bezpieczeństwo

  Bezpańskie psy lub te puszczane samopas przez opiekuna mogą niekiedy być agresywne w stosunku do ludzi. Atakują zwłaszcza biegaczy, rowerzystów i listonoszy. Odstraszacz psów może skutecznie ochronić przed atakiem, należy jednak wybierać produkty i akcesoria bezpieczne dla zwierząt.

  W Gdańsku przed jedną ze szkół stworzono czerwono-zielone pasy. Inicjatywa ta ma zwiększyć bezpieczeństwo uczniów, a także wyczulić kierowców na szczególną ostrożność. Skąd pomysł na kolorową zebrę?

  Rekreacyjna jazda na rolkach i wrotkach zdobywa w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Popularna forma aktywności ma wiele zalet, ale niesie za sobą także ryzyko urazów.

  Grono naukowców z SWPS postanowiło pomóc uczniom prześladowanym w szkołach. Eksperci wspólnymi siłami pracowali nad specjalną aplikacją, która może zapobiec zjawisku tzw. bullyingu.

  Wystarczy prosty krok.

  Przed czym chroni malucha?

  Dagmara Kaźmierska z "Królowych życia" zamieściła na swoim profilu na TikToku nagranie, z którego wynika, że boi się o własne bezpieczeństwo. Przekazała, że jakiś czas temu obcy mężczyzna stał pod drzwiami jej domu.

  O tym, że ofiarą przestępstwa paść może każda osoba nie trzeba nikogo przekonywać. W zależności od wieku czy płci, narażona jest jednak na różnego rodzaju przemoc. Na jakie niebezpieczeństwa narażone są kobiety i w jaki sposób mogą się przed nimi chronić? O to zapytałyśmy przedstawiciela Biura Prasowego Komendy Głównej Policji.

  Wakacje to czas wyjazdów i beztroskiego wypoczynku. Jakie aplikacje pomogą nam uczynić go również bezpiecznym? Te, które warto zainstalować w swoim telefonie, wymienia nadkom. Małgorzata Sokołowska.

  W czasie urlopu często korzystamy z sieci internetowych dostępnych na lotniskach, w restauracjach czy hotelach. Tym samym narażamy swoje dane na przechwycenie. Jak zatem bezpiecznie korzystać z Wi-Fi w miejscach publicznych? O tym opowiedział nam dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii.

  Czym jest opaska "niezgubka"? Jakiego błędu nie popełniać?

  Internauci są zachwyceni jej pomysłowością.

  Niektóre przedmioty trzeba zostawić w depozycie.  

  Niestety wiele osób zapomina o zabezpieczeniu się przed sytuacjami losowymi.

  Ponownie nasila się kampania phishingowa z wykorzystaniem SMS-ów. Oszuści podszywają się pod znaną firmę kurierską sugerując, że nasza paczka została wstrzymana. Na co należy uważać?

  Legalizacji gaśnic należy dokonywać co najmniej raz w roku.

  Hasła do różnych kont, aplikacji, stron czy urządzeń z założenia mają chronić dostępu do nich. W praktyce jednak to one są najsłabszym elementem całego systemu zabezpieczeń. Czym można je zastąpić?

  Czego dotyczyło najwięcej ostrzeżeń?

  Jak wybrać dobry zegarek z GPS dla dziecka i jakie powinien mieć on funkcje?

  Drugi stopień alarmowy BRAVO oraz trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju będą obowiązywały do 15 maja 2022 roku. Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające ich obowiązywanie - podało w piątek 29 kwietnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB).

  Przedstawiciel Banku Pekao ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi do klientów. Rzecznik prasowy apeluje o ostrożność i zapewnia, że bank nie wysyła tego typu wiadomości. To kolejna kampania phishingowa skierowana do klientów bankowości elektronicznej.

  Dokąd udać się w samotną podróż?

  "Możliwe, że ktoś będzie chciał wykorzystać Twoją trudną sytuację".

  Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed szklankami utrzymującymi temperaturę. Produkt ten został wycofany ze sprzedaży prowadzonej przez sieć sklepów Aldi. Co należy zrobić ze szklankami?

  Ambasador USA: "Ameryka stoi ramię w ramię z Polską"

  Większość Polaków posiadających telefon komórkowy wie już, czym są alerty RCB. Od kilku lat te informacje niejednokrotnie ostrzegały ludzi przed zagrożeniami. Jak wygląda proces ich powstawania? O tym specjaliści opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

  "To nas powinno ochronić przed bólem".

  Akumulator używany od kilku lat zaczyna powoli tracić swoje właściwości i nagle może przestać działać. Wówczas konieczna jest jego wymiana. Przy odłączaniu akumulatora bardzo ważna jest kolejność działań. Od czego zacząć?

  Chce ochrony policyjnej na terenie Wielkiej Brytanii.