zima

  Jak będą wyglądać najbliższe miesiące?

  Część kierowców musi to zrobić od 1 listopada. Sprawdź szczegóły.

  Okres ferii zimowych w roku szkolnym 2022/2023 potrwa sześć tygodni - od 16 stycznia do 26 lutego. 16 województw podzielono na 4 grupy. Sprawdź terminy i dowiedz się, kiedy twoje dziecko zaczyna zimową przerwę od nauki.

  Kiedy za oknami spadają pierwsze liście, a temperatury stają się coraz niższe, zaczynamy myśleć o przygotowaniach do sezonu jesienno-zimowego. To, o co szczególnie warto zadbać, to wzmocnienie organizmu i wsparcie odporności u dzieci i dorosłych.

  Co przepowiadają synoptycy?

  Polska od tygodnia odcięta jest od dostaw rosyjskiego gazu. Poza tym, w odpowiedzi na rosyjskie zbrodnie wobec Ukrainy i jej mieszkańców, w Polsce wprowadzony został również zakaz importu rosyjskiego węgla.

  Te rady pomogą ci zadbać o ich kondycję.

  Prognoza pogody na środę, 23.02.22 r. powinna skłaniać nas do wyciągnięcia z szaf parasolek. Meteorolodzy zapowiadają opady deszczu, śniegu z deszczem, a w górach samego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C do 8 st. C.

  Dorota Gardias weekend spędza w Szklarskiej Porębie, skąd relacjonowała wydarzenia z Zimowego Miasteczka. Spotkała się m.in. z Piotrem Kucharskim, który w namiocie Sokołowa przygotował ciepłe jedzenie dla naszych gości.

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 21 lutego 2022 r.? Zdaniem synoptyków zachmurzenie na terenie Polski ma być umiarkowane i duże. Temperatura wyniesie od 6 st. C do 9 st. C. Wiatr będzie dość duży.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 20 lutego 2022 r.? Synoptycy zapowiadają niemal w całej Polsce opady deszczu lub śniegu. Temperatura wyniesie od 2 st. C do 6 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, porywisty.

  W ramach Projektu Zima, Diana Kautz spotkała się w zimowym miasteczku na Dolnym Śląsku w Karpaczu z Olą Skubis, uczestniczką 10. edycji programu "Top model". Rozmawiały o herbacie, jej zdrowotnych właściwościach i o tym, jak fantastycznie uzupełnia spotkania z bliskimi.

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 14 lutego 2022 r.? Według synoptyków w walentynki zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Jak na tę porę roku będzie ciepło, termometry wskażą od 5 do 10 st. C. Wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie.

  W sezonie zimowym dzikie zwierzęta mają utrudniony dostęp do pokarmu i wody. Przetrwanie trudnego okresu może ułatwić im człowiek, jednak pomoc niesiona ptakom, jeżom czy innym mieszkańcom lasów powinna przybierać odpowiednią formę.

  Morsowanie cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Już w najbliższych dniach do Mielna zjadą morsy z całego świata na Międzynarodowy Zlot Morsów. Jak wygląda spotkanie miłośników kąpieli w zimnej wodzie?

  Piotr Wojtasik odwiedził Sankolandię w Muszynie. Zjazdy ze śnieżnych pagórków to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych.

  Dlatego warto skorzystać ze szkoleń, które prowadzą ratownicy GOPR-u? Skierowane są nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci.

  Które gwiazdy uległy nowej modzie?

  Co warto zabrać na stok?

  Miłośnicy białego szaleństwa tylko czekają, aż spadnie śnieg, aby wyciągnąć narty i wybrać się na stok. Miejscem, które warto odwiedzić, jest Zieleniec. Jakie atrakcje oferuje?

  Do wietrznych dni zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak teraz synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznym orkanem Nadia. Mieszkańcy których rejonów Polski powinni być szczególnie ostrożni i czujni? Spójrzmy na mapy.

  W niedzielę na terenie Polski będzie występowało zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie będą występowały opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem, śniegu, a nawet krupy śnieżnej. IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, RCB wydało alert.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem oraz marznącymi opadami. Alerty wydano dla dziesięciu województw. Gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna?

  Koniec tygodnia nie będzie łaskawy dla sympatyków słońca. Nie zobaczymy go nawet zza chmur. Piątek zapowiada się bowiem pochmurnie i wietrznie. Termometry w Warszawie wskażą około -1 stopnia Celsjusza, a jak sytuacja będzie wyglądała w innych częściach Polski?

  Połączyły ich miłość, psy i pasja. Niezwykłe małżeństwo - Krystian i Natalia, startują w zawodach psich zaprzęgach. Znajomi i bliscy są pełni podziwu dla ich osiągnięć.

  Tradycja lepienia bałwana towarzyszy ludziom od bardzo dawna. Śnieżna rzeźba doczekała się nawet swojego święta, a jej niepowtarzalny urok od lat stanowi cenną inspirację dla twórców filmowych z całego świata. Za co pokochaliśmy ten symbol zimy?

  Jak co roku w całej Polsce ferie zimowe rozpoczynają się na przełomie stycznia i lutego. W tym roku czas wolny od nauki najszybciej rozpoczęli uczniowie z woj. lubuskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dla nich ferie rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 30 stycznia. Jakie atrakcje czekają uczniów i rodziców i w czasie wolnym? Wybraliśmy się do kilku ciekawych miejsc.

  "Było wspaniale".

  Koszmar Janiny i Jana Migasów zaczął się od urwanej rury, odprowadzającej spaliny od pieca gazowego. Z tego powodu seniorzy od dwóch lat pozbawieni są ogrzewania i dostępu do ciepłej wody. Nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za niesprawne urządzenie. Sprawie przyjrzeli się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".

  Zima to okres, kiedy ptaki chętniej odwiedzają karmniki. To dobra okazja, by przyjrzeć się gatunkom, które zazwyczaj stronią od ludzi. Tylko jak je odróżnić? Które najczęściej gościmy? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Adama Zbyryta, biologa, ornitologa i autora książek o przyrodzie.