odpoczynek

  Fani natychmiast dostrzegli jeden szczegół w jego wyglądzie.

  Marzena Brodowska-Skupin, Magdalena Kuszewska i Izabela Kopeć to kobiety, które w macierzyństwie nie zapominają o sobie. Bo wiedzą, że jeśli one będą szczęśliwe, to ich dzieci także. Z jakimi opiniami się mierzą, kiedy udają się w samotne podróże? Jak udaje im się pogodzić obowiązki? Na te pytania odpowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Małgorzata Rozenek-Majdan zazwyczaj bardzo wcześnie i aktywnie zaczyna swój dzień. Tym razem pokazała w mediach społecznościowych, jak beztrosko wyglądał jej niedzielny poranek.

  Aktorka prezentuje idealnie umięśniony brzuch.

  Czym jest tzw. stresslaxing i skąd się bierze? Porozmawialiśmy o tym z dr. Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem, wykładowcą oraz konsultantem.

  Pokusa spędzenia choćby kilku dni na leżaku w nadmorskim kurorcie towarzyszy chyba większości czynnych zawodowo osób, jednak nie każdy decyduje się jej ulec. Tymczasem okazuje się, że odpoczynek od pracy może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia, zwiększyć produktywność, a nawet przyczynić się do obniżenia prawdopodobieństwa zgonu. O licznych korzyściach płynących z urlopu przekonują eksperci.

  Zbliżające się wielkimi krokami wakacje powinny być przede wszystkim czasem relaksu i regeneracji. Doskonałym miejscem, w którym można odpocząć i naładować baterie, jest Hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju. Jakie trakcje oferuje swoim gościom?

  Gdańsk to miejsce, które przede wszystkim kojarzy się z letnim wypoczynkiem. To także miasto, które niezwykle ceni sobie wolność i różnorodność. Jak to robi? Jak w Gdańsku żyje się obcokrajowcom? Dlaczego zdecydowali się związać swoją przyszłość właśnie z tym miejscem? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Piękna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Jedną z przyjemniejszych form aktywnego spędzania czasu jest jazda na rowerze. Alternatywą dla klasycznego jednośladu może być coraz popularniejszy rower elektryczny.

  Wielu z nas żyje w ciągłym stresie. Dąży do perfekcji. Ulega gonitwie za doskonałością, która nie zna granic. To obciąża psychikę. Dlatego w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholożką dr Ewą Woydyłło-Osiatyńską o odpuszczaniu. Jak posiąść tę umiejętność? Kiedy warto powiedzieć sobie "stop"?

  Edyta Pazura to nie tylko kobieta biznesu, ale także mama na pełen etat. Żona znanego aktorka urokami macierzyństwa chętnie dzieli się w mediach społecznościowych. Tam bez lukru pokazuje prawdziwe życie z trójką dzieci. Niedawno zdradziła jednak, że jak każdy, potrzebuje chwili ciszy i wytchnienia. To możliwe jest tylko w jej prywatnej kryjówce. Gdzie Edyta chowa się przed pociechami?

  Psycholog wyjaśnia, czym jest stresslaxing.

  Wakacje 2022 coraz bliżej. Słoneczna pogoda powoduje, że wiele osób zaczyna myśleć już o urlopach i podróżach. Choć nie obowiązują już pandemiczne obostrzenia, sytuacja w Polsce i na świecie nie jest spokojna. Trwa wojna, gwałtownie zmienia się sytuacja geopolityczna, rosną ceny, polskie lotnictwo ma problemy. Jak będą kształtować się ceny oraz jakie kierunki podróży warto wybierać na wakacje 2022?

  Syndrom poniedziałku dotyka wielu osób. W niedzielę wieczorem zaczynamy się stresować tym, że znów czeka nas natłok zajęć i obowiązków. Michał Niewęgłowski, autor książki "Polubić poniedziałki" podpowiada, jak weekendowy relaks przenieść do codzienności.

  Góry Kasty­lij­skie to wspa­niały, maje­sta­tycz­ny łań­cuch gór­ski, cią­gnący się przez tery­to­rium dwóch państw: Por­tu­ga­lii i Hisz­pa­nii. Zach­wyca róż­no­rod­no­ścią ukształ­to­wa­nia terenu, wspa­niałą fauną i florą i nie­sa­mo­wi­tymi kra­jo­bra­zami. Co warto o nim wie­dzieć?

  Jak się bawią?

  Trenerka podkreśliła, jak ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia jest regularny sen oraz regeneracja. 

  Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.

  Wakacje powinny być czasem beztroski i nicnierobienia. Tymczasem część z nas, zamiast odpoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, wpada w tryb "zadaniowy". Skąd się bierze przekonanie, że nawet na wakacjach "musimy" coś robić? Jak naprawdę zrelaksować się na urlopie i nabrać energii?

  Do końca wakacji zostały niecałe dwa tygodnie. Jak wykorzystać ten czas, jeśli zostało nam niewiele urlopu? Rozwiązaniem mogą być kilkudniowe wypady za miasto lub dużych europejskich stolic. Jak znaleźć ofertę, która będzie atrakcyjna i nie nadszarpnie domowego budżetu? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Mariuszem Piotrowskim, blogerem i dziennikarzem.

  Wakacje na kempingu dawniej nie cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Dopiero pandemia sprawiła, że Polacy zaczęli doceniać tą formę spędzania wolnego czasu. Co więcej, odpoczynek na łonie natury także może obfitować w ciekawe atrakcje. Oprócz spacerów, czy przejażdżek rowerowych to także okazja do odkrywania nowych smaków.

  Spanie na boku to jedna z najczęstszych pozycji, jakie przyjmujemy podczas snu. Czy ma znaczenie, czy śpimy na prawym, czy na lewym boku? Wbrew pozorom tak. Zatem, który wariant jest dla nas korzystniejszy?

  Wakacje to czas, kiedy w końcu możemy odpocząć. Wtedy zazwyczaj znajdujemy też chwilę, aby nadrobić zaległości i trochę poczytać. Zamiast zabierać ze sobą na plażę ciężkie tomy, warto sięgnąć po książkę w wersji elektronicznej. Ogromny wybór audiobooków i e-booków oferuje aplikacja Storytel.

  Dorota Szelągowska cieszy się urokami urlopu. Projektantka wnętrz oznajmiła w mediach społecznościowych, że właśnie zakończyła pracę na planie programu, co oznacza, że już niebawem rozpoczyna wyczekane wakacje. Co zamierza robić w wolnym czasie? Ta odpowiedź może was zdziwić.

  Iga Świątek od roku udowadnia światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie bierze udział w turnieju French Open 2021, odnosząc spektakularne sukcesy. Zawodniczka mówi, jak czuje się po wejściu do ćwierćfinału, swojej formie, a także sposobach na regenerację przed walką sportową.

  Julia Wieniawa od kilku dni zapowiadała w mediach społecznościowych, że czekają ją wspaniałe wakacje. Teraz młoda artystka dojechała już na miejsce, które chętnie pokazuje fanom. Okazuje się, że otaczają ją naprawdę bajkowe krajobrazy.

  Ośrodki SPA w Polsce dysponują szeroką ofertą zabiegów, które działają upiększająco i leczniczo. Ich liczba regularnie rośnie – jest ich coraz więcej zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Zbliża się długi weekend czerwcowy i wiele osób szuka pomysłu na wyjazd i spędzenie wolnego czasu. Pojawia się jednak pytanie, którą z tych lokalizacji wybrać?

  Magdalena Lamparska ponad 3 lata temu została mamą Tymoteusza. Jak w przypadku większości kobiet, jej życie od tamtej pory diametralnie się zmieniło. Ostatnio podzieliła się z fanami swoimi sposobami na relaks. Co robi, żeby odpocząć? Gdzie szuka ukojenia?

  Aktorka Anna Dereszowska spędza majówkę na... rehabilitacji. Artystka postanowiła zadbać o swoje zdrowie, a także nabrać sił do realizacji nowego projektu. O czym mowa? Dowiecie się tego z rozmowy, którą przeprowadziła z aktorką dziennikarka Dzień Dobry TVN, Kinga Burzyńska.

  Anna Lewandowska pochwaliła się w sieci rodzinnym zdjęciem. Trenerka opublikowała uroczy kadr z córkami i przyznała, że to właśnie dzieci nauczyły ją, czym jest błogi odpoczynek. Gwiazda przy okazji zaapelowała do swoich fanów: "Nie miejmy wyrzutów sumienia, gdy nasz organizm domaga się regeneracji".