczania krwi pępowinowej. Pobranie komórek macierzystych może znacząco wpłynąć na przebieg leczenia poważnych chorób, takich jak białaczka. Aktorka przyznała, że do samego końca zwlekała z podjęciem decyzji.

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy dziecko zaczyna mówić. Choć rozwój mowy przebiega według podobnego schematu, rozpoczęcie komunikacji werbalnej może nastąpić zarówno przed drugim rokiem życia, jak i w wieku trzech lat. Warto jednak wiedzieć, kiedy brak mowy jest sygnałem świadczącym o zaburzeniach rozwojowych.

  Agata Rubik, Olivier Janiak i Krzysztof Hołowczyc zdradzają, jakimi rodzicami są. Opowiadają o tym, czy jako osoby znane również w mediach elektronicznych, pozwalają swoim dzieciom korzystać z internetu.

  Nadmierna troska o dziecko nie jest odpowiednią postawą rodzicielską. Zdaniem psychologów nadopiekuńczość to nieumyślne krzywdzenie dziecka, które polega na wyręczaniu go, pozbawianiu pewnych praw oraz zmniejszaniu jego odpowiedzialności.

  Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem "pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy o wydarzeniach z drugiej połowy dwudziestego wieku". - Dlatego uczniowie od pierwszych klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot - ogłosił.

  "Nie mogę zrozumieć, dlaczego taka sytuacja miała miejsce". Historią śmierci młodej kobiety, w szpitalu w Pszczynie żyje cała Polska. Niestety, podobne historie nie są rzadkością. Blogerka, Noemi Pawlak podzieliła się z nami swoim doświadczeniem. W 23 tygodniu ciąży odeszły jej wody płodowe. W ciągu kilku chwil z nastolatki stała się kobietą, zaciekle walcząc o życie swoje i dziecka.