Białystok

  Białystok

  Projekt odniósł już wiele sukcesów, m.in. zajął pierwsze miejsce w konkursie "Młody Innowator".

  Restauracja z wietnamską kuchnią nie zdała egzaminu. Czy uda się ją uratować?

  W poniedziałek, 6 grudnia 17-letni uczeń I LO w Białymstoku nagle źle się poczuł w trakcie lekcji. Został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł kilka godzin później. Nastolatek interesował się chemią. Istnieją podejrzenia, że mógł zatruć się jakąś substancją chemiczną. Sprawą zajęła się prokuratura.

  Rodzice kilkudziesięciu uczniów jednej z podstawówek w Białymstoku postanowili zaprotestować, ponieważ od kilku lat, w jednej z klas, dzieci są ofiarami agresji. W ramach strajku nie pozwolili swoim pociechom uczęszczać do szkoły w trosce o ich bezpieczeństwo. - To nasze wołanie o pomoc, boimy się najgorszego - powiedziała jedna z mam.

  Dziewczynki trafiły do szpitala z infekcjami i pogryzione przez insekty.

  Paula Gorlo zapisze się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa. Pochodząca z Suwałk sportsmenka wykonała oszałamiającą liczbę podciągnięć w ciągu 24 godzin. Nowa rekordzistka, z zawodu dentystka, zdeklasowała swojego poprzednika o 344 powtórzeń.

  Muzyka, rodzinne miasto Białystok i przede wszystkim - żona Joanna - to największe miłości aktora Pawła Małaszyńskiego. Od 17 lat gra z zespołem Cochise, a od prawie 30 jest szczęśliwie zakochany.

  Różeniec to roślina, której właściwości znane są od ponad 1000 lat. Jest prawdziwym remedium na spadki energii, słabą pamięć, problemy z koncentracją, uczeniem się. Może być również używany jako naturalny substytut kawy.

  Siostry Mancewicz urodziły się w Australii, ale pokochały Białystok. W Dzień Dobry Wakacje pojawiły się z dziećmi Rozalii i opowiedziały, co przyciąga je na Podlasie. Czym ten rejon zachwycił je najbardziej?

  Nowoczesne gospodynie wiejskie nie chodzą w strojach ludowych, a ich znakiem rozpoznawczym są szpilki w soczystym malinowym kolorze. Pochodzące z niewielkiej wsi Kuriany dziewczyny nie boją się żadnych wyzwań i umiejętnie łączą nowoczesność z tradycją. Biorą udział w wielu społecznych inicjatywach, a w wolnych chwilach lepią też pierogi. O swojej aktywności opowiedziały w Dzień Dobry Wakacje.

  Białystok stawia na rowerzystów. Dzięki rozległej sieci ścieżek miasto można przejechać ekologicznym jednośladem. Wyprawa rowerowa to nie tylko alternatywna forma transportu i sportowej aktywności, ale też okazja do przyjrzenia się z bliska atrakcjom miasta. Oto kilka z nich.

  EV - Wozduch 1 - tak nazywa się robot badający poziom smogu. Urządzenie stworzyli uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Na czym polega ich niezwykły projekt?

  Robi furorę na całym świecie. W czym tkwi jego fenomen? Uwielbiany taniec "Jerusalema" zatańczyliśmy razem studiu, a nasi reporteży odwiedzili Gdańsk i Białystok, żeby dawka pozytywnej energii dotarła do całej Polski. Dołączcie do nas!

  Ojciec Ditrick Julius Sanga z Tanzanii w zeszłym roku w warszawskim Orszaku Trzech Króli wzbudził powszechne zainteresowanie. Wcielił się wówczas w postać króla afrykańskiego i przemierzył warszawską starówkę na wielbłądzie. Teraz w Polsce jest już trzy lata. Jak mu się żyje w naszym kraju?

  Na wigilię stacja TVN i miasto Białystok przygotowali bożonarodzeniową niespodziankę – "Koncert Kolęd w Białymstoku". Aby umilić widzom świąteczny wieczór, artyści zaśpiewają tradycyjne utwory w pięknych aranżacjach muzycznych. O której i gdzie oglądać program? Szczegóły zdradziła Sandra Hajduk.

  Ciała 10-letniej dziewczynki oraz jej rodziców i babci zostały znalezione w jednym z domów jednorodzinnych w Białymstoku. Początkowo sądzono, że wszyscy zginęli na skutek wybuchu gazu, jednak po wstępnych oględzinach policja uznała, że mogło dojść do rozszerzonego samobójstwa.

  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, turystyka stopniowo się odmraża, a my możemy podróżować po naszym pięknym kraju. Białystok czeka na przyjezdnych. Stolica Podlasia ma wiele atrakcji do zaoferowania.

  W kuchni Dzień Dobry Wakacje: kiszka ziemniaczana, bliny, pasta śledziowa, chłodnik białostocki i buza czyli specjały kuchni podlaskiej przygotował dla nas i naszych widzów Grzegorz Chlebowicz. Smacznego!

  Spędził tu dzieciństwo i młodość. Jak mówi: "Gdybym mógł się zawodowo rozwijać w naszym mieście, tak jak marzyłem, to na pewno nigdy bym z niego nie wyjeżdżał". O swoim ukochanym Białymstoku, Marcinowi i Kindze opowiedział Paweł Małaszyński. Dlaczego aktor wyciął niegdyś wszystkie lilie w parku? Zobaczcie.

  Gościem plenerowego studia Dzień Dobry Wakacje, w ogrodach Pałacu Branickich, był prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Co stolica województwa podlaskiego ma do zaoferowania turystom i mieszkańcom i co sprawia, że Białystok jest uznawany za "najlepsze do życia" miasto w Polsce? Zobaczcie!

  Ostatnio głośno było o wypadzie do jednej z dyskotek w Białymstoku rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak się bawią ludzie w mniejszych i większych miastach oraz czy tzw. szpan nadal jest w modzie. Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: rapera i dziennikarza Tomasza Kleyffa aka CNE, dziennikarkę i modelkę Dominikę Zasiewską oraz muzyka Tomasza Niecika.

  Prezenter pogody Bartek Jędrzejak przyjechał do Białegostoku, aby spotkać się z Rafałem Średzińskim - prezesem stowarzyszenia "My Dla Innych". Pan Rafał jest znanym w Białymstoku działaczem społecznym i wraz ze stowarzyszeniem zamierza wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Banku Zachodniego WBK "Tu mieszkam, tu zmieniam". Jak mobilizuje ludzi do działania? Co stowarzyszenie zamierza zrobić w ramach akcji "Tu mieszkam, tu zmieniam"?

  Niezmordowany w wyszukiwaniu okazyjnych podróży - Jakub Porada znalazł kolejną świetną okazję. Zobacz, ile zapłacił za podróż do Białegostoku i co udało mu się zwiedzić!

  Co 22 czerwca wydarzy się w Białymstoku? Dlaczego warto zwiedzić to miasto? Sprawdził to Bartłomiej Jędrzejak.