Niestety, wielu rodziców musi szukać dla pociechy prywatnej pomocy, a to wiąże się z dużymi kosztami.
W Święto Niepodległości, kiedy wszyscy z troską myślimy o naszej ojczyźnie, spotkaliśmy się w Dzień Dobry TVN z naszym redakcyjnym kolegą oraz studentami prawa Oliwią Aziz i Maksymilianem Mireckim, by porozmawiać o tym, jak ważna dla przyszłości państwa jest edukacja obywatelska oraz poznawanie swoich praw i mechanizmów władzy już od najmłodszych lat.
Tęczowy Piątek, święto młodych osób LGBT+, wraca do polskich szkół w nowej odsłonie. 25 października uczniowie z całego kraju organizują wydarzenia promujące różnorodność i wzajemne wsparcie, a tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: "Budujmy mosty różnorodności". Jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek po ubiegłorocznej zmianie władzy? O tym opowiedział Dominik Kuc z Fundacji GrowSpace w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską.
"Dziecko bardzo szybko wchodzi w mechanizm uzależnienia".
Na ten temat rozmawialiśmy z Katarzyną Banasiak-Marszałek, koordynatorką i edukatorką z grupy Ponton.
Wielu osobom nie podobają się ich metody walki ze zmianami klimatycznymi. Kto ma rację?
Czy istnieją skuteczne metody pomocy?
Kiedy i gdzie odbędzie wydarzenie? Jaki jest jego program?
Fundacja UNAWEZA weszła w skład Zespołu do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi tworzonego przez Ministerstwo Edukacji.
Szczepienia przeciwko wirusowi HPV mają wrócić do szkół. Ministerstwo Zdrowia chce, aby młodzież już od października miała łatwy dostęp do preparatu, który chroni przed rozwojem raka szyjki macicy czy raka krtani.
Niektóre odpowiedzi zaskakują.
Kim jest osoba wspierająca?
Co warto wiedzieć o tej akcji?
Nasi widzowie nagrodzili ją za to Pozytywką.
Coraz młodsze osoby wpadają w sidła nałogu narkotykowego, a mimo to problem ten wciąż jest tematem tabu.
13-letni Paweł Juszkiewicz postanowił pomóc dorosłym i wymyślił prototyp aplikacji, która tłumaczy im młodzieżową nowomowę.
Jakiej Polski chcą reprezentanci generacji Z?
Paulina i Olaf są wychowankami domu dla młodzieży, w którym znaleźli długo poszukiwany spokój i bezpieczeństwo. Jak się tam znaleźli? Swoje trudne historie postanowili opowiedzieć w materiale Dzień Dobry TVN.
"Najgorsze jest to, jak ktoś odczyta i nie odpisze".
"Bałem się bardzo".
Młodzi ludzie lubią eksplorować i zdobywać nowe doświadczenia. Niestety ciekawość świata niekiedy prowadzi ich w złą stronę. O nowym bardzo niebezpiecznym wyzwaniu wśród dzieci informuje na swoich stronach Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu. Co takiego robią?
Grzegorz Neumann jest policjantem. Po pracy także stara się nieść pomoc innym. Jak to się stało, że zainteresował się problemami młodych ludzi? Jak podchodzą do niego nastolatkowie?
Rusza nowa odsłona najbardziej popularnego kulinarnego show na świecie! Tym razem zobaczymy uczestników w wieku od 13 do 17 lat. Pretendentów do najlepszego MasterChefa wśród nastolatków oceniać będą Michel Moran, Tomasz Jakubiak i Dorota Szelągowska, zaś Michał Korkosz "Rozkoszny" zadebiutuje jako influencer kulinarny, będąc jednocześnie wsparciem dla zawodników. Wśród gości "MasterChef Nastolatki" pojawią się także Ewa Chodakowska, Martyna Wojciechowska, Przemysław Klima oraz Sofia Konecka-Menescal.
Łączy ich wielka pasja do badań kosmosu. Zuzanna Kassner, Aleksandra Skrocka, Tobiasz Dąbrowski i Beniamin Kopiec to czworo wybitnych, młodych ludzi, którzy wygrali prestiżowy konkurs dla obiecujących naukowców. Dzięki swoim osiągnięciom polecą do USA i na własne oczy zobaczą prace w jednostce kosmicznej. Reporter Dzień Dobry TVN - Marcin Sawicki przyglądał się im podczas finału konkursu, zaś sami laureaci opowiedzieli o szczegółach swojej przygody na naszych kanapach.
Sprawdź, co dzieje się w poznańskiej galerii na stronie Dzień Dobry TVN.
Ferie zimowe nie muszą być spędzone przed ekranem smartfona. Wiele polskich miast oferuje darmowe aktywności dla młodzieży. Kamery Dzień Dobry TVN sprawdziły, gdzie warto się udać, by uniknąć nudy. Co przygotował w te ferie dla młodzieży Olsztyn, Elbląg, Łomża i Białystok?
Od początku roku napoje energetyczne sprzedawane są w Polsce tylko osobom pełnoletnim. Mimo społecznej dyskusji na temat szkodliwości ich spożycia nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak niezdrowe są to produkty.
Są młodzi, wrażliwi i często rozczarowani. Bezczynność polityków sprawiła, że licealiści z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego postanowili wziąć przyszłość Ziemi w swoje ręce. Choć na segregowanie odpadów jest już za późno, reprezentant organizacji Ariel Sawicki opowiedział w rozmowie z dziendobry.tvn.pl co jeszcze możemy zrobić, by zatrzymać postępujące zmiany. Jak powinna wyglądać ekologia jutra?
Jakie atrakcje przygotowano we Wrocławiu, Opolu, Szczecinie i Warszawie?
Są licealistkami, a już dziś mogą pochwalić się międzynarodowym sukcesem. Zosia Lewandowska, Maja Kolopińska i Matylda Kącka dostały się do finału prestiżowego konkursu Climat Change Challange w Abu Zabi. Na czym polegał ich ekologiczny projekt?