Mama lekarz mówi na co nie pozwala dzieciom w domu. "Nie ma mowy"

Czego dzieci nie powinny robić w domu?
Czego dzieci nie powinny robić w domu?
Źródło: GettyImages/Catherine Falls Commercial/Instagram.com/doctoranddancer
Dr Poonam Desai chętnie dzieli się z internautami wiedzą medyczną. W jednym z postów lekarka opowiedziała o zachowaniach, na które nie pozwala w domu swoim dzieciom. Jak tłumaczyła, są niebezpieczne dla zdrowia.

Tego dzieci nie powinny robić w domu

Coraz więcej lekarzy otwiera się na działalność w mediach społecznościowych. Dzięki temu mamy dostęp do różnego rodzaju edukacyjnych materiałów czy po prostu ciekawostek o tematyce zdrowotnej. Do medyków, którzy chętnie udzielają się w sieci należy m.in. dr Poonam Desai, znana na Instagramie jako @doctoranddancer.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wideo:

Za ciepło, za czysto. Tak szkodzimy naszym dzieciom
Źródło: Dzień Dobry TVN

W jednym z postów lekarka podzieliła się swoją wiedzą, ale też i matczynym doświadczeniem. Dr Desai opowiedziała bowiem o zachowaniach, na które nie pozwala dzieciom w domu, oczywiście ze względu na ich zdrowie oraz bezpieczeństwo. Na liście lekarki znalazł się m.in. zakaz chodzenia w butach.

- Buty mogą przenosić brud, odchody, pleśń, pestycydy i wiele innych. Osobiście preferuję zdejmowanie butów w moim domu i ta zasada obowiązuje także moje dzieci. Nie ma mowy, żebym wpuściła te paskudztwa do swojego domu - powiedziała.

Czego lekarz zabrania swoim dzieciom?

W krótkim nagraniu dr Poonam Desai wytłumaczyła też, dlaczego jej dzieci nie mogą odgrzewać jedzenia w plastikowym pojemniku. - Może to spowodować przedostanie się mikroplastiku do naszej żywności, czyli substancji zaburzającej gospodarkę hormonalną - zaznaczyła.

- Czasami trudno jest uniknąć używania plastikowej butelki z wodą lub podgrzewanego plastiku, gdy jestem poza domem, jednak w domu staram się tego unikać - dodała.

Ostatnią z czynności, którą lekarka uznaje za "zakazane" w domu, jest używanie zapachowych środków do prania. - Ftalany, które dodają zapachu produktom i czynią je bardziej giętkimi, mogą zakłócać produkcję hormonów - ostrzegła specjalistka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Catherine Falls Commercial/Instagram.com/doctoranddancer

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes