lodowisko

  Z workiem medali po raz kolejny wróciły z Mistrzostw Polski łyżwiarki synchroniczne z Gdańska. Niezwykłą drużynę i jej trenerkę Agnieszkę Filipowicz odwiedziła nasza reporterka. Na czym polega piękno tej dyscypliny sportu?

  W sobotni poranek Dorota Gardias odwiedziła Arenę Lodową w Tomaszowie Mazowieckim. To miejsce, w którym rozwijają się młode łyżwiarskie talenty. O tym, że na naukę nigdy nie jest za późno, przekonywał trener Jaromir Radke.

  Jedyny w Polsce tor do curlingu znajduje się w Łodzi. To właśnie tam trenują najlepsi w kraju zawodnicy - Aneta Lipińska i Konrad Stych. O zasadach tej olimpijskiej dyscypliny opowiadali naszemu reporterowi Robertowi Stockingerowi, który postanowił spróbować swoich sił w szczotkowaniu na lodzie. Zobaczcie, jak mu poszło.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak wybrał się do Lublina na lodowisko. Uczył się jazdy na łyżwach pod okiem... pingwina. Jak mu szło? :)

  W Tomaszowie Mazowieckim, m. in. za sprawą Zbigniewa Brodki, otwiera się arena lodowa. Tu młodzi pasjonaci łyżew będą mogli trenować. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Tomasz Zubilewicz spotkał się tam o olimpijczykiem Jaromirem Radke, który wytłumaczył jak różni się praca łyżwiarza na prostej i na łuku oraz dlaczego lód musi mieć różne temperatury w różnych miejscach. A jak trenują młodzi sportowcy?

  Zaczynają się ferie zimowe. Jak zorganizować dziecku czas, by nie spędziło dwóch tygodni przed komputerem? Dziennikarz Dzień Dobry TVN wybrał się na lodowisko w Tychach, by sprawdzić, co oferuje dzieciakom w czasie zimowych wakacji. Zobaczcie, jak sprawdził się w roli hokejowego bramkarza!

  Zimą lodowiska zapełniają się amatorami łyżwiarstwa. Niestety są też śmiałkowie, którzy jeżdżą na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. O to, jak należy zachowywać się na zamarzniętych zbiornikach wodnych zapytał Płetwonurków RP prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Czy sam wszedł do lodowatej wody?

  Dziś Bartek Jędrzejak zabrał kamerę Dzień Dobry TVN do Gliwic gdzie spotkał się z kadrą Polski w curlingu! Czy wprowadzenie pokazów cheerleaderek w przerwach meczu curlingowego to dobry pomysł?

  Katarzyna Łaska w polskiej wersji bajki wykonuje piosenkę „Mam tę moc”. Tylko dla Dzień Dobry TVN Kasia wykonała ją w otoczeniu zdolnych dzieciaków na warszawskim lodowisku. Ile wokalistek Kasia pokonała na castingu? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z polską Elsą, czyli Kasią Łaską.

  Po Dorocie Gardias, przyszedł czas na Bartka Jędrzejaka. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN także chciał się nauczyć tańca na lodzie. Pomagała mu w tym mistrzyni łyżwiarska byłej Czechosłowacji Renata Aleksander. Czy Bartkowi udało się zatańczyć na lodzie? Kogo trenowała Renata? Czym różnią się łyżwy do jazdy figurowej od łyżew hokejowych?

  Na czas zimy Stadion Narodowy w Warszawie został przekształcony w miasteczko lodowe. Jakie atrakcje czekają na amatorów białego szaleństwa? Specjalnie dla Dzień Dobry TVN sprawdziła to prezenterka pogody Dorota Gardias.

  Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak sam sprawdził trwałość lodu na Narodowym. Zobaczcie, jak powstała ślizgawka, której miało nie być!