Olsztyn

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie to jedna z najbardziej wszechstronnych uczelni w Polsce. Młodzi ludzie, którzy decydują się właśnie tam kontynuować swoją edukację, mają do wyboru wiele różnorodnych kierunków. To jednak nie wszystkie zalety studiowania na tej uczelni. Dlaczego jeszcze warto ją wybrać?

  Para architektów - Kasia i Grzegorz od lat kochają Olsztyn i pasjonują się jego historią. Nie ma więc się czemu dziwić, że na swoje miejsce na ziemi wybrali dawny arsenał broni w starych koszarach wojskowych. W programie "Nieoczywiste miejsca" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ten wyjątkowy apartament.

  1,5-roczna dziewczynka wyszła niepilnowana z olsztyńskiego żłobka. Samotnie spacerujące dziecko zauważył pracownik myjni samochodowej, który natychmiast wezwał policję. Jak opiekunowie mogli nie zauważyć, że maluch opuścił placówkę?

  Olsztyn postanowił stawić czoła niskim temperaturom. W związku zapowiadanymi mrozami służby zarządzania kryzysowego miasta zdecydowały, że na przystankach zostaną ustawione koksowniki.

  Rozpoczął się proces 17 policjantów z olsztyńskiej komendy miejskiej, oskarżonych m.in. o stosowanie tortur wobec przesłuchiwanych osób. Funkcjonariuszom przedstawiono łącznie 72 zarzuty. Sprawa będzie się troczyć przed Sądem Rejonowym w Ostródzie.

  Przez całą Polskę przetacza się fala protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Podczas manifestacji w Olsztynie policja zatrzymała 14-letnią dziewczynę. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny. Nastolatka ma odpowiedzieć za współorganizowanie nielegalnego zgromadzenia.

  Zyskał ogólnopolski rozgłos, dzięki jednemu z plotkarskich portali. Wówczas ujęcia jego niesamowitej muskulatury w mig ujęły serca tysięcy kobiet. Teraz w Dzień Dobry TVN Tomasz Szymonowicz opowiedział o swoich niezwykłych zainteresowaniach. Jak je godzi?

  Kolizja w Olsztynie. 100-letni kierowca, podróżujący z 95-letnią kobietą, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Policja zatrzymała prawo jazdy mężczyzny, które posiadał od 68 lat.

  W Olsztynie odbył się bieg na sześć łap. Jest to akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z psiakami "bezdomniakami". Imprezie przyglądał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Na naszych oczach dosięgnęła go strzała amora :)

  Pacjentka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie spodziewała się bliźniąt. Niestety jedno z nich zmarło w ok. 19 tygodniu ciąży i doszło do poronienia. Lekarze zdecydowali się na wykonanie skomplikowanego zabiegu zahamowania akcji porodowej, dzięki któremu kobieta mogła utrzymać i urodzić drugie dziecko. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dra Tomasza Waśniewskiego i dra Norberta Derę, aby powiedzieli nam o przeprowadzonym przez siebie zabiegu. Dlaczego jest on taki ryzykowny? Przez ile tygodni lekarzom udało się utrzymać tę ciążę? W jakim stanie urodziło się drugie dziecko?

  Matka dwójki dzieci z Olsztyna zostawiła je w "oknie życia". Kobietę odnalazła policja, by dowiedzieć się, dlaczego zdecydowała się na ten rozpaczliwy gest. Czy zostawienie dziecka w oknie oznacza zrzeczenie się praw rodzicielskich? Dlaczego rodzice decydują się na taki krok? I jak wygląda życie dzieci, które zostały zostawione w "oknie życia"? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Danutą Polańską, dyrektorem Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku.

  Olivier Janiak, Przemysław Cypryański i Adrianna Palka od samego rana zachęcali naszych widzów do aktywnego spędzania czasu wolnego. Przy okazji, w ramach akcji T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami, każdy pokonany przez nas kilometr, przekłada się na realną pomoc potrzebującym. Do dzieła!

  Mateusz Hładki trochę zgłodniał, dlatego postanowił wybrać się do plażowej strefy Sokołowa. Tam o jego podniebienie zadbali: doradca kulinarny Dominik Moskalenko i finalista MasterChef Bartek Adamski.

  Na olsztyńskiej plaży, w pachnącej strefie Palmer's, o wakacjach spędzanych w Polsce Mateuszowi Hładkiemu opowiedziała Eva Halina Rich. Podczas rozmowy aktorka zdradziła też jaki jest sekret jej urody. Zobaczcie!

  W deszczu, bez pieniędzy, ale za to z uśmiechem na twarzy. Nasi autostopowicze: Ula Chincz, Filip Chajzer, Katarzyna Olubińska i Marcin Sawicki mieli za zadanie dotrzeć do Olsztyna autostopem. Zobaczcie, jak umilali kierowcom podróż, kto musiał robić pajacyki i, który zespół dotarł pierwszy do celu - Ula i Filip czy Kasia i Marcin. To była szalona wyprawa! :-)

  Rodzinnym miastem pisarza i kabareciarza Przemysława Borkowskiego jest Olsztyn. O jakich tajemnicach miasta powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej? Gdzie ją zabrał?

  Zamek w Olsztynie - tu 500 lat temu mieszkał i pracował Mikołaj Kopernik. Tu również skonstruował tablicę astronomiczną wyznaczającą początek wiosny. Jak działa? Jakie jeszcze pamiątki po astronomie, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię zostały na zamku? W Olsztynie był prezenter Pogody Dzień Dobry TVN Maciej Dolega.

  W Olsztynie mieszka nowa "perfekcyjna pani domu", której dom od początku grudnia przygotowany jest w każdym detalu do świąt. Poznajcie Małgorzatę Kowalewską-Kawurę, panią domu i blogerkę DIY, bohaterkę kolejnego odcinka cyklu "Odpicowane mieszkanie". Odwiedziła ją reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Czy udało jej się nauczyć Kasię robienia świątecznych lampionów?

  Jeśli nie macie pomysłu na niedzielny obiad, skorzystajcie z propozycji Pauliny Hofman, autorki bloga "Smakowity kąsek". To będzie tradycyjna polska kuchnia w nowoczesnym wydaniu.

  SUP zyskuje coraz więcej miłośników na świecie. Na czym polega ta dyscyplina sportowa? O tym z Olsztyna jedna z prekursorek SUP i mistrzyni Polski Joanna Polaczyk. Zapraszamy na finał Projektu Plaża.

  W Kołobrzegu, za sprawą Ani Kalczyńskiej, Filipa Chajzera i Dzień Dobry Wakacje, panuje dziś gorąca atmosfera. A jak się bawi Olsztyn? Zobaczcie, jak plażuje się w Olsztynie i skorzystajcie z ostatnich dni wakacji - zachęca Was do tego Anna Dec, specjalna wysłanniczka Projektu Plaża.

  Jedna z córek Ewy Błaszczyk - Ola Janczarska - kilanaście lat temu zapadła w śpiączkę. Jest jednak nadzieja, że dziewczyna wybudzi się z niej dzięki - przeprowadzonej w szpitalu klinicznym w Olsztynie - operacji wszczepienia stymulatora. Drugą osoba, która tego samego dnia przeszła ten zabieg była 24-letnia Agnieszka z Warszawy, która zapadła w śpiączkę po wypadku komunikacyjnym. Na Warmię wysłaliśmy dziennikarza Dzień Dobry TVN Marcina Sawickiego, by spotkał się z Ewą Błaszczyk i zapytał o szczegóły operacji oraz nadzieje z nią związane. Podczas rozmowy mogliśmy się przekonać, jak dobre uczynki przyciągają inne dobre uczynki. Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich zabiegów!

  Grupa kobiet z Olsztyna stworzyła jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Czy w czasie pracy towarzyszy im strach? Co robią na co dzień? Czy ze strażą wiążą swoją przyszłość? I jak reagują mężczyźni na widok strażaczek? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Anna Romańczuk-Koprucka, Agnieszka Sarmacka, Małgorzata Piórkowska, Alicja Świder i Laura Poza.

  "Projekt Plaża" przeniósł się z nadmorskiego wybrzeża nad jezioro Ukiel. Nasza ekipa jest w Olsztynie. Miasto zachęca turystów zielenią oraz jeziorami, których jest aż 15! W wakacje Olsztyn jest więc pełen atrakcji. Jakich? Sprawdził to nasz dziennikarz Olivier Janiak.

  "Przysmak podniebienia, królewskie marzenie, dziś, w Rusi pod Olsztynem czeka na mnie kawiorowe spełnienie" - tak Mikołaj Rey zapowiedział swoją kolejną podróż kulinarną. Jak się produkuje w Polsce kawior? Jak smakuje? Ile kosztuje? Mikołaj Rey był gościem Dzień Dobry TVN.

  Utalentowany i na dodatek niezwykle przystojny kanadyjski wokalista - Matt Dusk był gościem Kingi Rusin i Roberta Kantereita w ostatnim programie Dzień Dobry Wakacje. Opowiedział im o swojej najnowszej płycie, o tym dlaczego tak lubi Polskę, czy mówi już po polsku i jak często bywa w Olsztynie. Zobaczcie występ Matta Duska na żywo w plenerowym studiu Dzień Dobry Wakacje na Wybrzeżu Helskim w Warszawie!

  ...oczywiście taniec! Dlatego Pavlović została organizatorką 19. edycji Turniej Tańca Supadance Polish Open Championships, który powrócił do Olsztyna. W turnieju wzięło udział 39 par z pierwszej 50 światowej. - Bardzo trudno ściągnąć światowej sławy pary do Olsztyna, miasta, gdzie nie ma lotniska - mówiła w Dzień Dobry TVN Iwona Pavlović.