odpoczynek

  odpoczynek

  Urlop to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany czas w roku. Błogi odpoczynek od służbowych telefonów, maili i spotkań ma w założeniu wspomóc regenerację i zwiększyć produktywność pracownika. Niestety coraz częściej okazuje się, że po tych wolnych dniach wracamy do pracy rozdrażnieni, zestresowani i pełni obaw. Dlaczego tak się dzieje? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia.

  Wakacje powinny być czasem beztroski i nicnierobienia. Tymczasem część z nas, zamiast odpoczywać i cieszyć się wolnymi dniami, wpada w tryb "zadaniowy". Skąd się bierze przekonanie, że nawet na wakacjach "musimy" coś robić? Jak naprawdę zrelaksować się na urlopie i nabrać energii?

  Do końca wakacji zostały niecałe dwa tygodnie. Jak wykorzystać ten czas, jeśli zostało nam niewiele urlopu? Rozwiązaniem mogą być kilkudniowe wypady za miasto lub dużych europejskich stolic. Jak znaleźć ofertę, która będzie atrakcyjna i nie nadszarpnie domowego budżetu? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Mariuszem Piotrowskim, blogerem i dziennikarzem.

  Iga Świątek od roku udowadnia światu, że mimo młodego wieku, można osiągać wielkie sukcesy. Obecnie polska tenisistka przebywa w Paryżu, gdzie bierze udział w turnieju French Open 2021, odnosząc spektakularne sukcesy. Zawodniczka mówi, jak czuje się po wejściu do ćwierćfinału, swojej formie, a także sposobach na regenerację przed walką sportową.

  Ośrodki SPA w Polsce dysponują szeroką ofertą zabiegów, które działają upiększająco i leczniczo. Ich liczba regularnie rośnie – jest ich coraz więcej zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Zbliża się długi weekend czerwcowy i wiele osób szuka pomysłu na wyjazd i spędzenie wolnego czasu. Pojawia się jednak pytanie, którą z tych lokalizacji wybrać?

  Sjesta to nie tylko popołudniowa drzemka w takich krajach jak Hiszpania czy Włochy. To również czas, w którym popołudniami nieczynne są niemal wszystkie sklepy, restauracje i urzędy. Dziwi to zwłaszcza turystów z krajów, w których nie ma tradycji sjesty.

  W dobie pandemii, kiedy dużo czasu spędzamy w mieszkaniu, czasem czujemy potrzebę odseparowania się od naszych domowników, by przez chwile w ciszy poczytać książkę lub posłuchać ulubionej muzyki. Pomocny może okazać się kącik relaksacyjny, szczególnie po sylwestrowej nocy. Jak wygospodarować na niego przestrzeń? Sprawdzone patenty zdradziła nam Ewa Mierzejewska.

  Roztocze to malownicza kraina łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To tu czekają na nas nie tylko zapierające dech widoki, ale i niepowtarzalny, sielski klimat. Nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska postanowiła wybrać się w podróż do przeszłości i odwiedzić zabytkową Zagrodę Guciów, gdzie czas stanął w miejscu.

  Czy jest coś przyjemniejszego od odpoczynku na łonie natury, z dobrą książką w ręku i smacznymi przekąskami w piknikowym koszu? Swoim przepisem na udany piknik podzieliła się z nami Magdalena Tacik. Co powinniśmy wziąć ze sobą na piknik? W co można zapakować piknikowe kanapki?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Agę Kozak, coacha, choreografa Macieja "Glebę" Florka i Karola Wójcickiego, popularyzatora astronomii. Nasi goście wykonują wolne zawody. W ich wypadku praca jest równocześnie pasją. Czy mają czas na prawdziwy wypoczynek? Po czym poznać, że ktoś ma problem i nie potrafi wypoczywać?