Koronawirus

    Mimo że rząd zdecydował się znieść praktycznie wszystkie obostrzenia wprowadzone wraz z wybuchem pandemii COVID-19, to zagrożenie nie minęło. Z danych prezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia wyraźnie widać, że nowych zakażeń przybywa. Co gorsza, badacze informują, że wykryto kolejny podwariant Omicrona. Czy jest się czego obawiać? Czy jesienią czeka nas "powtórka z rozrywki"? Na ten temat rozmawialiśmy z prof. Joanną Zajkowską, z Kliniki Chorób Zakaźnych UMB.

    Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, we wtorek 12 lipca potwierdzonych zostało 2035 przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. To największa liczba od początku kwietnia. Tydzień temu, 5 lipca, poinformowano o 1075 zakażeniach COVID-19.

    Wiele krajów znosi obostrzenia po ponad dwóch latach pandemii COVID-19. Od 1 czerwca nowe zasady obowiązują we Włoszech. Co się zmienia? Jakie dokumenty trzeba wypełnić przed podróżą? Czy osoby niezaszczepione mogą wjechać do kraju?

    Cypr wprowadza nowe zasady wjazdu do kraju od 1 czerwca. Nie będzie wymagane od podróżujących wypełnianie formularza lokalizacyjnego, przedstawienia certyfikatu ani wyniku testu. Co jeszcze się zmieniło? Kogo dotyczą regulacje?