Aktywne i darmowe ferie zimowe. Co miasta oferują uczniom?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Ferie 2024 – darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży
Co zrobić, żeby nasz balkon zachwycał także zimą?
Co zrobić, żeby nasz balkon zachwycał także zimą?
Jak pięknie wyglądać zimą na ślubie? Stylizacje dla gości
Jak pięknie wyglądać zimą na ślubie? Stylizacje dla gości
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Jak pielęgnować skórę zimą?
Jak pielęgnować skórę zimą?
Jak hartować niemowlaka zimą?
Jak hartować niemowlaka zimą?
Pływa zimą na elektrycznej desce po Bałtyku
Pływa zimą na elektrycznej desce po Bałtyku
Idzie zima. Jak dbać o włosy?
Idzie zima. Jak dbać o włosy?
Morsowanie czas zacząć
Morsowanie czas zacząć
Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?
Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?
Kajaki zimą
Kajaki zimą
Kożuchy jesień-zima 2022/23
Kożuchy jesień-zima 2022/23
Ferie zimowe nie muszą być spędzone przed ekranem smartfona. Wiele polskich miast oferuje darmowe aktywności dla młodzieży. Kamery Dzień Dobry TVN sprawdziły, gdzie warto się udać, by uniknąć nudy. Co przygotował w te ferie dla młodzieży Olsztyn, Elbląg, Łomża i Białystok?

Co robić w ferie w Olsztynie i Elblągu?

Ferie zimowe w polskich szkołach rozpoczęły się na dobre. Po województwie mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim przyszedł czas na przerwę od zajęć dydaktycznych w warmińsko-mazurskim, podlaskim. Kamery Dzień Dobry TVN sprawdziły, jakie darmowe atrakcje dla uczniów przygotowały poszczególne miasta tych województw. W Olsztynie dzieci mogą m.in. udać się do planetarium lub na jedno z trzech lodowisk miejskich, z których można korzystać za darmo w godzinach porannych. W Elblągu najwięcej dzieje się za to w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jak przekonywała rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak, dzieci mogą skorzystać z zajęć na krytej pływalni, z tenisa stołowego, ślizgawek i kursu pierwszej pomocy. - Zapraszamy też na wycieczki rowerowe, mimo zimowej aury. Zajęcia są wszystkie otwarte, zachęcamy, by popatrzeć w harmonogramy, co gdzie i o której się dzieje - dodała urzędniczka.

Zimowe aktywności w Łomży i Białymstoku

Na Podlasiu na szkolną młodzież czeka również moc atrakcji. W Łomży Miejski Dom Kultury oferuje m.in. bezpłatne warsztaty z kultury i tradycji Afryki. Białystok zaprasza z kolei wszystkich uczniów do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. - Największą zaletą Białegostoku jest jego położenie - jest tutaj i śnieg, i mróz. Zachęcam do skorzystania z Ośrodka na Dolinach, gdzie można korzystać z tras biegowych, narciarskich i miło spędzić tam czas - podsumował zastępca Prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: M. Sadowski, P. Stolc, Ł. Zagórski

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości