Ferie w województwie podlaskim. Co warto zwiedzić? Atrakcje i terminy

Dzieci bawiące się na śniegu
Ferie w województwie podlaskim. Co warto zwiedzić? Atrakcje i terminy
Źródło: Milos Dimic/Getty Images
Styczeń to miesiąc, w którym dzieci mają zimową przerwę od zajęć. Z tego powodu wiele osób szuka sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kiedy wypadają ferie zimowe dla województwa podlaskiego w 2024 roku? Co warto zwiedzić w regionie?

Ferie zimowe

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Gdy zabraknie śniegu w ferie - wypróbuj nartorolki!
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ferie 2022 - raport z wybranych miast
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Ścianka wspinaczkowa pomysłem na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zajęcia z beatboxu – pomysł na ferie
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Zakopane - Jak nie narty, to co?
Bezpieczeństwo na stokach
Bezpieczeństwo na stokach
Fala turystów w górach
Fala turystów w górach

Kiedy wypadają ferie w województwie podlaskim w 2024 roku?

Ferie w województwie podlaskim w 2024 trwają od 22 stycznia do 4 lutego. W tym samym terminie wolne od szkoły będzie także w warmińsko-mazurskim.

Już w zeszłym roku ponownie powrócił podział na województwa podczas zimowych ferii. Ma to na celu rozładowanie ruchu turystycznego oraz umożliwienie wypoczynku dla wszystkich uczniów. Podczas przerwy od szkoły warto pamiętać, że wciąż istnieje ryzyko zachorowania nie tylko na COVID-19, ale również na grypę i wirusa RSV.

Atrakcje, które warto zwiedzić w ferie w województwie podlaskim

Podlasie słynie z lasów, które warto odwiedzić również zimą. Dla fanów sportu polecić można liczne trasy biegowe - najpopularniejszym miejscem na tego typu aktywność jest Supraśl położony na polanie w Puszczy Knyszyńskiej. Jadąc na północ, w pobliżu Suwałk dostępny jest stok narciarski w Szelmencie.

Fani natury z pewnością znajdą coś dla siebie. Na terenie Podlasia są liczne rezerwaty, parki krajowe i puszcze, w których znajdziemy liczne trasy piesze. Jeżeli ktoś miałby ochotę na zimowe wędrówki wokół jezior - najlepiej udać się do puszczy Augustowskiej. Dla wytrwałych w regionie organizowane są nawet zimowe spływy kajakowe. Co więcej, na Podlasiu można stosunkowo łatwo zobaczyć żubry, nie tylko na terenie pokazowych wybiegów. W tym celu warto poruszać się bocznymi drogami i odwiedzać mniejsze miasta.

W związku z wprowadzeniem zakazu przebywania na obszarze przyległym do granicy, część atrakcji może mieć utrudniony dostęp - nie ma możliwości zwiedzania atrakcji Tatarskich, a także utrudniony jest dostęp do Białowieskiego Parku Narodowego. Z czego część atrakcji w Białowieży jest możliwa do odwiedzenia, przy czym swobodny wjazd jest jedynie od strony Hajnówki. 

Lokalne Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowują specjalną ofertę zajęć dodatkowych i półkolonii, dlatego warto sprawdzać ich strony internetowe. Podobnie sprawa wygląda z zajęciami prowadzonymi przez Muzea i Domy Kultury - często można skorzystać z dodatkowych warsztatów, które rozwiną zainteresowania dziecka. Fanom kina polecamy uczestnictwo w wydarzeniach Białostockiego Ośrodka Kultury, który przygotował pokazy dla najmłodszych. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Milos Dimic/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości