Dzieci na feriach. "To okazja, żeby wymknąć się spod kontroli rodzicielskiej"

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Izolda Sanetra
Dzieci na feriach
Dzieci na feriach Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Ferie to świetny czas na aktywne spędzenie wolnych dni na zimowych obozach. Z kamerą Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy uczniów ze szkoły podstawowej w Tarnobrzegu, którzy tydzień bawili w Zakopanem i podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Co najbardziej podoba się maluchom w podróżach bez rodziców?

Ferie zimowe i pierwszy obóz dziecka

Pierwsze samodzielne wyjazdy zawsze owiane są nutką niepokoju i ekscytacji. Choć trzeba przyznać, że bardziej niż dzieci z pewnością stresują się ich rodzice. W końcu spuszczenie malucha spod rodzicielskiej kontroli nie jest łatwym zadaniem.

- Rodzice chcą, żeby było dobrze i przez to często przesadzają. Chociażby z garderobą. Te niektóre torby są ogromne. Taki wyjazd to jest okazja, żeby wymknąć się spod kontroli rodzicielskiej i zrobić coś po swojemu – podkreśliła Anita Woźniak, dyrektorka Zespołu Szkół Społecznych w Tarnobrzegu. Jak przyznała, dla dzieci samotny wyjazd bez rodziców jest wielkim przeżyciem. Najmłodsi uczniowie często tęsknią.

- Dzieci muszą się przytulić wieczorami, więc oprócz plecaków wożą ze sobą misiaki, maskotki, pluszaki, żeby ktoś zastąpił mamę - dodała.

Obóz zimowy z rówieśnikami

Uczniowie szkoły podstawowej w Tarnobrzegu tegoroczne ferie spędzają w Zakopanem. Udany wyjazd to jednak nie tylko przyjemności i atrakcje. Jak przyznaje pedagog, podczas każdego wyjazdu istotny jest regulamin. Dzięki temu wszyscy uczestnicy znają swoje prawa i obowiązki.

- Zanim wyjedziemy na obóz, to układamy sobie razem z dziećmi regulamin. Co możemy, czego nie możemy. Co, kiedy robimy. To dotyczy telefonów, przebywania w innych pokojach czy pobytu na stoku - wyliczała.

Co najbardziej dzieciom podoba się podczas obozu zimowego? Brak kontroli rodziców, możliwość jedzenia słodyczy, a także zabawy ze znajomymi.

- Jeden dzień wyglądał tak, że wstawaliśmy z łóżek, szliśmy na śniadanie, potem ubieraliśmy się na narty i szliśmy na stok. Potem mieliśmy 3 godziny odpoczynku i znowu na narty - opowiadał Ignaś. - Po nartach najpierw szliśmy na obiad. Wczoraj byliśmy na termach. Dwa dni temu na trampolinach. A dzisiaj idziemy na zakupy - dodał Aleksander.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości