To miasto stało się stolicą bezpieczeństwa Polski. "Zapadły tam ważne decyzje"

238A2296
Źródło: Dzień Dobry TVN
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Białystok stał się stolicą bezpieczeństwa Polski. Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego zapadły w tym mieście bardzo ważne decyzje, omawiana była m.in. sytuacja na wschodniej granicy kraju. Co ustalono? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek-Szałkow z TVN24.

Białystok stolicą bezpieczeństwa Polski

10 czerwca Białystok stał się stolicą bezpieczeństwa Polski. Jak tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Dagmara Kaczmarek-Szałkow, to właśnie tam przeniósł się wczoraj rząd i posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zapadły tam ważne decyzje. - Poza faktem, że omawiana była sytuacja na naszej wschodniej granicy, to już wiadomo na pewno, że zostanie utworzona strefa buforowa na granicy z Białorusią - tłumaczyła dziennikarka TVN24.

- To będzie odcinek kilkudziesięciu kilometrów, szerokość około 200 metrów lub nawet kilku kilometrów w miejscach takich bardzo zalesionych, w miejscach rezerwatów. To będzie przez 90 dni, będzie od tego czwartku trwał okres obowiązywania tej strefy buforowej, czyli de facto strefę, w której jest zakaz przebywania - zaznaczyła prezenterka.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Jak dodała dziennikarka, takie zmiany ułatwią pracę straży granicznej, czy wojsku, które pilnuje granic pod kątem niedopuszczania do nielegalnego przekraczania granicy.

- Posiedzenie wczoraj rozpoczęło się minutą ciszy upamiętniającą szeregowego Mateusza Sitka, bo raz, że do takich ataków dochodzi kilkudziesięciu w ostatnim czasie, ten skończył się tragicznie i mamy też drugą sprawę, kwestia oddania strzałów przez żołnierzy jakiś czas temu, tych ostrzegawczych. [...] Jest też projekt zmian w ustawie w kwestii tego, kiedy żołnierze będą mogli oddawać strzały, żeby czuli się z tym bezpiecznie, że państwo ich chroni, żeby nie było tak, że będzie to uznawane od razu za przestępstwo. Zmiany po prostu w tych przepisach takie, żeby dawały bezpieczeństwo użycia broni w razie konieczności, w razie zagrożenia życia żołnierzom - dodała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Zobacz więcej w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości